Skocz do zawartości
Morsart27

Na co chrapka po Passacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Po B5fl 1,9 TDI 131 4motion Highline, wziąłem VW CC 1,8 TSI DSG7 z salonu i moge tylko rekomendować. Auto jest genialne. Mam rodzine 2+2 wiec we wszystkich salonach (a obszedłem wszystkie ;-) ) zawsze na dzień dobry było kombi albo van. Nawet mielismy już S-Maxa do kupienia ale w ostatniej chwili odpadłem i nie żałuje. CC miesci spokojnie 2 foteliki i ma ogromny bagażnik wiec nawet wakacje zaliczone na luziku. Wzialem pakiet 5 miejsc, panoramiczny szyberdach /z roletka z tylu/ i czarna podsufitke. Skora + alcantara cały czarny zewnątrz i wewnatrz itd... Auto mam rok i przejechałem 22k km. Srednie spalanie benzyny 95: 7,4 ltr/100km. Lecialem w Niemczech 226 km/h według wyświetlacza. Ogolnie trasa 1400 km: tempomat 150km/h i spalanie: 6,8/100. Po co diesel?? Kolega mnie ostatnio spytal co następne... Po pierwsze zamierzam nim jeździć jeszcze dobre pare lat. A następne??? Pojecia nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co zamienić mojego B5 FL TDI (130@165KM): szukam już miesiąć :/

 

Moje typy:

- Avensis 2006r. 2.2 diesel (150km) - nie 177KM.

- Accord 2.2 diesel (140km)

- Audi A6 C5 1.8T + lpg 2001 w górę.

- BMW 330XI z lpg 2001 w górę

- Audi A6 C5 3.0i + lpg

- Audi A4 B6 3.0 / 1.8t - z lpg

- Na pewno nie Passat b6 ani golf 5, nie ma tam normalnych silników :/

 

Pojeździłem już paroma autami i mam mętlik. Jeździłem do tej pory tylko avensis 2.2 diesel (150km) i audi A4 b6 1.9tdi i powiem tyle, że dodawać tyle kasy, aby mieć Audi A4 B6 (bo to audi jak to niektórzy mówią) to jakiś kiepski żart. Małe auto, dokładnie tak samo jeździ, nie ma żadnej różnicy, prócz ceny... Avensis dość cicha, ale nie jakaś rewelacja, brakuje mocy tej 150KM, mam wrażenie, że jeździ ledwo jak 130 konny passat diesel, więc pewnie tylko chip...

 

- Podoba mi się audi A6 C5, ale czy to nie auto już wiekowe jak passat, jakby stare z zewnątrz i wewnątrz (stylistyka) i jak z

wyciszeniem w Audi A6 C5?

- Nie wiem jak z bmw (bwm 5 wygląda mega staro), więc może 3ka, ale czy da się zadbany model znaleźć czy lepiej 3.0d czy 3.0i plus lpg?

 

A może inne auto?

 

Poprzednio miałem passata b5fl 1.8t (150 @ 194KM), teraz 1.9tdi (130 @ 165KM), i mocy jednak mało, więc coś chce minimum mającego te 180KM w dieselu lub mocną benzynę po chipie lub z dużej pojemności. Kompletnie nie wiem co kupić po passacie.

 

TO CO CHCĘ:

- aby było ciszej!

- trochę więcej komfortu

- abu przyspieszało nie tylko o 0-100, ale także dobrze wyprzedzało. I żeby nie było mega awaryjne autko. To chyba nie tak dużo.

Edytowane przez ideally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TO CO CHCĘ:

- aby było ciszej!

- trochę więcej komfortu

- abu przyspieszało nie tylko o 0-100, ale także dobrze wyprzedzało. I żeby nie było mega awaryjne autko. To chyba nie tak dużo.

 

No to zostaje Ci BMW 5 ( e60)

 

(bwm 5 wygląda mega staro

 

wg mnie wygląda najlepiej z tych wszystkich wymienionych a z 3 litrowym dieslem robi robotę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój następny już jest w garażu... :bezzebow

 

to pochwal się co tam w garażu stoi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi już znam takiego z forum co zmienił paska na BMW i po tygodniu miał dosyć BMW i wrócił do paska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój następny już jest w garażu...

 

i te pirotechniczne zawiasy maski...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to pochwal się co tam w garażu stoi

 

efka... :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
efka...
Ewka to pewnie czasem gdzieś w garażu leży :hyhy a F10 byś pokazał..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ewka to pewnie czasem gdzieś w garażu leży

Czasem jakaś wpadnie...[dblpt]lod[dblpt]

 

F10 byś pokazał..

 

Pierw musiałbym je mieć... :crazy:

Edytowane przez pikopiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po B4 po bożemu kupiłem B5 :P

Ale marzy mi się E39.. jeździłem taką 2 tygodnie i się zakochałem, nie to co bidne VWeje..

Problem jest taki, że obecną B5tką chce pojeździć jeszcze trochę, więc za te 3 lata to E39 już się strasznie zestarzeje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czasem jakaś wpadnie...

jak wpadnie to zazwyczaj już nie leży, zbędny balast tylko.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
efka... :hyhy

 

Zaprezentuj w końcu światu te borbety :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt z Was nie zamarzył o Mercedesie??:niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
F10 byś pokazał..

 

F11... :wmorde

 

attachment.php?attachmentid=117777&d=1397891391

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu pękł :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piko dziadu jeden, molestuje Cię od 3 tygodni o tą betę. Pokaż ino więcej ujęć, szczególnie ze środka. I daj znać po miesiącu jak się tym jeździ i jak wychodzi serwis, tzn ile kosztuje utrzymanie.

 

Ktoś pytał, czy nikt nie zamierza kupić Mietka. Że tak powiem... "bitch please" :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt jeszcze nie napisał o najbardziej niedocenianym i jednocześnie chyba najlepiej wyposażonym autem świata jakim jest VW Phaeton. Mój następny właśnie taki będzie. V8 4.2 lub W12 6.0. Pali sporo ale od czego mamy LPG. Kosztuje 10letnie ok 40tyś. Zachorowałem na niego w ostatnim tygodniu. 3-4 lata i sobie chyba kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał się zastanawiać nad Phaeton'em to bym się gruuuubo zastanowił czy nie wziąść A8 D3 :P Miałem takie plany ale mam to co mam :D i nie żałuje nic a nic :)

 

 

najlepiej wyposażonym autem świata jakim jest VW Phaeton

 

Eeee... Ty tak na serio ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o aucie z lat 2003-2005 które bije wyposażeniem i ceną wszystkie esy, siódemy i a8. Nie chodzi mi o Bentleye, Maybachy, Royce'y itp za 500tyś+. Zresztą poczytaj sobie http://www.forumsamochodowe.pl/volkswagen-phaeton-vt71028.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności