Skocz do zawartości
GRZECHHH

Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego Daron mógłyś napisać jak sie oblicza ekstrapolacje jeśli to nie tajemnica?

 

Teoria :

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ekstrapolacja_(matematyka)

 

A tutaj jak wykonać (są podane odpowiednie fukncje w Excel-u):

 

http://office.microsoft.com/pl-pl/excel-help/prognozowanie-wartosci-w-seriach-HP010072685.aspx

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teoria :

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ekstrapolacja_(matematyka)

 

A tutaj jak wykonać (są podane odpowiednie fukncje w Excel-u):

 

http://office.microsoft.com/pl-pl/excel-help/prognozowanie-wartosci-w-seriach-HP010072685.aspx

 

Pozdrawiam

 

Daron, czy chodzi tu o wyznaczenie realnej dawki, jaką poda pompa, czy źle myślę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daron,, czy Ty wierzysz w to, iż KTOKOLWIEK to robi?? No może przy sofcie pod projekt, który jeździł będzie na metanie... Albo chociaż na 101OCT... To tak , bo tam mały garb i wszystko w pis...u, ale w ONach? ;-) Nie chce mi się wierzyć, by ktoś się bawił w całkowanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daron,, czy Ty wierzysz w to, iż KTOKOLWIEK to robi?? No może przy sofcie pod projekt, który jeździł będzie na metanie... Albo chociaż na 101OCT... To tak , bo tam mały garb i wszystko w pis...u, ale w ONach? ;-) Nie chce mi się wierzyć, by ktoś się bawił w całkowanie :D

 

Przecież wystarczy wrzucić mapę do excela i ułozyc równianie, nie trzeba tego liczyć ręcznie.

Ja nie qwidzę w tym problemu, bo za każdym razem przeliczam swoje mapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów;) Podpowiedział by ktoś jak w Pasku AVB po chipie zrobić lunch control?Zadzwoniłem do swojego tunera to chciał za to 400zł wiec trochę dużo mi się wydaje;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kolegów;) Podpowiedział by ktoś jak w Pasku AVB po chipie zrobić lunch control?Zadzwoniłem do swojego tunera to chciał za to 400zł wiec trochę dużo mi się wydaje;/

W programie, który jest na początku tego tematu jest opcja, która aktywuje ten system. Musisz niestety sam odpowiednio dobrać wartości dla tej mapy.Nigdy tego nie robiłem, ale widziałem przy przeglądaniu tego programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież wystarczy wrzucić mapę do excela i ułozyc równianie, nie trzeba tego liczyć ręcznie.

Ja nie qwidzę w tym problemu, bo za każdym razem przeliczam swoje mapy.

 

 

A mógłbyś zaprezentować to na jakimś przyładzie bo przeczytałem to co wklejił Daron i nie zabardzo to rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na to czasu kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam na to czasu kolego.

no i wychodzi pomocność.. Jak zadajemy pytanie.. to chcemy odpowiedzi... A tak to "nie mam czasu" ale sami to byśmy się dowiedzieli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum ludzie nie chca się jakos dzielić wiedzą na ten temat ale bardzo dużo informacji jest na zagranicznych forach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyznaczenie realnej dawki

 

Wiadomo, idealnie w 100% to nie będzie ale +- będzie wiadomo ile mg wtryśnie.

 

Daron,, czy Ty wierzysz w to, iż KTOKOLWIEK to robi??

 

Nie :) Padło pytanie to podpowiedziałem co można z tym zrobić.

Natomiast jeżeli znamy dany setup i jego możliwości to +- wiadomo ile trzeba wlać żeby wyszedł dany niut i moc i nie potrzeba ekstrapolacji map.

 

przeczytałem to co wklejił Daron i nie zabardzo to rozumiem

 

Jak dam radę to jutro postaram się coś naskrobać i wrzucić arkusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą wrzucam poradnik obrazujący ekstrapolację jednej mapy czasu wtrysku (aktywnej od SOI=20*) dla pompek AL za pomocą funkcji w Excelu.

 

Ekstrapolacja Daron dla Passat Forum.xls

 

W Arkuszu 1 Ekstrapolacja metodą REGEXPW.

W Arkuszu 2 Ekstrapolacja metodą REGEXPP + porównanie różnic w uzyskanych wynikach.

 

Mam nadzieje, że już wszystko jasne

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daron kolejny raz jesteś wielki ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem mam taki, ze kupiłam nowego mpps w metal boxie i niestety odczytuje za 2-3 przekreceniem kluczyka, zas juz zapis nie idzie w ogóle, wyskakuje error i proces nawet sie nie rozpoczyna. Próbowalam juz wszystkiego, zmieniać prędkosci, ver.12 i ver.13, ale za nic nie chce obudzić ecu.

 

Oczywiście prostownik, zasilanie komputera jest. Nie wiem czy problemem może być vista? Czy ewidentnie problem z interfejsem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że zgrać i wgrać nie da się na aucie, bo występuje problem w wiązce lub immo. Ja też miałem różne dziwne problemy w swoim aucie z MPPS i Galletto - pomogło wgrywanie bezpośrednio do ecu po wyjęciu z auta. Widocznie gdzieś w magistrali coś nie styka lub immo blokuje. Dodam, że u mnie to była loteria, czy się wgra, czy nie. Raz było ok, a za 5 razem już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej wgrywal mi kolega i nie bylo żadnego problemu, odczyt jak i wsad poszedl za pierwszym razem również ryżowym mpps. Teraz u mnie nie ma szans. Co śmieszniejsze teraz wgrywałam koledze program w identycznym passacie jak mój i odczyt i zapis poszedl za pierwszym razem, więc już sama nie wiem co jest nie tak. Może być tak, że jak wgrywałam jednym mpps klonem to już innym nie pójdzie?

Czy można zablokować sterownik przed ponownym zapisem? Możesz podpowiedzieć jak zrobić to na stole? Pinout w ręce podłączyc linie K oraz zasilanie i pójdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że klon nie ma nic wspólnego, ale nie znam się aż tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy ktoś z Was obeznanych w temacie może dłubnąć mój soft?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy można zablokować sterownik przed ponownym zapisem?

 

Nie. Można jedynie zabezpieczyć soft przed oglądaniem go przez innych, ale kostka jest wielokrotnego zapisu i nadpisać zawsze można.

 

Możesz podpowiedzieć jak zrobić to na stole?

 

Może ja podpowiem :

 

Pin 2,37 +12V

Pin 4,5 Masa

Pin 16 K-line

 

W Passatach bez problemu idzie przez OBD, ewentualnie należy wyjąc bezpiecznik od zegarów.

 

Natomiast w Golfach, Seatach sterowniki z końcówką 012 nie zawsze idą po OBD i wtedy trzeba robić na stole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu pierwszym razem poszedl przez obd, a teraz ani huhu.

 

Zrobilam nie na stole, ale w aucie, trochę inaczej, bo znalazłam rozpiskę MPPS i pod piny 4,16 podpiełam zasilanie i masę, a pod pin 7 podpięłam linię K bezpośednio przy komputerze, oczywiście wcześniej odciętą od reszty instalacji.

 

Możecie zerknąć na moje wypocinki tak to teraz wygląda:

 

http://www.sendspace.pl/file/890cabc56874dfd00a3c80a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności