Skocz do zawartości
Morsart27

Na co chrapka po Passacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem dwa B5 3BG (1.9 i 2.5), na sprzedaż mam teraz wystawionego swojego trzeciego Passata B6... Myślałem o zakupie Passata B7, o SuperBie, przez myśl przechodził VW Touareg, Audi Q7 i Mercedes GL...

Aż w końcu odszedłem od diesla, przesiadłem się na dużą benzynę i... kupiłem Lexusa :)

Żeby nie było... B5 3BG 2.5 nadal zostaje w domu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest opinia jednego podjaranego pismaka, niech pojezdzi autami konkurencji i wtedy napisze artykuł....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że nie jeździł. Poza tym czytałem parę innych artykułów i opini i są podobne. Na mnie osobiście wyposażenie robi duże wrażenie a wygląd to kwestia indywidualna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby jeździł to by wspomniał, odniósł się, porównał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamieszczone przez Lover

F10 byś pokazał..

F11...

a skad ja to urwa miałem wiedzieć , że Ty musisz mieć pakowne auto do tych kilogramów pyrów..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupiłem Lexusa

LS?? :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I daj znać po miesiącu jak się tym jeździ i jak wychodzi serwis, tzn ile kosztuje utrzymanie.

 

Auto nabyte 30km po serwisie, więc nieprędko będzie robiony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Auto nabyte 30km po serwisie, więc nieprędko będzie robiony...
świeżo malowany znaczy :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewica, tylko ori lakier...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden artykuł o Phaetonie + opinia Jeremyego Clarksona z TopGear. Tak, wiem, jestem zboczony i podjarałem się tym autem. Może mi przejdzie a jak nie to sobie za parę latek kupię, ha. I mówcie co chcecie. Dobranoc i Wesołych Swiąt. http://autokult.pl/2011/02/02/z-drugiej-reki-volkswagen-phaeton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jeden artykuł o Phaetonie + opinia Jeremyego Clarksona z TopGear. Tak, wiem, jestem zboczony i podjarałem się tym autem. Może mi przejdzie a jak nie to sobie za parę latek kupię, ha. I mówcie co chcecie. Dobranoc i Wesołych Swiąt. http://autokult.pl/2011/02/02/z-drugiej-reki-volkswagen-phaeton

 

Wiesz kiedy Ci przejdzie? Jak zobaczysz ile kosztują heble do W12. O gumach na stabilizator nie wspominając.

 

A tak na poważnie, to pomijając beznadziejny wygląd konsoli (oczywiście, kwestia gustu) to całkiem ciekawe auto. W12 nie odstaje osiągami od S8 a mimo wszystko jest tańszy w utrzymaniu (zakup, części, serwis). Jeździ nieźle, po lifcie wygląda nie najgorzej. Tylko naucz znajomych wymawiać, bo większośc z nich będzie mówiła "petona jakiegoś kupił" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że będzie drożej niż "zwykłe auta" ale nie dramatyzujmy z tymi heblami. 1600zł kpl tarcze + klocki Ate. Do mojego Passata dałem 1100 tylko, że tarcze Ate PD i klocki ceramiczne. Jak się nie trafi poważna awaria to nie będzie źle. Raz się żyje. Phaetony to składane ręcznie auta i jakość ich wykonania jest chyba lepsza a znajomi to mam nadzieję będą po krótkiej przejażdżce mówić "wow"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znajomi to mam nadzieję będą po krótkiej przejażdżce mówić "wow"

Hmmm... z takiego założenia wychodzili wprowadzając go na rynek, ale z jakiegoś powodu Ci, do których miał być/był/jest adresowany nie chcą nawet myśleć o kupnie VW. Wolą Audi, BMW, Mercedesa lub wyżej.

To tak jak ze skodą: niby jest V6, niby 4koła pędzone, szybki automat, skóra nie najgorsza ale... kura na kierze, dziobie i dupie powoduje, że jednak przepłacamy za Passata, A4 itp...

Nie neguję Phaetona, fajne auto, warte swoich pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S klasa AMG, póki mnie nie stać, zostaje passat pózniej nim nazbieram na AmG b6 po obecnym b5fl.

nowy suberb tez jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOJ kolega w takim zginol zlozyl sie jak charmonia silnik byl na tam gdzie kierowca dam fotki jak cos

Mi bardzo podoba się Superb II kombi, a jeszcze bardziej najnowsza wersja po lifcie.

Nawet ostatnio miałem okazję posiedzieć w takim Superbie - wnętrze jest przeogromne (ilość miejsca na tylnej kanapie jest szokująco duża!), bagażnik jest jeszcze większy niż w Passacie B6.

Kocham czeski hokej, uczę się języka czeskiego, często do Czech jeżdżę. Koledzy mają mnie za "czechofila" więc Skoda jak najbardziej wpisywałaby się w ten obraz ;) Octavia jest dla mnie za mała, ale Superb jest idealny ;)

Problem widzę tylko jeden - aktualnie posiadanego Passata szukałem 4 miesiące, ciekawe ile czasu trzeba będzie poświęcić, żeby znaleźć Superba o odpowiednich parametrach ;) Wybór jest znacznie mniejszy, a auta praktycznie w 100% flotowe z dużymi przebiegami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przymierzam się do zakupu VW Tourana z 2010 roku. Nie mogę porzucić tej marki bo robią naprawdę solidne samochody, które mają najlepsze blachy oraz silniki.

 

____________________

Pośpiesz się http://mebledag.pl/meble/lawy/ zanim inni Cię nie uprzedzą!

Edytowane przez lubieplacki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pewnie zostawie narazie mojego passata b4 syncro :P bo szkoda zmieniac :) ale jak cos to najpredzej jakas terenowke albo znowu auto z 4x4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Subaru Forester. Już nawet mam jedno na oku, tylko muszę przekonać właściciela, że chce sprzedać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S4 3.0t :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skoda octawia w kombi oczywisce z 2006 roku silnik 1.6 benzynka by uniknąć problemów i przygód z dieslami a również tanio i ekonomicznie się poruszać bedzie dobra?

czy szukać paska b6 w benzynie ale to już znowu mało nie pali (chyba) i nici z tego by za bardzo nie odczuwac auto?

 

chodzi mi o eksploatacje i tankowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności