Skocz do zawartości
pyza99

Prośba ;) vag-com

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, wszedłem w posiadanie kabelka VAG11.11 klon, wraz z programem VCDS11.11.3. Moje zadanie to przywrócenie navi i radia na FIS. Poczytałem dużo na forum o możliwości uwalenia kabelka i zwracam się z prośbą o praktyczne wskazówki jak do tego nie doprowadzić. Jestem "zielony jak trawa na wiosnę" w tym temacie ;)

1. Mam netbooka, na którego chciałem wgrać program. Czy można zainstalować program na pendrive'a? czy to uchroni kabelek, jeśli będę wyłączał internet podczas diagnostyki?

2. Zakładając sukces z podłączeniem się do auta, to co mam zrobić by przywrócić navi i radio na FIS? doczytałem się o jakimś module 37 i konieczności włączenia protokołu.... hmm..nie pamiętam

Życzliwych proszę o wskazówki i z góry dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to zainstaluj program i podłącz kabel jeszcze w domu zeby sobie pobral sterowniki z netu a pozniej musisz wejsc menedzer urzadzen i znalezc com na ktorym jest kabel i przestawic go na com1 i w programie tez na com1 a pozniej tylko do auta i nie szkodzi czy bedzie net czy nie. Ja mam B5 Z full fis i zeby aktywowac navi na fis to musialem zmienic kodowanie licznika ale tak naprawde to nie wiem jak jest w B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie to zainstaluj program i podłącz kabel jeszcze w domu zeby sobie pobral sterowniki z netu a pozniej musisz wejsc menedzer urzadzen i znalezc com na ktorym jest kabel i przestawic go na com1 i w programie tez na com1 a pozniej tylko do auta i nie szkodzi czy bedzie net czy nie. Ja mam B5 Z full fis i zeby aktywowac navi na fis to musialem zmienic kodowanie licznika ale tak naprawde to nie wiem jak jest w B6.

Co Ty za bzdury wypisujesz :wsciekly,jakai net ,jakie sterowniki

Wszystko co poradziłeś to chyba po to aby uwalić kabelek juz na starcie .

te rady odnoszą sie być może do KKL -a ,bo jemu internet nie zaszkodzi w przeciwieństwie do klona,jak i wyboru portu com bo vcds działa na usb a nie na com(no chyba że masz kabelek hex can com to ustawiasz na com

 

1. Mam netbooka, na którego chciałem wgrać program. Czy można zainstalować program na pendrive'a? czy to uchroni kabelek, jeśli będę wyłączał internet podczas diagnostyki?

 

możęsz spokojnie zainstalować na pendrive'a,lub nawet rozpakować instalkę vcds na pendrive'a programem 7zip(nie instaluje nic w windowsie i nie pozostawia żadnych śmieci w systemie) oczywiście robimy to bez netu.

Potem podłączasz kabelek i wskazujesz mu sciezkę do sterowników,wskazując na folder w którym jest VCDS

i sterowniki sie ładują.Jesli sterowniki sie nie zainstaluja to musisz wejść w Menedzera urządzeń odnaleść kabelek przy którym bedzie wykrzyknik (żółty) prawym przyciskiem myszy dać polecenie aktualizuj sterownik i tak jak wyżej napisałem wskazać na folder z zainstalowanym VCDS-em

Edytowane przez dob12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... lub nawet rozpakować instalkę vcds na pendrive'a programem 7zip(nie instaluje nic w windowsie i nie pozostawia żadnych śmieci w systemie) oczywiście robimy to bez netu.

 

@dob12 Chciałem tak zrobić, ale 7-Zip wyrzuca jakiś błąd, a po zmianie rozszerzenia z exe na rar, Winrar też mówi o uszkodzonym archiwum. W sumie to wydawało mi się najlepszym rozwiązaniem. Może wiesz w czym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@dob12 Chciałem tak zrobić, ale 7-Zip wyrzuca jakiś błąd, a po zmianie rozszerzenia z exe na rar, Winrar też mówi o uszkodzonym archiwum. W sumie to wydawało mi się najlepszym rozwiązaniem. Może wiesz w czym problem?

Po prostu nie które pliki instal .exe nie dają sie rozpakować 7zip-em:dupablada,próbowałem tak zrobić np z programem Polski Vag 4.9

i tez wywala komunikat o nie poprawnym archiwum i wtedy pozostaje tylko tradycyjna instalacja.

wtedy instaluje program na innym kompie (stacjonarnym ) z włożonym pendrivem i wskazuje ścieżkę instalacji na ten pendriv.

Potem penrdiva używam bez problemu w laptopie instalując tylko kabel i jego sterowniki tk jak opisałem wyżej:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dob12 Dziękuję za wskazówki dot. instalacji. Zrobiłem wszystko jak radziłeś i zadziałało :D program odpalił się z pendrive i "zobaczył" poprawnie kabelek. Licencja na zielono, aktywna ;)

Czy mogę w takim razie być dalej zobowiązanym i prosić o dalsze wskazówki, co robić po podłączeniu do auta?

Edytowane przez Leo1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jako świeżo upieczony posiadacz Passata chciał bym go podłaczyć pod Program. Zamówiłem taki kabelek http://allegro.pl/najlepszy-interfejs-usb-vag-kkl-we-wtyku-obd2-pl-i2860247469.html. Czy mógł bym prosić o wyslanie na PW jakieś pełnej działającej wersji vaga?

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

ostatnio zakupiłem taki kabelek

http://allegro.pl/interfejs-vag-kkl-obd2-audi-skoda-seat-vw-pl-cd-fv-i2952419379.html

jeden z kolegów z forum był bardzo miły i mi go polecił. dostałem go z płytą i programem który nie działa. prawidłowo (chyba) zainstalowałem sam kabelek (przekierowanie na port1) jednak program nie chce mi się zainstalować (notebook z win 7 starter).

 

czy ktoś z kolegów mógłby mi przesłać na maila konkretny program (głównie zależy mi w tym momencie na ocenie pracy turbiny i diagnozie ASB) wersję w języku angielskim lub bardzo chetnie polskim, niemiecki nie wchodzi w grę bo nie szprecham

 

więc bardzo proszę o jakiś fajny (łatwy bądź mniej- nie jestem debilem, nauczę się) program na maila ewentualnie link

 

mail

[email protected]

 

dziękuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie VCDS Lite i pójdzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pobrałem i już mi ktoś wcześniej napisał i tym programie

 

więc jutro sprawdze czy to działa

jak z kolejnością podłaczania? najpierw kabelek pod kompa potem podłaczyc do samochodu, dać na zapłon i odpalić program?

 

przepraszam za głupie pytania ale to moje pierwsze kroki w diagnostyce

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przepraszam za głupie pytania ale to moje pierwsze kroki w diagnostyce
to uważaj !!

możesz nabroić ;)

Za chwilę napiszesz, że coś niechcący przekodowałeś i ........

dafota.2.9b71359314768g.jpg.smSchowek01.jpg&th=8983

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koldzy potrzebuję kogoś z kabelkiem i kompem w WARSZAWIe. potrzebuje podpiąć B6 i sprawdzic czemu zapaliła mi sie kontrolka silnika. bardzo poroszę o pomoc jesli kotś jest w posiadaniu zestawu. prosze o kontakt na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małą prośbę. Mógł by mi ktoś powiedzieć w jakim programie mogę zrobić logi a w jakim nie? Nie ukrywam że mam problem ze znalezieniem, najlepiej by było żeby takowy programik był w języku polskim, gdyby ktoś miał gest takowy programik podesłać. (windows 7 64bit). Z góry dzięki [email protected] :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam małą prośbę. Mógł by mi ktoś powiedzieć w jakim programie mogę zrobić logi a w jakim nie? Nie ukrywam że mam problem ze znalezieniem, najlepiej by było żeby takowy programik był w języku polskim, gdyby ktoś miał gest takowy programik podesłać. (windows 7 64bit).

 

logi zrobisz tylko w pełnej wersji programu.

Nie ma Polskiego.

Link do programu masz w tym watku w poscie 28:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie podziekowania dla kolegi zielaspiotr za diagnoze i wykasowanie będów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam potrzebuje jakies wersji programu ktora pomoze mi odpowietrzyc pompe ABS w pasku... Pomoze ktos ?

zrobiłem Vagiem 208 to wyskakuje jakis błąd jak wpisuje kod 002...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie Ty wpisujesz kod 002? Z tego co kojarzę to odpowietrzenie pompy ABS odbywa się w nastawach podstawowych ABS w grupie 002. Co do programu to spróbuj 311.2 na chomiku jest tego pełno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie w nastawach podstawowych...

nastepnie zamiast na zielono 3 okienka to wychodza na czerwono... 311 mi nie działa bo mam win 7 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
logi zrobisz tylko w pełnej wersji programu.

Nie ma Polskiego.

Link do programu masz w tym watku w poscie 28:D

 

 

 

Kolego dob12 dzięki za odpowiedź, ale powiedz mi czy ten program z pod tego linku powinien być jakoś rejestrowany, byłem przed chwilą w samochodzie i program zapytał mnie o licencje i kazał skontaktować się z autorem. Muszę go jakoś z crack-ować czy ignorować ten komunikat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności