Skocz do zawartości
Gość qanonim

Zbiornik paliwa w passacie B4 kombi

Rekomendowane odpowiedzi

nie to samo, celnicy na strefie to co innego niż służba celna która pojawia się tam z pieskiem od czasu do czasu lub czuwa na drogach.

może u was. u nas na granicy z Ukrainą są dwie polskie odprawy, odprawa paszportowa przez Straż Graniczną i druga, sprawdzenie auta przez Służbę Celną. Ta sama graniczna i ta sama celna pojawia się na drogach.

tak pewnie, o ile wiem to bez podnoszenia tyłu to nie najeździ się dużo z takim zbiornikiem (tym 180l nie ori) jeden litwin miał taki zbiornik i w końcu na wyboju spadł mu, i on miał tył podniesiony i to nie mało.

tak pewnie, mieli pozakładane 180 i jeździli dopóki ich na kanał nie wzięli i po samochodzie nie było widać że tam jest większy zbiornik. auto siedziało normalnie, wizualnie bez patrzenia pod spód nie do wykrycia. a litwin jak zamocował zbiornik nieprawidłowo to go zgubił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem też o tym że zbiorniki w paskach rozdmuchiwali,u mnie w okolicy nie wiem kto czymś takim się zajmuję a chętnie był oddał zbiornik do takiej operacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może u was. u nas na granicy z Ukrainą są dwie polskie odprawy, odprawa paszportowa przez Straż Graniczną i druga, sprawdzenie auta przez Służbę Celną. Ta sama graniczna i ta sama celna pojawia się na drogach.

 

Masz racje kolego dla przeciętnego człowieka to jest to samo, lecz dla tych co pomykają na granice to nie, służba celna (celnicy) którzy odprawiają etc różnią sie od słuzby celnej (czarnuchów) którzy raz na jakiś czas wpadają na granice z pieskiem w celu szczegółowej kontroli i stoją na drogach, chociażby strojami i stopniem.

 

 

tak pewnie, mieli pozakładane 180 i jeździli dopóki ich na kanał nie wzięli i po samochodzie nie było widać że tam jest większy zbiornik. auto siedziało normalnie, wizualnie bez patrzenia pod spód nie do wykrycia. a litwin jak zamocował zbiornik nieprawidłowo to go zgubił.

 

na seryjnym zawieszeniu mieli jakieś 200l paliwa na obciążeniu i auto stało normalnie? a litwin zgubił bo oprócz sprężyn nic wiecej nie wymieniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Wy macie tematy na forum publicznym... Polska to państwo policyjne, więc oko saurona czuwa i obserwuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech czuwa i obserwuje w końcu za to im płacą, a mu tu nic nie robimy co jest sprzeczne z polskim prawem.

 

Jedynie mały off-topic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiamy na temat zbiorników to nie jest przestępstwo !

xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
służba celna (celnicy) którzy odprawiają etc różnią sie od słuzby celnej (czarnuchów) którzy raz na jakiś czas wpadają na granice z pieskiem w celu szczegółowej kontroli i stoją na drogach, chociażby strojami i stopniem.

To mów że o czarnuchów Ci chodzi.. To jest jedna firma ale tak jak mówisz jedni zajmują się tym, drudzy tym. Na "moje" przejście jak przyjeżdżają to biorą na kanał albo zawracają samochody z pod szlabanu.. na drodze to z nimi nie miałem styczności bo jak mnie zatrzymywała to graniczna.

 

na seryjnym zawieszeniu mieli jakieś 200l paliwa na obciążeniu i auto stało normalnie?

tak, dokładnie. na pusto i z pełnym zbiornikiem stał tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie to samo, celnicy na strefie to co innego niż służba celna która pojawia się tam z pieskiem od czasu do czasu lub czuwa na drogach.

 

No muszę Cię zmartwić, ale to to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he. "Celnicy na strefie". I co? Moze jeszcze w ogóle maja swoje oddzielne siedziby, władze itp.

Słuzba celna jest jedna. Są celnicy na etacie - pracujący na granicy, oraz ci z grupy mobilnej tzw czarnuchy. Pierwsi pracuja w siedzibie IC oraz na przejsciach granicznych, drudzy specjalizują sie w kontrolach na drogach, w naszych domach lub np na ryneczkach, targach wiejskich itp itd o i w pociagach. Posiadaja specjalistyczne sprzęty do kontroli. A są to najlepsi z najlepszych w wykrywaniu przemytu i przeważnie pracują poza placem przejścia granicznego a ze czasem wpadają na granicę... taka praca ich, albo wpadaja bo chcą albo są wezwani do jakiegoś auta (cieżarowego). Jest jeszcze uzbrojona zamaskowana grupa szturmowa, raz ich widziałem jak kierowcę zganiali, kajdanki, karabiny, maski itd. Efektowni.

No a straz graniczna to juz w ogóle inna bajka (formacja) owszem współpracuje z celnikami ale to tak jak mechanik i blacharz, robią przy tym samym ale w zamyśle są po co innego.

Izba Celna kontroluje towary przewożone przez granicę a Straz Graniczna kontroluje przemieszczanie sie ludzi przez granicę.

Ale przecież celnik nie pozwoli na przekroczenie granicy komuś kto nie moze a i Straz Graniczna nie przymknie oka na pudełko fajek w bagażniku auta czy torbie podróżnego z autokaru. Ludzie mylą te formacje. Nie raz słyszę na CB ze "Słuzba Graniczna" stoi gdzieś albo raczej Straz Celna

I to by było na tyle. W wielkim skrócie.

Kiedyś jeździłem na Białoruś jak wizy jeszcze były bezproblemowe i nie było ograniczeń wjazdów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak grupa szturmowa ;) To nie wydział realizacyjny z Policji....

Można by o tym pisać i pisać, ale ten temat jest o zbiornikach a nie o SG, SC i Policji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego , przerabia się odpowietrznik w oryginalnym zbiorniku i wchodzi wtedy około 105 L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. :papa Panie i Panowie, przymierzam sie do zakupu Passata. Passat B4, kombiak, silnik 1.9 TDI 90 KM. Passat jest w wersji skandynawskiej ze spryskiwaczami reflektorów oraz zbiorniczkiem na płyn do szyb 8.5l. Jaką wielkość zbiornika posiada taki Passat? Sprzedający twierdzi, że ma 115l, były w oryginale takie pojemności w wersji skandynawskiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzedający twierdzi, że ma 115l

Niech Ci pokaże paragon ze stacji bo warto by było im nasłać kogoś z Urzędu Miar i Wag.

Kombiaki raczej w 99% miały ~100 litrowy bak, poza syncro i VR6.

Te 15 litrów nadwyżki to raczej 0,1% przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A vr6 niby jaki bak mają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy szedan czy bombi lub syncro czy napęd na przód ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A vr6 niby jaki bak mają ?

Za mały :sese

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W standardowym baku wchodzi 70 l a jak się odpowietrza to wchodzi do niego ponad 95 l. Taki bak da rade rozdmuchac do 120l ale nie polecam w benzyniaku bo sie bak odniza i pompka nie sciąga do końca. A co do baku 180l to takie baki byly w VW T4 wersja policyjna a o pasacie nie słyszałem.

 

Rozdmuchać ??? Zajmujesz się takim rozdmuchiwaniem poszukuje kogoś kto by się tym trudnił Info !

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Panowie odnawiam temat poszukuje złotej rączki ktora podejmie się rozdmuchania baku/ czy też uskutecznienia odpowietrzenia, aby jak najpojemniej zatankować auta. Proszę o wszelkie informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy też uskutecznienia odpowietrzenia, aby jak najpojemniej zatankować auta.

A co to za problem wcisnąć zaworek przy tankowaniu ? ewentualnie wymontować raz na zawsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się, wprawdzie mam B3, ale to chyba bez znaczenia. Zassało mi zbiornik tak jakby do środka, jest zniekształcony i nie leży prawie w ogóle na mocowaniach. Domyślam się, że stało się to ze względu na wyjeżdżenie benzyny do końca. I pytanie czy można to jakoś próbować rozdmuchać, np. kompresorem, na coś uważać? I domyślam się, że muszę wyczyścić odpowietrznik, bo jeśli byłby sprawny to by się tak nie stało.

P.S. Wciśnięcie tej klapki we wlewie paliwa nie spowodowało zassania powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co to za problem wcisnąć zaworek przy tankowaniu ? ewentualnie wymontować raz na zawsze ?

Chodzilo mi o to czy da się aby odpowietrzenie jak najlepiej ściągało , wymontować w jaki sposób ???

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Podepnę się, wprawdzie mam B3, ale to chyba bez znaczenia. Zassało mi zbiornik tak jakby do środka, jest zniekształcony i nie leży prawie w ogóle na mocowaniach. Domyślam się, że stało się to ze względu na wyjeżdżenie benzyny do końca. I pytanie czy można to jakoś próbować rozdmuchać, np. kompresorem, na coś uważać? I domyślam się, że muszę wyczyścić odpowietrznik, bo jeśli byłby sprawny to by się tak nie stało.

P.S. Wciśnięcie tej klapki we wlewie paliwa nie spowodowało zassania powietrza.

 

 

Szukam kogoś do rozdmuchania od 1/2 roku i lipka może Tobie pójdzie lepiej jbc dawaj kontakt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności