Skocz do zawartości
Gość qanonim

Zbiornik paliwa w passacie B4 kombi

Rekomendowane odpowiedzi

A zbiornik troszkę większy

Hej,

A jeśli nie tajemnica ile większy? ;)

Pozdrawiam Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie dziś udało zalać mojego B4 Variata do 110l z odpowietrzaniem pod korek .... normalnie zadziwia mnie co raz bardziej passiur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi sie dziś udało zalać mojego B4 Variata do 110l z odpowietrzaniem pod korek .... normalnie zadziwia mnie co raz bardziej passiur

A miałeś coś kombinowane ze zbiornikiem? Czy masz fabryczne webasto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie to ja swojego kiedyś b3 nie mogłem więcej zalać jak 94l. a była to wersja CL. Tego to nie próbowałem ale myślę że też koło tego :mlask wiec nie wiem jak ludzie mówią że nawet tankują 120l w ten zbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiec nie wiem jak ludzie mówią że nawet tankują 120l w ten zbiornik.

a kto mówi że 120 tankuje?? około 100 wchodzi. spróbuj tego tylko najpierw opróżnij zbiornik do końca :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem B4 1Z - 96 litrów gdy do LukOila dojechałem na lince. Potem zbiornik dmuchnięty na 122 (sucho), normalnie 118-119 wlewałem.

Mam B4 ABF - 95 litrów max (w zbiorniku jest ok 2-3 litrów jak wyjeżdżam z domu), jadę na LPG.

Miałem B3 RP - 95 litrów max (j.w.)

 

wiec nie wiem jak ludzie mówią że nawet tankują 120l w ten zbiornik.
Bez modyfikacji jest to niemożliwe ;) Mówię o standardowym zbiorniku, nie o wersjach specjalnych.

Wg mnie jeśli komuś udało się wlać ponad 100 czy 110 litrów, to raczej przyczyną będzie oszukujący dystrybutor :P

Takie moje zdanie, ot co ;)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A miałeś coś kombinowane ze zbiornikiem? Czy masz fabryczne webasto?

Nic nie miałem kombinowane, przynajmniej nic o tym nie wiem, a webasta nie mam w ogóle.

Bez modyfikacji jest to niemożliwe Mówię o standardowym zbiorniku, nie o wersjach specjalnych.

Wg mnie jeśli komuś udało się wlać ponad 100 czy 110 litrów, to raczej przyczyną będzie oszukujący dystrybutor

Takie moje zdanie, ot co

Pozdro.

Co do oszukującego dystrybutora - paliwo zakupiłem w 3 bańkach (:fajny :) ) 30l, 30l i 40l - wlałem to wszystko i nie było widać końca, z ciekawości pojechałem na stacje jeszcze i zatankowałem z odpowietrzeniem 10 l ! Aż nie mogłem uwierzyć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
paliwo zakupiłem w 3 bańkach ( ) 30l, 30l i 40l
... i wszystko dla mnie jasne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozecie rozwinac termin - dmuchniety ? :D bo ja w kombi tez mam max 70 litrow. Co zrobic zeby weszlo wiecej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mozecie rozwinac termin - dmuchniety ? bo ja w kombi tez mam max 70 litrow. Co zrobic zeby weszlo wiecej ?
Zatankować według prawideł sztuki ;) Jak odbije pistolet, to wciśnij i przytrzymuj ten "dzyndzel" co jest we wlewie i uzupełniaj ;) Masz benzyniaka, więc klapkę trzeba by czymś podeprzeć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej kupić 180 już teraz są w przystępnych pieniądzach i nie kombinować tylko z gardzielem od disla lepiej się leje ropę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście montowałem bak 180 L do B4, koleś swego czasu puszczał na Allegro za ok. 800 zł. Zalewa 170 i śmiało spuszcza 160, bo wozi z Białorusi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30l, 30l i 40l

następnym razem zmierz ile jest na prawdę tego paliwa... bo jak na moje oko ktoś Cię ogolił na jakieś 15 litrów...

lepiej kupić 180 już teraz są w przystępnych pieniądzach i nie kombinować tylko z gardzielem od disla lepiej się leje ropę

z Ukrainy już nie wyjedziesz z takim zbiornikiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z Ukrainy już nie wyjedziesz z takim zbiornikiem...
E tam :-) no chyba że na jamu wezmą hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
następnym razem zmierz ile jest na prawdę tego paliwa... bo jak na moje oko ktoś Cię ogolił na jakieś 15 litrów...

No tak ale bańki 30l jak i ta 40l były zatankowane pod korek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytając ten temat nachodzi mnie jedna myśl w jakich T4 były montowane 160litrowe zbiorniki? bo z tego co widzę to większy [na zdjęciach] wydaje mi się zbiornik ze T4 ze skrzynia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
E tam :-) no chyba że na jamu wezmą hehe

 

byli tacy co mieli pozakładane i musieli do ori wrócić.

No tak ale bańki 30l jak i ta 40l były zatankowane pod korek.

coś mi się nie chce wierzyć... za dużo się w tym temacie obracam żeby uwierzyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też pewien długi czas działałem w tym temacie...

w mojej b3 kombi max nalałem 98 przy wyczyszczonym zbiorniku pompką - do zera i tyle też spuszczałem. W zimie mniej wchodziło latem trochę więcej ale to granica litra dwóch w jedną bądź druga stronę.

No i latem przy dużych temperaturach i postojach trzeba było brać poprawkę czy pod korek czy nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można zatankować 110l + - przy odpowiednim ustawieniu auta i odpowietrzaniu zbiornika pozwala na to jego konstrukcja mówię o oryginalnym zbiorniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość staszekb

Mam pytanie czy po nr.vin można ustalić pojemność zbiornika paliwa w passacie b4 1.9 tdi kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności