Skocz do zawartości
Gość luks12

Zakup passata B5 - jaki silnik wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Aż taki zupełnie zimny nie jest ;) Poza tym nie codziennie mi się spieszy :) Ale zdarza się, że po 3 minutach pracy wskazówka obrotomierza chwilami widzi czwórkę - tylko do momentu wrzucenia IV biegu - później już jest spokojniej. Mam nadzieję, że aż tak strasznie turbina przez to nie dostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim AFNie but odrazu jak tylko rozrusznik puści i tak od 8 lat i turbo z silnikiem trzyma, nie muszę dolewać oleju między wymianami.

Wiele czynników wpływa na zużycie silnika i osprzętu. Ja swojego nie oszczędzam bo po co:bezzebow Pasatów tyle teraz żę mój 97r nie ma żadnej wartości rynkowej więc po co się bawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie czy wszsytkie B5-tki po liftingu maja popmpowtryskiwacze? Chodzi mi bardziej o silnik 1.9 TDI 110 ps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po lifcie nie ma takiego silnika. 101 albo 130 i na pompowtyskach oba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem

a lepiej wziac auto przed liftem czy po? co powiecie na temat pompowtryskiwaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poczytaj ten watek i wiele innych na forum. Zagadka sie rozwiaze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozumiem

a lepiej wziac auto przed liftem czy po? co powiecie na temat pompowtryskiwaczy?

 

przedlifty na pompie rotacyjnej to większość zajechane konie, polifty na pompowtryskiwaczach to loteria większe ryzyko awarii ale i można trafić że olej tylko będzie się zmieniać. Obecnie każde B5 w TDI to ogromne ryzyko, trzeba zaczerpnąć trochę wiedzy przed kupnem na co zwrócić uwagę przy kupnie aby nie trafić na minę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale i można trafić że olej tylko będzie się zmieniać

 

Mnie się to udało :marecek A kupowałem totalnie w ślepca - nie mając większego pojęcia o TDI :rumieniec

 

a lepiej wziac auto przed liftem czy po?

 

Zdecydowanie po.

 

co powiecie na temat pompowtryskiwaczy?

 

na pewno rozwiązanie nowsze i bardziej kulturne niż pompa. Mówią, że PD bardziej wrażliwe na jakość paliwa. Ja leję co popadnie - gdzie taniej - i auto śmiga jak szalone. Generalnie nie ma strachu. Najlepiej szukać AVF. Jeśli sie trafi dobry AVB, to też można wziąć, ale wtedy trzeba jeszcze doliczyć 800 zł na wirusa :)

Edytowane przez Obywatel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co powiecie na temat tego auta?

nie ten dział... ps. fotele w nim są od liftowego paska, przy dekorach z karbonu czteroramienna kiera raczej nie występowała. Różne lampy tylne.

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki silnik polecacie w b6 i jaka wersje wyposażenia bo mam zamiar zakupic passata b6 i nie wiem jakiego szukac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,9 lub 1,6 :P

 

PZDR>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki silnik polecacie w b6 i jaka wersje wyposażenia bo mam zamiar zakupic passata b6

 

A nie widzisz, ze to dział B5? :wmorde

Masz temat - o B6-tce , więc tam sobie poczytaj :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fakt nie zauważyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy dziś kupiłem autko tak jak w opisie...

na początek idzie rozrzad do wymiany i pompa wspomagania nastepnie lewy przegub

Edytowane przez tppl1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy dziś kupiłem autko tak jak w opisie...

na początek idzie rozrzad do wymiany i pompa wspomagania nastepnie lewy przegub

 

No i super - najlepszy silnik R4 w B5fl! Bezproblemowej eksploatacji życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka stron przeczytałam oraz wypytałam znajomych pytając jakiego wybrać Passata B5 doczytałam że jest wersja FL nazwana tez 3BG

szukam najmniej awaryjnej wersji wolnego bezpiecznego auta :)

 

 

wyczytałam na tym forum że 90 i 110 jest na pompie 101/115/130 na pompowtryskach - nie wiem czym to się różni które lepsze są silniki?

znajomi mówią mi że na pompie czyli 90 i 110? jakie to są z jakiego rocznika? czy to jest B5? czy B5.5 (FL - 3BG) ?

 

na innym portalu wyczytałam że najlepszym silnikiem bedzie 115 i 130 "Jako złoty środek zalecane są silniki 115 i 130 konne (odpowiednio dla modeli 3b i 3bg)" i już sama nie wiem co myśleć pomoże mi ktoś? dodam że chcę kupić dislelka gdyż 2 razy w roku będę jeździła do Niemiec a tak to po mieście :) wiem że powinnam wybrać benzynowca ale znowu sporo czasu spędzę w sieci a nie mam już siły za bardzo piszecie w skrótach i ciężko mi było na początku zrozumieć do czego się odnosicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to zadbany silnik i osprzęt. Potem wybór konkretnego silnika.

 

Wybieraj z modeli 101 / 130 ponieważ to są nowe Passaty po Face Liftingu. Najlepiej silniki AVF i AWX bo to te najbardziej dopracowane silniki 130 KM. Sporo przyjemniejsze w jeździe dzięki lepszej dynamice niż wersja 101 KM. Ja mam 101 KM i mam przyjemność jeździć co jakiś czas zdrowym AVF. Kocham go.

 

Ostatecznie jednak zadbane 101 KM to lepszy wybór niż niepewne 130 KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AVF był chyba najlepszym motorkiem w Passacie. Do tego skrzynia 6-biegowa manualna.

Przejechałem takim ok. 130-140tkm (to był mój pierwszy Passat)-miał tak naprawdę jedną awarię-pękł wąż z cieczą chłodzącą (był już sparciały, może nadgryziony przez zwierzaka jakiegoś czy czas... Poza tym tylko serwis co 15tkm i jazda.

Najlepszy Passat, jakim jeździłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności