Skocz do zawartości
GRZECHHH

Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

Rekomendowane odpowiedzi

Mało kto chce się taką wiedzą dzielić :(

A Ty byś się podzielił? Bo bardzo podoba mi się Twój modzik ze stopki i chętnie bym sprawdził jaki jest :fajny ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A Ty byś się podzielił? Bo bardzo podoba mi się Twój modzik ze stopki i chętnie bym sprawdził jaki jest

 

Chętnie jakby posiadał jakąkolwiek wiedzę na ten temat. To jest dzieło Roberta z TUNE UP :)

Śledzę temat bo jestem "ciekawski" i lubię wiedzieć co i jak jest w mojej furce ale sam się tym kompletnie nie zajmuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chętnie jakby posiadał jakąkolwiek wiedzę na ten temat

galletto w łape i zrób zrzut.. rozbierzemy go na części pierwsze, wspólnie zobaczymy co i jak i przede wszystkim dlaczego ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po rozmowie z daronem kupuję mpps v12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie o tyle jest problem , że podczas zrzutów czy wrzutów :) zrywa połączenie z ECU :) różne odcinki mam zabezpieczające i trzeba rozbierać ECU bo krzaczy się :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mozecie powiedziec jak moge ZGRAC mape silnika z mojego avf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak moge ZGRAC mape

kablem. przez obd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy mozecie powiedziec jak moge ZGRAC mape silnika z mojego avf?

 

 

Szukaj pod haslem MPPS, v12 wystarczy, v13.02. to jakas marketingowa sciema. Do kabelka powinno byc dolaczone oprogramowanie, jak nie to tez bez problemu znajdziesz. Podpinasz kabelek do zlacza OBD2 w aucie oraz portu USB w kompie i zgrywasz.

 

---------- Dodano o 22:06 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:00 ----------

 

U mnie o tyle jest problem , że podczas zrzutów czy wrzutów :) zrywa połączenie z ECU :) różne odcinki mam zabezpieczające i trzeba rozbierać ECU bo krzaczy się :D

 

Czyżby Robert pozabezpieczał dostęp do ECU? U mnie nie ma żadnych problemów, a mamy chyba to samo EDC15P...

Edytowane przez mpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyżby Robert pozabezpieczał dostęp do ECU? U mnie nie ma żadnych problemów, a mamy chyba to samo EDC15P...

 

Nic z tych rzeczy :D

Po próbie przejażdżki przez niepożądane osoby moją furką pozakładałem parę rzeczy , które troszkę przeszkodziły Robertowi i musiał rozbierać ECU :) ale wszystko dobrze się skończyło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyżby Robert pozabezpieczał dostęp do ECU? U mnie nie ma żadnych problemów, a mamy chyba to samo EDC15P...

To chodzi raczej o to że kolega zaplacil sporo kasy za zrobienie programu i raczej nie ma ochoty podzielic się nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To chodzi raczej o to że kolega zaplacil sporo kasy za zrobienie programu i raczej nie ma ochoty podzielic się nim.

 

Powód został podany konkretny i prosiłbym o nie wymyślanie swoich teorii spiskowych ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powód został podany konkretny i prosiłbym o nie wymyślanie swoich teorii spiskowych ..

 

Nie ma zadnych teorii tylko wydawało mi się że to o to chodzi i nie bylo by w tym nic dziwnego.

Koledzy żeby zgrac mapę silnika muszę mieć jakiś specjalny kabel czy zwykły obd2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy żeby zgrac mapę silnika muszę mieć jakiś specjalny kabel czy zwykły obd2?

 

VCDS lub VAG-Com nie da rady. Wystarczy Galletto lub MPPS, bądź równie dobrze możesz wylutować kostkę i wrzucić w programator ale ta opcja wydaje się mało sensowna w porównaniu z podpięciem kabla i kliknięciem "Odczyt" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mogę dostac taki kabelek? Bo nie widzę na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano Koledzy, bawi się ktoś tym programem i zmiana map silnika? Ja lubię eksperymenty i trochę poprobuje. Możecie mi powiedzieć na co szczególnie uważać przy modyfikacji tych map?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na co szczególnie uważać przy modyfikacji tych map?

na ew. ich skutki... ;-) Jak nie zamierzasz tego nigdzie wgrywać , to możesz sobie robić cuda wianki... ;-) (np 500KM i 700Nm z 1.9TDi.. na wykresie ;-) )

 

A jak nosisz się z zamiarem wgrania gdziekolwiek to nie eksperymentuj... tylko poczytaj,popytaj, pokombinuj... Nie jest łatwo.. i logika zawodzi, gdzieś w połowie wszystko traci sens, i wyda je się być absurdalne... Ale jak bedziesz miał zapał(więcej niż np ja) to po kilku...nastu nieprzespanych nocach spędzonych na "obcojęzycznych" forach, z pomocą przychylnych dobrych ludzi(także z tego forum ;-) ) Może uda Ci się zrobić coś co da się wgrać do Twojego AVFa i może nawet odpali, a nawet być może odjedzie, i co więcej... będzie jeździł bez skutków śmiertelnych dla silnika...

 

ps. Zacznij od zabawy z mapą EGR - żeby zobaczyć jak to działa... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ps. Zacznij od zabawy z mapą EGR - żeby zobaczyć jak to działa... ;-)

 

Jak wyłączyć EGR i czym różni się soft dla 130KM od softu dla 150KM znajdziesz np. tutaj. Ja jednak nie odważyłbym się wgrać samodzielnie zrobionego programu - wolę jego przygotowanie powierzyć "specjalistom", nawet jeśli trzeba za to zapłacić - szkoda oszczędzać na silniku po prostu ;) Więc jeśli lubisz eksperymenty to może lepiej od tego zacznij :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mpm plusem jest to że robi się na własnym aucie. Specjaliści też się kiedyś uczyli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności