Skocz do zawartości
wasil1

Mikrostyk (mikrowłącznik) w drzwiach

Rekomendowane odpowiedzi

użyj zwykłego wkręta. Ja używałem do tego haczyka ściennego (oczywiście bez kołka) - wkręciłem, ale nie za dużo (i nie może być za gruby!) by nie sklinować jeszcze bardziej kołków i wyszarpywałem, za 3-4 razem powinien wyjść, ja pierwsze 3 szarpnięcia kończyłem z samym haczykiem w kombinerkach, za 4 razem wyszedł razem z kołkiem. Wtedy ten duży wyjdzie już bez problemu. No i nie próbuj wbijać go do środka, bo na 90% nie wyjdzie a połamiesz prowadnice.

 

Włożyć może być trudniej niż wyjąć :) To już trzeba na wyczucie, duży kołek nie do końca do środka, pomagałem sobie śrubokrętami, potem ten mniejszy znów na haczyk i jednym dwoma stuknięciami wbijałem go na miejsce. Dobrze jest go czymś posmarować żeby wchodził z lepszym poślizgiem, bo jak będzie szedł zbyt ciężko to może wypchać na zewnątrz ten duży i zabawa od nowa :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra a jak padlo u mnie cale oswietlenie nie wazne jakie dzwi sa otwarte i tak sie nie swieci to czego moze byc biwa modulu komfortu ? sory ze pisze tutaj ale nie moge zalozyc jeszcze wlasnego postu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź kable przy module komfortu czy nie są zaśniedziałe jeśli się okaże że kable są ok to raczej moduł komfortu padł ale to nie bez przyczyny prawdopodobnie wilgoć więc sprawdź dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z drzwiami od strony kierowcy z przodu i z tyłu a mianowicie:

 

przód od strony kierowcy: wymieniony mikrostyk w zamku , przelutowany zamek, moduł suchy , kabelki wszystkie sprawne od modułu, bezpieczniki rowniez dobre.

 

- podczas zamykania i otwierania z kluczyka reaguja tylko drzwi kierowcy reszta sie nie zamy/otwiera - usterka nastapila po wymianie i przelutowaniu zamka , mozliwe ze zlozylem cos nie tak albo zle ustawiłem wkladke zamka ktora naciska na mikrostyki na plytce zamka ?

-podczas zamykania z pilota wszystko chodzi normalnie

-ostwietlenie wnetrza głowne z przodu działa normalanie nawet po wyjeciu kluczyków po zamknieciu z pilota gasnie

-nie działa brzeczyk od sygnalizacji wlaczonych swiateł -> sprawdzony vagiem działa prawidłowo

- nie działą kopertówka w drzwiach od strony kierowcy -> sprawdziłem probówka dochodzi tam prąd na brazowy i czerwony kabel, zarowka sprawna

-brak sygnalizacji otwartych drzwi na desce

 

Gdzie szukać przyczyny czy dioda w drzwiach może miec cos wspólnego z kopertówka i centralnym z pilota? Czy mógłby ktos poratowac jakims schematem elektrycznym ? Krzywka ktora naciska na mikrostyk miała juz slady uzytkowania czy może miec to jakis wpływ ?

 

drzwi z tyłu po stronie kierowcy

-nie działą kopertówka a takze ostwietlnie nad drzwiami - nie dochodzi prad do tych swiatełek

- sygnalizacja otwartych drzwi na desc rozdzielczej działa poprawnie

 

CZy oprocz zlaczki w slupku do sprawdzenia warto zwrócic na cos uwagę ?

 

 

kolejny i ostatni problem to brak oswietlenie lusterka make up po stronie pasazera gdzie szukac przyczyny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , mam rozumiec ze nowy mikrostyk trzeba jakos samemu przykleic do zamka,bo ori byl zgrzewany -dobrze rozumiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego zobacz mój post #223. W zamkach występujących na allegro widać też taki metalowy klips który przytrzymuje ten mikrostyk, może gdzieś zdobędziesz.zamek.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam taki problem z tym mikrostykiem otóz wytarł sie stary oryginalny kupiłem nowy na allegro rozbieralny przelozylem sam czop z trzpieniem po zlozeniu wszystko elagncko otwieram drzwi kontrolka na desce jest swiatełko sie zapala w drzwiach itd

 

Teraz przy tych samych drzwiach jest taki problem jak sa nie domkniete drzwi to na desce nie ma kontrolki przez jakies 8 sekund ale lampka w drzwiach sie pali (troszeczke przymrózona ale pali praktycznie normalnie) kontrolka sie samoczynnie pojawi po 8 sekundach na desce ze drzwi otwarte a lampka w drzwiach swieci troszke jasniej wtedy.

 

Tak samo jest jak np zamkne drzwi i otworze normalnie to tez raz mrugnie ze otwarte i gasnie kontrolka na desce a lampka w drzwiach pali po około 8 sekundach pojawia sie na desce ze otwarte drzwi i pali juz caly czas...

 

Koledzy co moze byc tego przyczyna mikrostyk ten tzpien jest na pewno nie wytarty zamek wciska normalnie go po otwarciu a takie cuda sie dzieja ?? Licznik ma jakis czulszy sygna,lczy co dobrze tam nie laczy ten mikrostyk czy inna jakas przyczyna moze byc tego prosil bym Was o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie syf w mikrostyku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś sam "trzpień", a styki pozostały stare. W skutek stopniowego wycierania trzpienia kontakt między stykami był coraz słabszy, aż zanikł zupełnie (przestało zapalać się światło). Styki uległy uszkodzeniu - mogą być lekko utlenione. Dlatego teraz nie łączą dobrze.

 

Nawiasem mówiąc te mikrostyki to fatalne rozwiązanie. U siebie niecały rok temu wymieniłem stycznik w drzwiach pasażera (założyłem Saia-Burges, niby oryginał). W zeszłym tygodniu przestało GASNĄĆ światło po zamknięciu drzwi pasażera. Ruszając ryglem słyszałem właściwe cykanie, ale światło świeciło się bez przerwy. Wczoraj znowu rozłożyłem drzwi i wyrwałem chwasta. W środku włącznika styki lekko szare, jakby przegrzane, musiały się sklejać ze sobą, dlatego światło nie gasło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem koldzy czyli co zostaje rozebranie jeszcze raz i lepiej przeczyscic stare trzpien zostawic nowy czy przerzucic druga strone czyli styki te co załaczaja po wcisnieciu?? bo teraz juz bede musiał ucinac kable i dopasowywac zeby ten nowy wszedl w to miejsce gdzie ten stary bez lutowania juz sie nie obejdzie ... ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzucaj nowy, nigdy nie otwierany mikrostyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak pewine zrobie własnie ... Dzieki koledzy za pomoc sprobuje w niedziele sie z tym dziadostwem zabawic znów ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jeszcze jedno pytanko jak zamontowac cały mikrostyk zamka w drzwiach ??

 

Chodzi dokładnie o taki który kupilem http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://img16.allegroimg.pl/photos/400x300/51/44/81/64/5144816462&imgrefurl=http://allegro.pl/listing/listing.php?string%3Dmikrostyk&h=300&w=394&tbnid=sjwLanu269YoNM:&zoom=1&docid=qb3AKGlDPSw8-M&ei=zF5rVZKNDIOfsgHK5IP4Cg&tbm=isch&ved=0CIEBEDMoVDBU

 

Stary orygianlny jest mocowany w zamku na trpizenie ktore sa w nim chociaz jest idealny jak ten co kupiłem (ten sie rozni tym ze ma dwa otwory w sobie mało tego one nie pasuja na otwory w zamku i nie mozna go nawet wkrecic bo inny rozstaw i jest za blisko zamka jaki jest na to patent zeby to zamontowac?? Mówieo d razu ze nie wystarczy wymienic samego łepka poniewaz styki juz sa popalone prosze o podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to takie łatwe dopasowanie nowego tym bardziej że średnica podzialowa otworów jest inna . Najlatwiej zaspawać jeden otwór , wywiercić obok nowy i małe wkrety z płaskim łbem. Ja tak robie i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokłądnie kolego rozstaw jest inny calkowicie no ale az taka filozofia ???? spawarkezeby wymienic ten mikrostyk spawac zamek ehhhh to raczej nie przejdzie .... brak sprzetu itd ... czyli w balona sie zrobiłem bo myslałem zxe go przelutuje tylko i bedzie ok pasowac bedzie a tam calkiem inne mocowanie...

 

Zostaje pewnie zakup nowego całego zamka .... wiec chyba dam sobie spokoj z tym chyba ze ktos podrzuci jakis sposob jeszcze na to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ja mam przyklejone klejem takim 2 skladnikowym do metalu i plastiku, już 2 rok i wszystko w porządku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego ja mam przyklejone klejem takim 2 skladnikowym do metalu i plastiku, już 2 rok i wszystko w porządku

 

Albo własnie jedynie tak jak kolego ty piszesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozpiłowałem otwory w zamku tak aby ich rozstaw byl taki sam jak w mikrostyku, przykleiłem go poxipolem i dodatkowo wkręcilem śrubki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja o srubkach myslałem i nawet dopasowalem elgancckie ale nie te otwory a rozpilowac myslałem własnie ale jak przymierzyłem wg starego to te otwory praktycznie beda na krawedzi gornej konca tej blaszki tam nie ma za duzo miesa juz zeby rozpiłowac wiec dałem sobie spokoj przykleje na zwykły klej zobczymy jak odpadnie to kupuje nowy zamek cały z nim dziadostwo jeb***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja o srubkach myslałem i nawet dopasowalem elgancckie ale nie te otwory a rozpilowac myslałem własnie ale jak przymierzyłem wg starego to te otwory praktycznie beda na krawedzi gornej konca tej blaszki tam nie ma za duzo miesa juz zeby rozpiłowac wiec dałem sobie spokoj przykleje na zwykły klej zobczymy jak odpadnie to kupuje nowy zamek cały z nim dziadostwo jeb***

 

Jak będziesz miał zamek na wierzchu, zmierz suwmiarką rozstaw mocowań mikrostyku lub poszukaj gdzieś w sieci i zobacz tutaj: http://www.tme.eu/pl/katalog/#id_category=113049&s_field=artykul&s_order=ASC&page=8%2C20

Klikając na dany mikrostyk, zobaczysz jego dokumentację techniczną w pliku pdf, tam są dokładne wymiary - może coś dopasujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności