Skocz do zawartości
Kurzyn

Strojenie CB

Rekomendowane odpowiedzi

hehe juz jest na środku :) ładniej wygląda i lepszy odbiór :) a Ty kockodo jesteś the best chłopak z jajami hehe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, poczytałem troszkę, sprawdziłem swr jest nast. kan.1-1.7 kan 20-1.9 kan 40-2.1, i teraz zgłupiałem czy mam coś poprawiać, czy nie? Jeśli tak to co? Radio ONWA ant lemm at 1500. I jaszcze jedno. Ze względu że garaż mam niski a w nim neonówki prostopadle do wjazdu, i zdejmowanie tej anteny jest czasochłonne, a jak nie zdejmę to rozp... światło, więc żeby demontaż był szybszy kupiłem magnesówkę presidenta. Ale po pierwszych próbach president jast gorszy tzn odbieram może 1/10 z tego co na lemmie (pr nie strojona do radia). Więc jeszcze jedno pytanie, która z tach anten jest lepsz? Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Gicek najpierw musisz wszystko ladnie zestroic,ponizej 2 dopuszczalne,1,5 moze zostac,a jak zejdziesz nizej to bedzie juz super.

Nawet najlepsza antena "president" nie bedzie dzialac poprawnie jak jej nie zestroisz.nic nie piszesz o jej dlugosci...a jak kupiles floride to nie dziw sie ze slyszysz 1/10 z tego co na lemm.Dlugosc niestety ale ma bardzo duze znaczenie.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1-tak jak napisał Beny-zestrój antenę do 1.5,jest OK

ad2-Lemm :)

Wsio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam takie swr

na kanale 1 jest 1.7

na kanale 20 jest 1.3

a na 40 tez jest 1.7

czy tak moze zostac

moj zestaw to President Harry III ASC i Sirio AS-100 Mag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj sprawdzałem ponownie swr-em ale już na dworze przed garażem, i na każdym z kanałów tzn 1,20,40 wskazówka swr ledwo dryga czyli jest zaj...a to co wcześniej podałem, to były wyniki z garażu, na otwartej klapie gdzie przykręcona jest lemmka, i w dodatku bat był w poziomie stąd pewnie aż taka różnica i te przekłamania.

Odnośnie magnesówki, nie wiem jaki to konkretnie model bo na niej nic nie pisze prócz presydent. Długość całkowita bata 140, po wyciągnięciu z cewki. Cewka przeźroczysta. To tyle mogę podać jeśli chodzi o tę antenę. A ha, dziś ją podłączyłem, sprawdziłem swr i szok, 5,5,5 odpowiednio do kanałów i żeby cokolwiek na niej słyszeć trzeba odłączyć masę na wtyczce. Tzn sama środkowa żyła. Coś mi się zdaje że to bubel bo regulacja batem nie dawała żadnych wyników. A miało być tak fajnie. Co Wy na to???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a to co wcześniej podałem, to były wyniki z garażu, na otwartej klapie gdzie przykręcona jest lemmka, i w dodatku bat był w poziomie stąd pewnie aż taka różnica i te przekłamania.

 

No chłopie, weź nie rań serca mego....

 

Ja myślałem że poważnie podszedłeś do strojenia bo tak wynikało z Twojej wypowiedzi a tu taki cyrk :)

 

Tak na przyszłość to anteny nawet się nie stroi w centrum miasta gdzie są zakłócenia tylko powinno się wyjechać za miasto z dala od różnychzakłóceń :) I jeszcze ta antena w poziomie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawet się nie stroi w centrum miasta gdzie są zakłócenia tylko powinno się wyjechać za miasto z dala od różnychzakłóceń

 

Jeśli tylko w tym centrum będzie miejsce, w którym nie będzie w promieniu 50-100 m żadnych przeszkód terenowych to może być i centrum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak czułem że będziecie mnie tłuc, ale to jakoś przeżyję, drugi raz takiego byka nie walne. Ale jeszcze co z tym presydentem?-dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli tylko w tym centrum będzie miejsce, w którym nie będzie w promieniu 50-100 m żadnych przeszkód terenowych to może być i centrum.

 

Cicho, za karę GICEK ma jechać :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra jadę sprawdzę :651: ale wtedy wskazówka wogóle mi nie drgnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest pytanie -czy to możliwe by ten sam zestaw [alan199a +antena sunker elite 119 ] miał inne wyniki pomiarów ?

-u mnie w pasku

--kanał 1 -1,5

--kanał 20-1,5

--kanał 40-1,7

-po przełożeniu u zięcia w peugeocie 407

--kanał 1 -1,2:)

--kanał 20-1,3

--kanał 40-1,4

Obydwa pomiary wykonywane w tym samym miejscu [nie w garażu :D] , tym samym miernikiem

-pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek-jak najbardziej,pomiary mogą się różnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to możliwe by ten sam zestaw [alan199a +antena sunker elite 119 ] miał inne wyniki pomiarów ?

 

Tak, jak najbardziej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jest pytanie -czy to możliwe by ten sam zestaw [alan199a +antena sunker elite 119 ] miał inne wyniki pomiarów ?

-u mnie w pasku

--kanał 1 -1,5

--kanał 20-1,5

--kanał 40-1,7

-po przełożeniu u zięcia w peugeocie 407

--kanał 1 -1,2:)

--kanał 20-1,3

--kanał 40-1,4

Obydwa pomiary wykonywane w tym samym miejscu [nie w garażu :D] , tym samym miernikiem

-pozdrawiam

Na różnych samochodach ten sam zestaw może mieć różne wyniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na różnych samochodach ten sam zestaw może mieć różne wyniki

 

Nie tyle zestaw co antena. Radio nie ma żadnego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy tak też myślałem .

Najciekawsze jest to , że nie tylko pomiary się różnią , ale jest też kolosalna różnica w jakości odbioru -radio przestało trzeszczeć , no może nie całkiem- ale zmiana jest bardzo odczuwalna

-pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja zrobię podsumowanie:

- antena - 250zł

- radio - 350zł

-wiercenie,wkręcanie, klejenie,nastawianie, psucie sobie nerwów - BEZCENNE

 

PRZECIEŻ ZA TĘ CENĘ WSZYSTKO POWINNO BYC GOTOWE. NA TIP TOP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jest pytanie -czy to możliwe by ten sam zestaw [alan199a +antena sunker elite 119 ] miał inne wyniki pomiarów ?

-u mnie w pasku

--kanał 1 -1,5

--kanał 20-1,5

--kanał 40-1,7

-po przełożeniu u zięcia w peugeocie 407

--kanał 1 -1,2

--kanał 20-1,3

--kanał 40-1,4

Obydwa pomiary wykonywane w tym samym miejscu [nie w garażu ] , tym samym miernikiem

-pozdrawiam

Dodatkowo , antenka wydaje się być minimalnie za długa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko na spocik zabieram troszkę sprzętu to posprawdzamy co jaką antenkę boli ... :) :) :)

Edytowane przez CBNET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności