Skocz do zawartości
Gość luks12

Zakup passata B5 - jaki silnik wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem na tym forum od paru dni,przymierzam sie do kupna passata mam do wydania 16tys.zl i powazny dylemat jaki motor wybrac czy 1.8 bez turbo w sekwencji czy 1.9 tdi 110KM.Z tego co czytalem troche na tym forum to bardziej sie przychylam do tdi,lecz mam pewne obawy ze za te 16tys kupie zajechanego disela.Jak myslicie ktory z powyzszych motorow sprawi mi mniej bolaczki w przyszlosci chodzi o awaryjnosc(benzyna 1.8+gaz vs.disel 110KM) Jak to wyglada z czesciami do silnikow rozrzad itp w czym sa drozsze

prosze o opinie z gory dzieki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak myslicie ktory z powyzszych motorow sprawi mi mniej bolaczki w przyszlosci chodzi o awaryjnosc(benzyna 1.8+gaz vs.disel 110KM) Jak to wyglada z czesciami do silnikow rozrzad itp w czym sa drozsze

prosze o opinie z gory dzieki

jedno i drugie w tym przedziale cenowym to dwie bomby o opóźnionym zapłonie. Ja bym na Twoim miejscu szukał zdrowego 1.8 bez gazu i ewentualnie sam założył. Każdy wie, że LPG instaluje się, żeby oszczędzać - jak kupisz taki "niedoinwestowany" 1.8 z LPG, to może się okazac, że to już agonalny stan jest... Natomiast w przypadku TDI z takim przelotem, o jakim mówisz (na liczniku oczywiście będzie miał 180kkm) to licz od razu turbo do wymiany albo targuj się o 2500 zł zniżki... Różnic w cenie rozrządu nie ma żadnych: z wymianą pompy wody licz 1000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zelszlym roku mialem ten sam proble Uparlem sie na 1.9TDI. Wyslalem pare razy ojca do niemcowni bo mi nie dali wolnego. Po kilku takich wycieczkach za 1.9 TDI, ojciec kupil zadbanego benzyniaka 1.8. Do niektórych dieslow nawet nie wsiadal bo strach bylo ze sie grzyba zlapie , a na zdjeciach igla ;P. Teraz smigam benzyniakiem i choc jak dla mnie troche za slaby to jestem zadowolony. Wazne zeby nie dokladac, takze szukaj zadbanego modelu czy to benzyna czy diesel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś szuka zadbanego 2,5TDI w automacie to zapraszam, moj jest na sprzedaż. Wiem co się mówi o 2,5TDI ale jak sie zadba o niego to nic nie sprawia większej frajdy z jazdy niż V6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.8ttttttttttt:d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanko jaki silnik w Passacie B5 polecalibyście dla dziewczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V6 2,8 193 KM nie ma lepszego, a miny chłopaków w BMW na światłach bezcenne. A do tego spalanie podobne do 1.8T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe kolego nie o takie coś dokładnie mi chodziło i proszę nie obrażać BMW gdyż takowym jeszcze jeżdżę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

mam pytanko jaki silnik w Passacie B5 polecalibyście dla dziewczyny?

to zależy jaki owa dziewczyna ma temperament:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyna ta nie jeździ szybko, raczej nigdy powyżej 150 nie jechała więc można powiedzieć, że ma się tylko szybko zbierać spod świateł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja zona smiga 1,8T i chwali sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile pali auto Twoje żony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ile pali auto Twoje żony?

 

Prosze, znalezione przez wuja gogle:

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=17870

 

;)

 

Wg mnie, jak ma się zbierać szybko spod świateł to chyba najlepsze 1.8T. Jednostki V6 ON czy PB to już kapkę duże silniki, choć i kucyków mają już więcej, ale... Co Turbo to turbo :bezzebow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że to dość dziwne kryterium przy wyborze silnika 'dla kobiety' :D

A jakie trasy koleżanka robi? Większość w mieście czy poza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.9 TDI AVF + 4motion + tiptronic :)

szybki, bezpieczny i wygodny :) a i Ty chętnie w niego wsiądziesz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trasa jaką pokonuje to gdzieś 60 km do Wroclawia i z powrotem z 3 razy w tygodniu, raczej po mieście nie jeżdżę. Tam gdzie mieszkam korków niema. Zastanawia mnie różnica między benzyną 1.8 a 1.9 dieslem, jak to się ma? Brat w Audi ma tiptronic i szczerze to uśmiecha mi się to i nie mam co zrobić z lewą nogą :) i dlatego chyba wolałabym manualną skrzynie biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakup passata B5 - jaki silnik wybrać? - 07-02-06, 20:33

witam

w najblizszym czasie zamierzam kupić passacika B5 no i oczywiście mam pare problemów

najwiekszy problem mam z wyborem silnika, najbardziej kusi mnie 1.8T ale obawiam sie że będzie palił z 15l paliwa a ja sporo jezdżę, a może 1.8 lub 1.9 130KM bo chyba 1.6 jest za słaby,

jeśli wybiore jakiś benzynowy to napewno założe gaz no i mam pytanie jak poszczegulne silniki reaguja na instalacje gazową??

może macie jakieś porady dotyczące oględzin wybranego autka

i jeszcze jedno co radzicie ?? lepiej kupować auto w polsce czy sprowadzić z zagranicy

bo podczas przeglądania http://www.mobile.de i innych tego typu stronek doszedłem do wniosku, że niewiele zyskam na sprowadzeniu a jedynie moge stracić jeżeli trafie jakiegoś zajeżdżonego lub pukniętego trupa, no i wydaje mi się że auto kupione w polsce będę mógł lepiej sprawdzić w jakims serwisie, co wy o tym myślicie

wszelkie porady mile widziane

pozdrawiam

 

 

Nie jestem starym wyjadaczem na tym forum,ale miałem już kiedyś do czynienia z różnymi silnikami w VW Jeżeli chodzi o Passaty to obecnie mam 1.9 PD 101 KM i jak dla mnie wystarczająca jest ta jednostka o tej mocy.Kupiłem tego gdyz jego stan techniczny był zadowalający a jego historia serwisowa z książeczki była zgodna z historią w ASO (Noma 2 w Katowicach). Poprzedniego passata miałem z 1998 roku i miał silnik tez 100 KM tylko benzyna 1.6 i był zasilany gazem ziemnym( CNG) Powiem Ci że tez dawał radę z tą budą. Wiadomo szału w tych autach nie ma a ja sam nie jestem typem ściganta. Jak bedę chciał poszaleć to kupię sobie stosowne auto .Teraz auto ma mnie dowieźć tam gdzie ja chcę i w warunkach komfortowych. W Polsce nie ma gdzie szaleć a na trasie i tak się rozpędzi do prędkości jaką trzeba.Oczywiście wyprzedzanie trzeba zaplanować trochę wcześniej ale da się z tym żyć .Ja mam taka teorię co do silników o małej mocy: Takie auta kupują ludzie stateczni więc samochody te z reguły nie są zajechane.

 

P.S.

 

Jak kupowałem obecne auto to w wyszukiwarce ustawiłem kryterium mocy do 105 KM .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam 1,9tdi 131km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trasa jaką pokonuje to gdzieś 60 km do Wroclawia i z powrotem z 3 razy w tygodniu, raczej po mieście nie jeżdżę. Tam gdzie mieszkam korków niema. Zastanawia mnie różnica między benzyną 1.8 a 1.9 dieslem, jak to się ma? Brat w Audi ma tiptronic i szczerze to uśmiecha mi się to i nie mam co zrobić z lewą nogą i dlatego chyba wolałabym manualną skrzynie biegów.

To raczej diesel priorytetem nie jest, aczkolwiek nie zaszkodzi :] Co do tiptronica, to sam śmigam z tą skrzynią. Drugie auto w rodzinie ma manualną skrzynię i powiem Ci, że nie mam problemu. Nie wciskam niechcący hamulca lewą nogą w pasku, ani nie zapominam o sprzęgle w drugim aucie. To jest kwestia przyzwyczajenia. Kilka dni i zapominasz, że masz lewą nogę :D A tiptronic ma to do siebie, ze jak lubisz sobie pomachać lewarkiem to i w tej skrzyni możesz. Co prawda w dwóch kierunkach, ale zawsze coś. Pozostaje jeszcze pytanie jaki rocznik by Cię interesował, bądź ile chcesz na auto przeznaczyć, bo w kontekście silnika, wbrew pozorom ma to spore znaczenie. Wszyscy doradzają Ci 130 konnego diesla, a może Ty myślisz o Passacie b6, gdzie można myśleć o 140, albo 170 konikach :] A może o b5 przed liftem, gdzie 130 konnego silnika nie było. Prosiłbym więc o doprecyzowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności