Skocz do zawartości
Morsart27

Na co chrapka po Passacie?

Rekomendowane odpowiedzi

NA co?? będę tym jeździł albo jak padnie albo zgnije, niestety narazie ani jednego ani drugiego nie chce zrobić:) Jako że trafiłem na te forum nie dlatego, że auto się sypie i szukam pomocy, ale myślałem, że większość z was jest fanami VW,a pasek jest kolejnym z posiadanych VW - czyli forum zlotów modyfikacji itp. Czytając ten temat zwątpiłem:)

Po pasku na pewno zdobędę kolejnego VW do modyfikacji i na zloty, posiadany już po raz 3 golf III tym razem VR6, albo golf 1 gti, albo jeszcze dalej idąc T2:) inne nowsze auta to tak naprawdę jak dla mnie dupowozy, czyli tylko transport bez przywiązania, więc jako drugie naranie jest scenic II -wiem wstyd, ale moja się uparła:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darkmen21, większość na forum stanowią użytkownicy B5. Co zrobić, że B6 nie jest godnym następcą swojego poprzednika i trzeba szukać innych opcji? Poza tym przywiązywanie się do marek jest w dzisiejszym świecie trochę śmieszne - dostawcy części i osprzętu są i tak ci sami, a struktura kapitałowa koncernów mglista. Dziś produkowane samochody różnych marek różnią się tak naprawdę znaczkami na klapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co chrakpa po Passacie ? Obiekt marzeń niezmiennie od 2002 roku ten sam - VW Touareg. Na chwilę obecną koszty eksploatacji i serwisu nie na moją kieszeń...

Czego mi brakuje w obecnym B6? Chyba tylko tego, że nie jest Touareg'iem ;)

Nie wiem co bym wybrał z nieograniczonym budżetem, za dużo opcji na rynku.

 

 

większość na forum stanowią użytkownicy B5.

Poczekaj, upłynie kilka lat i większość stanowić będą użytkownicy B6.

 

Co zrobić, że B6 nie jest godnym następcą swojego poprzednika i trzeba szukać innych opcji?

Ja tam do B6 nic nie mam, jeżdżę od lipca 2013, uwielbiam to auto ;) Wygląd, wygoda, wyposażenie, moooooooc, DSG, diesel CR po usłyszeniu którego kumpel z Astry III 1,7 CDTI nie mógł uwierzyć, że klekot może tak cicho pracować, spalanie i pewnie wiele innych.

 

Poza tym przywiązywanie się do marek jest w dzisiejszym świecie trochę śmieszne - dostawcy części i osprzętu są i tak ci sami, a struktura kapitałowa koncernów mglista. Dziś produkowane samochody różnych marek różnią się tak naprawdę znaczkami na klapie.

 

Może coś w tym jest, ale nie do końca.

Jest jedna marka w koncernie VAG, którą bym nie jeździł. Nie i już, choć jak mówią użytkownicy jednego z modeli: "to prawie Passat".

W połowie 2013 szukałem jakiegoś kombi dla siebie, niekoniecznie B6. Zadałem sobie pytanie co, poza B6, można sensownego kupić o gabarytach, kosztach, osiągach, wyglądzie Passata, z dieselem, nie starsze niż 2007.

Na B5FL (najlepiej w niebieskim kolorze i budyniem w środku) patrzyłem z uwielbieniem jeżdżąc w latach 2006 - 2012 Paskiem B4 1Z. Niestety w 2012 odpadł w przedbiegach - za stary.

Wybór był między (wszystko kombi):

- Avensisem do 2008, ten po 2008 mi nie leży. Wnętrze - totalne dno, plastiki, układ wskaźników i pokręteł jak w Hondzie Concerto z 1994, która była w domu wieki temu;

- Saab'em 93 po lifcie - zawsze mi się podobał, choć zauważalnie mniejszy od reszty stawki. Żona krótko stwierdziła, że nie będzie jeździła autem, które ma światła tylne jak Focus;

- Oplem Vectrą - dyskusyjnej urody tył, wnętrze - katastrofalne połacie plastiku, zero polotu designerów;

- Fordem Mondeo - z zewnątrz ładny, w środku bieda plastiki, łuszczące się chromy;

- Renault Laguną - jakaś taka przekombinowana + opinie o samochodach na "F";

- Alfa 159 - największe rozczarowanie - z zewnątrz fajna, oryginalna. Wymiary jak Passat, ale kosztem czegoś. Szeroka, bo nadmuchane błotniki, a wewnątrz ciasno jak w Gofie. Sportwagon - no sorry, kombi z bagażnikiem jak hatchback i progiem (brak płaskiej podłogi) ? Pies ogryzłby mi w nocy tchawicę po tygodniu wskakiwania do bagażnika. Jakość plastików - delikatnie mówiąc poniżej średniej dla tego segmentu.

 

Może Valeo produkuje dmuchawy powietrza do wszystkich powyższych aut (nie wiem). Może żarówki są z tej samej, chińskiej fabryki, ale kupując kolejny samochód gdzieś to przywiązanie do marki zostaje. Nagle orintujesz się, że jakość materiałów (i wykonania) następcy nie odbiega od poprzednika, pasuje Ci, że znasz układ kontrolek, wskaźników, dźwigienek, pokręteł, przycisków - wszystko wydaje się takie logiczne, proste i poukładane.

 

Sam stwierdziłem, że koniec końców kupiłem kombi, którego tak naprawdę podświadomie chciałem, ze wszystkimi jego plusami i minusami (2.0 TDI;))

Edytowane przez Bartizu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
darkmen21, większość na forum stanowią użytkownicy B5. Co zrobić, że B6 nie jest godnym następcą swojego poprzednika i trzeba szukać innych opcji? Poza tym przywiązywanie się do marek jest w dzisiejszym świecie trochę śmieszne - dostawcy części i osprzętu są i tak ci sami, a struktura kapitałowa koncernów mglista. Dziś produkowane samochody różnych marek różnią się tak naprawdę znaczkami na klapie.

 

W 100% się zgadzam dzisiejsze auta to juz nie są auta na lata taki marketing, a jak slysze o rdzy w B6 to mnie mdli bez urazy koledzy jezdzacy nimi niemówie że wszystkie rdzewieją dla mnie ten fakt skreśla go calkowicie by brac go pod uwage niemowie juz o innych rzeczach ale kazdy ma prawo do swojej oceny i jezdzić takim modelem jakim chce i na jaki go stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- Alfa 159 - największe rozczarowanie - z zewnątrz fajna, oryginalna. Wymiary jak Passat, ale kosztem czegoś. Szeroka, bo nadmuchane błotniki, a wewnątrz ciasno jak w Gofie. Sportwagon - no sorry, kombi z bagażnikiem jak hatchback i progiem (brak płaskiej podłogi) ? Pies ogryzłby mi w nocy tchawicę po tygodniu wskakiwania do bagażnika. Jakość plastików - delikatnie mówiąc poniżej średniej dla tego segmentu.

 

Tutaj się nie zgodzę :) Też ostatnio stałem przed wyborem samochodu.

Pasatem jeździ też moja żona więc ona też miała tutaj co nie co do powiedzenia. Obejrzeliśmy trochę aut między innymi właśnie saaba 93 , vectrę, avenzisa (miał teść i wiedziałem że nie chce), mondeo jakoś tak staro wygląda i nijako w środku, z renault jedynie espace'a oglądaliśmy. No i właśnie alfę 159. Nie mam danych w głowie ale na moje oko wymiarami to ona nie podchodzi do B6 z zewnątrz. Stylistycznie bardzo fajnie wygląda ale jest strasznie mała. To że wnętrze ma małe to mi nie przeszkadzało tylko ten mikro bagażnik. Jeśli chodzi o plastiki to oglądałem wersję w skórze która kokpit też miała obszyty, ale jakość wykonania wnętrza stoi na wyższym poziomie niż w mojej obecnej B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sona2810

A u mnie zapadła ostatnio decyzja o zmianie auta i na jesieni będę szukał chyba w Audi A6. Trzeba jeszcze tylko przez ten czas odrobić lekcję i zapoznać się z awaryjnością i generalnie plusami i minusami każdej z opcji silnikowej. Gdyby z jakiegoś powodu odechciało mi się A6 to w kolejce za nim stoi Passat B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam drodzy koledzy auta z napędem 4x4 i generalnie chce by był to samochód 2 osobowy!!!.Wiosna planuje cos takiego zakupić,wiem ciężko będzie w ogóle coś takiego znaleźć w koncernie vw.Skrzynia OCZYWISCIE TIPTRONIK!!! manual odpada,a to dlatego żeby rodzina nie zazdrościła ..heheh. CZEKAM NA PODPOWIEDZI DRODZY KOLEDZY :kumple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może napisz do jakiej kwoty ;) Ale z dwu osobówek i 4x4 to ja nie wiem czy coś będzie :D Chyba że kupisz normalne auto i tylną kanapę wywalisz :P

 

 

ps. polecam to co mam w podpisie :bezzebow

Edytowane przez mnichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może napisz do jakiej kwoty ;) Ale z dwu osobówek i 4x4 to ja nie wiem czy coś będzie :D Chyba że kupisz normalne auto i tylną kanapę wywalisz :P

 

 

ps. polecam to co mam w podpisie :bezzebow

 

szukam do 35 tys.pln ,jak na razie to jedynie hyundai 350z/ audi tt(3,2)/.... Nawet smart coupe! -może jest coś jeszcze o czym nie pomyślałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o myslicie o volvo s60 wersja polift od 04' silnik t5 2,5l 210KM ewentualnie 2,4 d5 ponoc dobre silniki to sa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hyundai 350z

raczej nissan:krzeslem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nissan to tył napęd... :blink

 

Audi w tych pieniądzach.... wolałbym dorzucić trochę i kupić nową budę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

350z to Nissan a nie hyundai.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
raczej nissan:krzeslem[/QUO

racja ,przepraszam NISSAN:respectmyślałem także o hyundai coupe (tiburon,tuscani)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

nissan to tył napęd... :blink

 

Audi w tych pieniądzach.... wolałbym dorzucić trochę i kupić nową budę.

Drogi kolego sprecyzuj swoja wypowiedz proszę.....jaka "budę" miałbym brać pod uwagę?

Edytowane przez misku79
uzupełnienie wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drogi kolego sprecyzuj swoja wypowiedz proszę.....jaka "budę" miałbym brać pod uwagę?

 

 

pisałeś o Audi TT..... ta nowa buda (model 8J) jest naprawdę ładna :) Ale za 35k zł nie kupisz dobrego egzemplarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pisałeś o Audi TT..... ta nowa buda (model 8J) jest naprawdę ładna :) Ale za 35k zł nie kupisz dobrego egzemplarza.

 

bmw z3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rezygnujesz z 4x4 ?

 

ps. ja nie żałuję ani jednej złotówki.... których muszę więcej wydać na paliwo w związku z napędem :)

 

 

U mnie 60% tył i 40% przód odpycha się idealnie :-) W zimę będe miał porównanie z Audi Quattro. Krażą opinie że Quattro lepsze od x-driva ;-) ale sam się w końcu przekonam :)

Edytowane przez mnichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już szukam BMW e39 530xd turing .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A już szukam BMW e39 530xd turing .

nie lepiej audi a8 4,2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było E39 xD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności