Skocz do zawartości
wasil1

Mikrostyk (mikrowłącznik) w drzwiach

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jeszcze jedno pytanko jak zamontowac cały mikrostyk zamka w drzwiach ??

 

Chodzi dokładnie o taki który kupilem http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://img16.allegroimg.pl/photos/400x300/51/44/81/64/5144816462&imgrefurl=http://allegro.pl/listing/listing.php?string%3Dmikrostyk&h=300&w=394&tbnid=sjwLanu269YoNM:&zoom=1&docid=qb3AKGlDPSw8-M&ei=zF5rVZKNDIOfsgHK5IP4Cg&tbm=isch&ved=0CIEBEDMoVDBU

 

Stary orygianlny jest mocowany w zamku na trpizenie ktore sa w nim chociaz jest idealny jak ten co kupiłem (ten sie rozni tym ze ma dwa otwory w sobie mało tego one nie pasuja na otwory w zamku i nie mozna go nawet wkrecic bo inny rozstaw i jest za blisko zamka jaki jest na to patent zeby to zamontowac?? Mówieo d razu ze nie wystarczy wymienic samego łepka poniewaz styki juz sa popalone prosze o podpowiedzi.

Kolego ja w dwóch passkach parę lat temu wrzucałem takie:

http://www.tme.eu/pl/details/v4nst7ul/mikroprzelaczniki-konektorowe/saia-burgess/#ta022402dd13e8cb2686caf3ba55f643d

te mikrostyki są prawie takiej wielkości jak oryginały, otwory z tego co pamiętam też pasują, jeden chyba tylko delikatnie się nie pokrywa, no i są w miarę szczelne, akurat jak na warunki w zamku:) bo ten co wrzuciłeś to nie wiem jak długo by wytrzymał;)

Do tego stary mikrostyk też można bez problemu przeczyścić, jak go się umiejętnie rozbierze, to po złożeniu będzie dalej działał, np. u mnie jeden czyszczony działa od 2012 roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

W moim B5 jak zresztą w większości innych także występuje problem z zamkami. Vag wykrywa błąd drzwi kierowcy i tylnych prawych. Przy zamykaniu z pilota (posiadam alarm fabryczny, kluczyk scyzoryk) wszystko zamyka się tak jak powinno, jednak często zdarza się, że alarm sam z siebie zaczyna wyć. Zamykając drzwi od środka z panelu, wszystkie rygle idą w dół, po czym w drzwiach kierowcy i tylnych prawych odskakują po około sekundzie, dwóch. Podświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi działa z wyjątkiem co dziwne drzwi tylnych lewych, które to żadnego błędu w Vagu nie wykazują. Brzęczyk sprawny. Dodam jeszcze, że z przodu poprzedni właściciel przerobił oświetlenie progu (dodane są przyciski w boczkach deski rozdzielczej które po zamknięciu drzwi są przez nie wciskane i rozwierają obwód - lampki wtedy nie świecą), tylna prawa świeci bez zarzutu, mimo że jest błąd tego zamka, ale w lewych tylnych drzwiach takowe oświetlenie nie działa w ogóle.

 

Proszę o pomoc, bo nie wiem czy jest to wina mikro styków czy czegoś zupełnie innego. Jeśli ktoś posiada oznaczenia mikrostyków z zamka to także prosiłbym o informacje. W ogóle za co odpowiada konkretny mikrostyk (te na płytce jak i ten na kabelku.

 

Z góry serdecznie dziękuje za każda sugestie w tym temacie.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś z Kolegów ma może wyciągnięty mikrostyk zamka odpowiedzialny za oświetlenie lub wie jaki jest rozstaw tych bolców mocujących mikrowyłącznik do zamka. lsp2.jpg

Muszę wymienić w drzwiach pasażera i znalazłem ostatnio to: http://ovh.nowyelektronik.pl/product.php?id_product=89805

Na zdjęciu widać, że mikrowyłącznik ma palstikowe kołki do montażu, może obejdzie się bez większych przeróbek opisywanych na forum?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten mikrostyk nie będzie pasować P&P - rozstaw kołków mocujących jest za duży o około 2-3mm - trzeba rozpiłować otwory w zamku. Jednakowoż montaż takiego styku będzie łatwiejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem to tak u siebie wyjmujac stary mikrosty odciałem kable od niego a bedac on złomem zeszlifowałem go i zostawiłem tylko ta plaszczyzne gdzie sa te kołki w tym oryginalnym mikrostyku reszte delikatnie opilowałem zeby dobrze dolegalo i podług wlasnie starego przykleilem cała ta boczna plaszczyzne ze starego ( z tymi kołkami) do nowego mikrostyka na super glu do dnia dzisiejszego trzyma elagancko i nic sie nie dzieje i siedzi tak samo jak fabryczny oryginalny mikrostyk :) oczywiscie kable trzeba bylo lutowac do niego ale to nie problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, byłem dzisiaj w sklepie NowyElektronik i faktycznie ten mikrostyk jest trochę mniejszy i chyba bardziej pasowałby do tej części zamka - zamkniętej, gdzie znajduje się ten plastikowy ślimak. Zakupiłem mikroprzełącznik V4NCT7 z wymienną częścią górną i albo będę zmieniał górę, albo będę kleił tak jak Tomek. Zobaczymy jak będzie wyglądał stary po demontażu. Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym ale powtórzę - jeśli mikrostyk nie posiada uszkodzenia mechanicznego(plastikowy "popychacz" załączający styki) to wymiana nie jest konieczna. Wystarczy wykonać gorącą igłą/szpilką dwa małe otworki w jego obudowie i w jeden z nich zaaplikować płyn "Kontakt do Potencjometrów", a następnie nagrzaną igłą zaślepić wykonane otwory. Zapewniam Was, ze ta reanimacja skutkuje pozbyciem się problemu "raz na zawsze".

Oczywiście sposób ten nie będzie skuteczny jeśli styki naprawianego mikrostyku będą wypalone (np. przez zbyt duże obciążenie, długotrwałe zwarcie, działające uprzednio na mikrostyk)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok ale skąd wiedzieć czy wystarczy czyszczenie czy styki sa wypalone? przez obudowe nie widac tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowę mikrostyku zdejmowałem u siebie bez jego demontażu z miejsca, w którym jest przygrzany. Ciężko bo ciężko ale poszło ;) U mnie styki są w bardzo dobrym stanie - problemem był wspomniany popychacz - wystarczy, że kupię jakiś mikrostyk i samą górę założę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze na kupić tych wwłączników" i na wiosne sie biore za rozbiórkę bo coś mi niedomagają drzwi kierowcy :dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ok ale skąd wiedzieć czy wystarczy czyszczenie czy styki sa wypalone? przez obudowe nie widac tego.
Napisałem - jeśli mikrostyk narażony był/został na zbyt duże obciążenie, długotrwałe zwarcie jego styki mogą nie nadawać się do tej regeneracji.

Myślę, że zawsze lepiej spróbować mojego sposobu, nie wymagającego wymiany mikrostyku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja radzę nie kombinować i kupić oryginalny mikrostyk w ASO.

- 3BD998785 - zestaw naprawczy zamka lewego

- 3BD998786 - zestaw naprawczy zamka prawego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo lewy pasuje na przód i tył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja radzę nie kombinować i kupić oryginalny mikrostyk w ASO.

- 3BD998785 - zestaw naprawczy zamka lewego

- 3BD998786 - zestaw naprawczy zamka prawego

 

Chętnie bym taki mikrostyk nabył, ale dzwoniłem do ASO i powiedzieli, że u nich taki mikrostyk (3BD998786) nie występuje jako osobna część.

Można faktycznie go kupić na chińskich serwisach aukcyjnych np. Aliexpress, ale oczekiwanie 30 dni i nie wiadomo czy dotrze do nas!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu miałby nie dotrzeć, Ali... Jest bezpieczne w zakupach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile takie krańcowki? Jak cena w miarę spoko to mogę z kimś zamówić w jednej paczce i podzielić się kosztami wysyłki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chin ceny zaczynają się od ok 7$ z przesyłką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukacie problemu na siłę. Kupcie zbliżony wymiarami mikrostyk z otworami montażowymi. Stary out, nowy pasujecie na miejsce i wiercicie nowe otworki (mi wyszło tak, że jeden otworek wywierciłem bardzo blisko starego, a drugi wychodził na starym, więc go tylko rozwierciłem). Wszystko przykręcacie dwoma wkrętami i jest pewniak. W razie potrzeby odkręcasz dwa krzyżaki i wymieniasz mikrostyk na następny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie padl mikrostyk od wlacznika świateł w kabinie i otwartych drzwi. Rozebralem go, ale nie wiem jak powinien wyglądać poprawnie w środku.IMG_20160813_194802.jpg

Gdzie można dostac zamiennik?

IMG_20160813_194752.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie padl mikrostyk od wlacznika świateł w kabinie i otwartych drzwi. Rozebralem go, ale nie wiem jak powinien wyglądać poprawnie w środku.[ATTACH=CONFIG]147522[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]147523[/ATTACH]

Gdzie można dostac zamiennik?

Powinien wyglądać mniej więcej tak: mikrostyk.jpg

Kup taki w sklepie elektronicznym: V4NCT7 będzie trochę rzeźby z mocowaniem, ale da się zrobić, albo Aliexpres (prawie oryginał).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności