Skocz do zawartości
Kurzyn

Strojenie CB

Rekomendowane odpowiedzi

Dopału

 

A to jakieś bóstwo dla Ciebie, że tytułujesz go wielką literą ?

 

I tak przy okazji jeszcze jedno - oczywiście masz licencję KF na nadawanie w paśmie obywatelskim w AM z mocą większą niż 4W ?

 

czym mniejszy SWR tym lepiej Antena słyszy

 

Nadaje. Odbierać to można i na kawałku widelca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oczywiście masz licencję KF na nadawanie w paśmie obywatelskim w AM z mocą większą niż 4W ?

 

Licencja nic tu nie daje, w paśmie obywatelskim wszyscy są równi i mogą max 4W AM/FM i 12 W PEP w SSB i CW. Działania kolegi winiak to czyste łamanie prawa.

 

 

Cytat:

Napisał winiak Zobacz post

czym mniejszy SWR tym lepiej Antena słyszy

 

Nadaje. Odbierać to można i na kawałku widelca.

 

Dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Licencja nic tu nie daje

 

Hmm ... to może tak : są w ogóle jakiś licencje na to pasmo ;-) ? Pytanie było z gatunku retorycznych :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Działania kolegi winiak to czyste łamanie prawa.
Powiedz mi kolego ile os. ma ustawowe 4W w AM/FM i 12W w SSB, ? i czy nie stanie w częstotliwości "0" i sianie po wszystkich kanałach lub sprzedawanie Unidenów na terenie RP, używanie GPS z mapa z Netu "A-M" i anty radarów, ściąganie plików (P2P) nie jest łamaniem prawa ?

Widzimy wszystkich w okół a nie widzimy siebie

A co do licencji KF ;) to się nie wypowiem w tej kwestii

 

Sorry za OT

Edytowane przez winiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedz mi kolego ile os. ma ustawowe 4W w AM/FM i 12W w SSB

Napewno więcej jest tych, co nie łamią w tym paragrafie prawa, niż tych co je łamią ;-)

 

i czy nie stanie w częstotliwości "0"

Podaj mi przepis, który nakazuje pracę w "0". Jest określony tylko zakres częstotliwości, podziału na kanały nie ma, więc można pracować w "0", "5", "3" czy jak się komu podoba.

 

sianie po wszystkich kanałach lub sprzedawanie Unidenów na terenie RP, używanie GPS z mapa z Netu "A-M" i anty radarów nie jest łamaniem prawa ?

Jest tak samo jak wiele innych rzeczy, jednak nie o tym chyba jest ten temat :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, jak można sprawdzić czy radyjko jest OK Posiadam Uniden PRO 520 XL i kupiłem antenkę President Dakota V2 od kolegi który ma radyjko President taki jak mój Uniden i jemu antenka chodziła do 15 km a mi chodzi do 6. Antena strojona do mojego radia i samochodu i swr na 1 i 40 wychodzi 1,1. Wymieniłem antenkę bo na poprzednim G... za 100 zł to czasami 2 km łapałem. Na tej antenie jest tak że bardzo dobrze nadaje przy sprawdzaniu radyjka aż są pod wrażeniem ale ja ledwie słyszę tych dalej co mnie tak rewelacyjnie słyszą. Ktoś wspominał że końcówka mocy jest w radiu i to może paść dodam że radio na początku jeżdziło nie zestrojoną anteną i były też próby nadawania. Po czym można poż nać że końcówka mocy do wymiany. Dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź dot. końcówki mocy. Ma ktoś może radę dlaczego mi lepiej nadaje niż odbiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może przyczyna leży po tej stronie : ci co odpowiadają jeżdżą na lepszej klasy sprzęcie i lepszych antenach np: Santi 1200, Texas czy T5000 i słyszą ciebie dalej a ty ich odbierasz nie koniecznie z taka samą jakością. a co z ta odległością to istny chwyt marketingowy albo makaron na uszy naiwniakom ;) "kiedyś koleś mówił że ma zasięg ponad 30km z mobila, a w rzeczywistości w lini prostej nie było nawet 20km", liczył odległość po przejechanych kilometrach

Edytowane przez winiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja slyszalem stacjonarke z 25km.Po linii prostej moze bylo z 22.

Uniden 520 Made In China i Lemm AT 71.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja slyszalem stacjonarke z 25km.Po linii prostej moze bylo z 22.

Uniden 520 Made In China i Lemm AT 71.

 

Usłyszysz i na szprysze od koła rowerowego tym bardziej ze z bazy nadawał i miał zapewne dopał + długi bat....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na 19 kanale mialem max. 12km-i tu bylo na bank po linii prostej, bo prosta droga byla przez te 12km.Wiekszej ilosci km nie mialem okazji sprawdzac.Musze jeszcze spawdzic sobie SWR, bo koles do ktorego jezdze przycina mi bat, a z tego co tu piszecie to w tego typu antenach rzadko zachodzi taka koniecznosc.

Jestem niemile zaskoczony smieciami jak rozkrece radio na trasie.Czasem jak gadaja to musze je skrecac do polowy.

Kupuja sobie radia zeby sie pytac "dokad kolega jedzie"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a może przyczyna leży po tej stronie : ci co odpowiadają jeżdżą na lepszej klasy sprzęcie i lepszych antenach np: Santi 1200, Texas czy T5000 i słyszą ciebie dalej a ty ich odbierasz nie koniecznie z taka samą jakością. a co z ta odległością to istny chwyt marketingowy albo makaron na uszy naiwniakom ;) "kiedyś koleś mówił że ma zasięg ponad 30km z mobila, a w rzeczywistości w lini prostej nie było nawet 20km", liczył odległość po przejechanych kilometrach
Ja mam antenę President Dakota V2 a kolega z którym sprawdzałem radio w odległości 10 km ma tez president-a ta sama długość ale słabszy model i słyszy mnie czysto wyrażnie bez szumów siła sygnału 100 % a ja go odbieram cicho diody siły sygnału nawet nie błysną ale zrozumiale i bez szumówz tym że to już była moja granica odbioru i wyłączony silnik Podczas jazdy raczej bym go nie usłyszał już. Zatem Winiak ja tylko bym chciał mieć podobny odbiór do niego. Już podejrzewam że problem tkwi w radiu i podaję link dla innych co może być przyczyną takiego zachowania radia http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic637362.html Jak odbiorę z naprawy, a może tylko z przeglądu dam znać czy przyczyna leży po stronie radia. Chyba jednak warto dać parę złotych za lepsze firmowe radio skoro poprzedni właściciel jak już pisałem nie miał takiego problemu, choć wygląd radia taki sam to na jego radiu napis President.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
choć wygląd radia taki sam to na jego radiu napis President
no wiesz Uniden i President to jedno i to samo Ten sam producent i tylko obudowy pod inna nazwa, no i u P.... będziesz miał ASC . Jeśli masz U520 i kupisz sobie Jonny to nie ma większego znaczenia. ja bym ci zaproponował takie rozwiązanie : pogadaj ze swoimi ziomkami "tymi co maja CB" niech ci dadzą protestować i wtedy będziesz miał jakieś odniesienie i wybierzesz produkt który ci najlepiej przypasuje. Np: Alan, Intek, Lafayette, President vel Uniden, Onwy, Cobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a może przyczyna leży po tej stronie : ci co odpowiadają jeżdżą na lepszej klasy sprzęcie i lepszych antenach np: Santi 1200, Texas czy T5000 i słyszą ciebie dalej a ty ich odbierasz nie koniecznie z taka samą jakością.

a moze ci co cie slysza nadaja na gorszym sprzecie i malych antenach i ty do nich dolatujesz bardzo dobrze ale jak ci odpowiedza marnym sprzetem to juz do ciebie nie doleci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie wczoraj jechalem i sie zastanawialem, czym sie rozni ten T5000 od mojego Lemma Magnum.Co sprawia ze jedno jest 40cm dluzsze od drugiego, jakosc wykonania jest podobna a kosztuje 2 x tyle?

Jezeli chodzi o szumy, to przeciez to od radia zalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego a czym różni się Sirio ML 145 od President ML145 ~~ cena ! bo jena i druga ma podobne parametry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lemm magnum a turbo 5000?? To dwie różne bajki, Turbo jest lepiej wykonana i ma lepsze osiągi, stąd ta wyższa cena, ale i tak anteny Sirio są tanie w stosunku do presidentowskich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego a czym różni się Sirio ML 145 od President ML145 ~~ cena ! bo jena i druga ma podobne parametry

A dodatkowo najlepsze jest to, że ML'ka Presidenta ma gorszy magnes.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzies, ze powyzej 1,5m to nie ma juz wiekszego znaczenia dlugosc anteny.Mowie rzecz jasna o osiagach.Generalnie antena nie jest zbyt skomplikowanym urzadzeniem, i mysle ze oprocz dlugosci jedyne czym sie moga roznic te dwie anteny to jest jakosc wykonania i lepsza cewka.

Lemma kupilem bo jest podobno najlepszy w stosunku jakosc/cena i rzeczywiscei czesciej go widze na ciezarowkach czy busach niz Sirio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności