Skocz do zawartości
Gość qanonim

Zbiornik paliwa w passacie B4 kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy po nr.vin można ustalić pojemność zbiornika paliwa w passacie b4 1.9 tdi kombi

nie ma co ustalać. 100 litrów +/- wchodzi do kombi i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mała ciekawostka...

 

po lewej bak z kombi, po prawej z sedana

 

1001376j.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez jajec.....ten z kombi wygląda na przynajmniej o 1/3 większy niż z sedana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten z kombi wygląda na przynajmniej o 1/3 większy niż z sedana...

nie o 1/3 tylko o 30 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to piszę, że przynajmniej o 1/3:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ice to zapytaj sprzedającego,potem przeczytaj cały temat i zastanów sie czy to ma sens za te pieniądze? To jest propozycja skierowana głównie do przewożących paliwo od ruskich przygraniczników,dlatego te auta B3,B4 są tam tak popularne.Pomijam chcących mieć taki zbiornik dla samego chcenia bo głębszego sensu to nie ma.Pokaż mi w Polsce jakiś dłuższy odcinek drogi bez stacji paliwowej bez oczywiście naszych pseudo autostrad,rozumiem wyjazd za granice w strefe gdzie paliwo jest droższe ale nie jest na tyle by nie zatankować wybierając sie w dłuższą podróż i licząc sie z kosztami podróży.Tylko ludziom wymienionym na początku to sie opłaci dopiero po okresie gdy sie zwraca bo 1100 za zbiornik to naprawde sporo za dużo.Dodatkowo ta nadmierna ilość paliwa to jak dodatkowy pasażer a więc auto bardziej obciążone,powolniejsze i więcej zużywa przez to paliwa,pomyśl jak zachowa sie takie auto nienaturalnie,nieproporcjonalnie obciążone podczas awaryjnego hamowania? nawet podczas jazdy na wprost nie będzie zachowywało się tak jak zostało auto zaprojektowane bez odpowiedniego dociążenia osi napędowej i kierunkowej,czy standardowy układ hamulcowy jest przeznaczony do zatrzymania takiej masy? a zawieszenie? spężyny,wszelkie tuleje metalowo-gumowe,belka,łożyska,amortyzatory?ponadto czy mocowania uchwytów,pałąków podtrzymujących zbiornik do nadwozia są na tyle wytrzymałe by utrzymywać bezpiecznie taką mase? czy akurat ten zbiornik ma,posiada odpowiednie atesty,certyfikaty bezpieczeństwa? napewno nie.Bez takich dokumentów to sobie możesz kupić uchwyt samochodowy do okularów który jak pęknie to w najgorszym przypadku wbije ci sie w dupe i będziesz miał następną dziure.Montaż takiego zbiornika to szczyt głupoty i nieodpowiedzialności zarówno za siebie,pasażerów jak i innych użytkowników dróg,typowa mentalność polaka-pseudo oszczędność,wydać kupe kasy,zaoszczędzić grosze i jeżdzić na opale.Brak słów,a tak poza tym ile można powtarzać temat,sam sie sobie dziwie że dałem sie sprowokować przez nowicjusza forumowego który nie potrafi użyć szukaj !!!!!

Edytowane przez jaaano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu chodzi mi tylko i wyłącznie o przewóz paliwa przez granice z ruskimi, jest drogi ale te 1100 by sie zwróciło w niecały miesiąc... więc jakaś tam część referatu do mnie nie trafia...

 

czy akurat ten zbiornik ma,posiada odpowiednie atesty,certyfikaty bezpieczeństwa?

w tym może być główny problem, pewnie nie do obejscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest zbiornik przerabiany, lepiej poszukać zbiornika ze wersji specjalnych B3/B4. Były one większe a i masz homologację, odpowiednie mocowania itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc jakaś tam część referatu do mnie nie trafia...
ubolewam :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lepiej poszukać zbiornika ze wersji specjalnych B3/B4

he chyba nie jest to takie łatwe, troche szukałem i nic, ciezka znaleźć jakąs konkretne info na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) auto bardziej obciążone,powolniejsze i więcej zużywa przez to paliwa,pomyśl jak zachowa sie takie auto nienaturalnie,nieproporcjonalnie obciążone podczas awaryjnego hamowania? nawet podczas jazdy na wprost nie będzie zachowywało się tak jak zostało auto zaprojektowane bez odpowiedniego dociążenia osi napędowej i kierunkowej,czy standardowy układ hamulcowy jest przeznaczony do zatrzymania takiej masy? a zawieszenie? spężyny,wszelkie tuleje metalowo-gumowe,belka,łożyska,amortyzatory?

:wmorde

Wytrzyma, spokojnie wytrzyma

Dodam od siebie że jeżdżę z większym obciążeniem codziennie (nie paliwo akurat), więc te kilkadziesiąt kilogramów więcej niż byłoby przy pełnym standardowym zbiorniku nie zrobi mu różnicy, możesz mi wierzyć; auto hamuje, skręca, przyspiesza tak jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:wmorde:wmorde no na pewno przyspiesza,hamuje itd. tak jak powinno,fizyki nie da się oszukać,ciężar jest ciężar a masa masą.Wcale nie twierdze że te 60-70 litrów wachy więcej spowoduje brak kontroli nad pojazdem,ani że zbiornik 180 l odpadnie zaraz po ruszeniu ale na pewno takie obciązenie-dodatkowe ma wpływ na eksploatacje i przyspieszone zużycie ogólne pojazdu.Nie bez powodu wszelkie specjalne wersje pojazdów osobowych czy tzw.towarowe czy dla służb są fabrycznie wzmacniane-przystosowywane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź wrzuć 100-150 kg do bagażnika dla próby (tyle wystarczy), niektórzy tak mają że muszą wsadzić palec żeby uwierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego.. passat to samochód pancerny i do tego terenowy... sąsiad ma firmę budowlaną... pasasat b3 2E kombi... 5 ludzi na pokładzie, w bagażniku sprzęt podręczny (wiertarki, młoty udarowe, szlifierki, przecinarki i młotki), często zagęszczarka, kleje i płytki... i autko zapitala jak mało które i wjeżdża wszędzie. Te auta są do tego "stworzone". Więc 70 kg więcej w bagażniku to zero różnicy (tak jak butla LPG).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle co wiem to policyjne i jeszcze ktos mial 110 litrowwe zbiorniki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego.. passat to samochód pancerny i do tego terenowy... sąsiad ma firmę budowlaną... pasasat b3 2E kombi... 5 ludzi na pokładzie, w bagażniku sprzęt podręczny (wiertarki, młoty udarowe, szlifierki, przecinarki i młotki), często zagęszczarka, kleje i płytki... i autko zapitala jak mało które i wjeżdża wszędzie. Te auta są do tego "stworzone". Więc 70 kg więcej w bagażniku to zero różnicy (tak jak butla LPG).

 

Zapomniałeś o bagażu podręcznym Panów budowlańców,bagażniku na dachu i przyczepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaaano izzziiii... Akurat 35i jest tak stworzony że z ładunkiem lepiej się prowadzi. Tył jest bardziej dociążony i Passek lepiej się trzyma drogi. A wiem co mówię bo z moim jest tak, że najczęściej albo jeżdżę sam albo 2 osoby + rozłożone tylne siedzenia i full ładunek. Wiadomo jak mu wtedy deptać przy ruszaniu to musi skotłować ale jadąc w trasie do tego na tempomacie po przejechaniu całej Polski (Mazury - Śląsk) jakoś wielkich różnic nie widzę w spalaniu, średnio ok 32-35l na trasie 630 km w zależności od warunków.

 

Pokaż mi w Polsce jakiś dłuższy odcinek drogi bez stacji paliwowej bez oczywiście naszych pseudo autostrad
Ale niektórzy (w tym np ja ;)) mają tak, że jeśli tankuje w lokalnej stacji mam zwrot części kosztów paliwa, jak zatankuję gdzieś w trasie to niestety ze zwrotu kasy nici, zatem niektórym może i takie coś się przydać.

A tu kolega ice009 wyraźnie pisze że potrzebuje tego do targania ropy od wschodnich sąsiadów więc raczej dużych przebiegów z full bakiem robił nie będzie.

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nic tylko kupować ten wynalazek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności