Skocz do zawartości
komanch

Wycieraczki przednie - komplet, jakie?

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem Valeo, Bosch i skończyłem na oryginałach. Nie piszczą, nie rozmazują, nie przerywają podczas jazdy na autostradzie. Zimę przeżywają. Ale wiadomo, że w przypadku tych pierwszych mogłem trafić na jakieś podróby. Jak ktoś ma dojście do oryginałów to pewnie warto spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mikm to jakiej firmy zalozysz na wiosne?

oryginały VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile daliscie nie wiecie jaka firma je produkuje dla vw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla VW aktualnie robi Valeo (bynajmniej mają kontrakt do końca 2012 roku)

i jestem pewien tej informacji, bo siostrzeniec pracuje w dziale projektującym wycieraczki w Valeo w Krakowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłaciłem w tamtym roku w ASO 120zł za wycieraczki na przód (2szt.) i ok.35 za tył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tylu mam Boscha (bo chyba takie byly w oryginalach) i sprawuje sie bardzo dobrze.

przod mam do wymiany, ale zastanawiam sie, czy warto np kupic same gumy (bez ramion) - czy ktos zastosowal takie rozwiazanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałem ;) juz o tym napisałem. Narazie mało kilometrów zrobione w naprawde cieżkich warunkach (mroz), ale deszcz, snieg, itp. dzialaja bez problemow - nie halasuja, nie rozmazuja. Moze trafilem na dobra gume...

 

Jak chcesz to na PM podaj adres maila to wysle Tobie instrukcje jak wyjąc gume ze starych;) - ale to po pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja kupiłem sobie BOSCH AEROTWIN i jakies firmy YUJIN soft Wipter , na wiosnę chyba pierw dam yujin zobaczę czy coś wart-aja :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie czy AeroTwin Boscha byly jakies rozne? To znaczy chodzi o to, ze na Allegro czy w ASO kosztuja one okolo 120pln, podczas gdy na ebayu 16 euro, wiec zastanawiam sie czy byly moze jakies 2 rodzaje (gorsza guma?)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te w aso mają takie małe światłoczułe oczko, które po roku zrobi się żółte twierdząc, że wycieraczki są już nie do użycia (Co oczywiscie jest absurdem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o taki znaczek żółty z wykrzyknikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, od kilku lat kupuję najzwyklejsze "nonejmy" w najbliższym zaprzyjaźnionym sklepie motoryzacyjnym 12,-PLN za sztukę i nie narzekam. Zdecydowałem się na taki krok od momentu gdy kupiłem w serwisie(wówczas miałem Forda Mondeo) tzw. "oryginalne", za 160,- PLN. Po 2 miesiącach zmieniłem na najtańsze jakie w "moim" sklepie były. Efekt był taki, że wytrzymały kilka razy dłużej. Nawet jeżeli zużyją się szybciej to po prostu nie jest tak szkoda 12,- PLN co 100 złociszy. W obecnym Passacie w ciągu 1,5 roku zmieniłem tylko raz. Dlatego uznałem, że bez sensu jest wydawać kasę za coś co niekoniecznie jest lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyższe to fakt.

Ja tylko raz kupiłem oryginały z rozpędu jak byłem w ASO po zakupie auta

Kilka dni później znalazłem to samo (BOSCH) w selgrosie za 60% ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popsikaj noowe wycieraczi, plynem do zmywania owadów, i tez bedziesz mial pomarańczowy znaczek, bez czekania rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powyższe to fakt.

Ja tylko raz kupiłem oryginały z rozpędu jak byłem w ASO po zakupie auta

Kilka dni później znalazłem to samo (BOSCH) w selgrosie za 60% ceny.

 

ja mam inne obserwacje, oryginalne są cichsze dużo po prostu bezszelestnie zbierają czego o takich za 12 zyla powiedzieć nie mogłem

kupuje w aso oryginalkne po rabacie płacę chyba 110 zł a to i tak taniej niż valeo, bosch (oczywiście wiem że dla vw też ktoś robi te wycieraczki pewnie bosch)

dodam jeszcze że te taniochy szybko zaczynają mazać na tych z aso zrobiłem 14 tyś już i na razie zero jakiegokolwiek mazania, smug itp

 

pozdrawiam

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dodam jeszcze że te taniochy szybko zaczynają mazać na tych z aso zrobiłem 14 tyś już i na razie zero jakiegokolwiek mazania, smug itp

Ja tak rzadko używam wycieraczek, że 5 lat fabryczne muszą starczyć minimum :) Także gdzie 100k mają mi nie mazać, a nie martwić się po 14k :P

Z wiekiem to już szyba staje się większym problemem niestety. Szczególnie jak ktoś w zimie parkuje pod chmurką i ma okazję ją zarysować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam inne obserwacje, oryginalne są cichsze dużo po prostu bezszelestnie zbierają czego o takich za 12 zyla powiedzieć nie mogłem

kupuje w aso oryginalkne po rabacie płacę chyba 110 zł a to i tak taniej niż valeo, bosch (oczywiście wiem że dla vw też ktoś robi te wycieraczki pewnie bosch)

dodam jeszcze że te taniochy szybko zaczynają mazać na tych z aso zrobiłem 14 tyś już i na razie zero jakiegokolwiek mazania, smug itp

No to ja mam chyba wybitnego fuksa. Jak pisałem od ładnych paru lat używam najtańsze z najtańszych wycieraczek i nie zauważyłem aby mi coś piszczało czy mazało. Oczywiście, że po kilku(nastu) miesiącach najzwyklej w świecie zużywają się, ale tak jak wcześniej ktoś napisał, umyję "gumę" dokładnie płynem do mycia naczyń i znów są "jak nowe". Ja osobiście wolę kupić 10 szt. "nonejmów" po 12,- bez rabatów niż jedną szt. "oryginałów" z rabatami po 110,- PLN. Z całą pewnością na wiele dłużej mi starczy 10 najtańszych niż jedna "oryginał" - wypraktykowane od ok. 8 lat jak tylko zacząłem używać pióra bez dodatkowych ramion.

Ale każdy decyduje sam na co wydaje kasę. Podobnie ma się sprawa z tzw. oryginalnymi parasolkami za 100-160 PLN. Ja mam "oryginalną" za mniej niż 20 PLN(o ile pamiętam parasol 12 + kalkomania VW za 5) i niczym nie różni się od tej z serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wycieraczki nie były chyba nigdy wymieniane bo już nawet farba schodziła z metalowych części, ale wymieniłem bo zostawiały dwie smugi. Oryginalne bosche kupiłem za 15eur i oczywiście jest teraz super hiper hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale każdy decyduje sam na co wydaje kasę. Podobnie ma się sprawa z tzw. oryginalnymi parasolkami za 100-160 PLN. Ja mam "oryginalną" za mniej niż 20 PLN(o ile pamiętam parasol 12 + kalkomania VW za 5) i niczym nie różni się od tej z serwisu.

 

No to trochę inna kwestia jest bo parasol to gadżecik a wycieraczki są moim zdaniem ważne, pewnie trafiły Ci się jakieś lepsze noname niż mnie po prostu :) Ja jestem na pewno za kupowaniem części w hurtowniach zamiast przepłacać kilkaset bo pudełko ci dają z logo vw (np. klocki hamlucowe itp). Aczkolwiek powiem wam że zapiąłem klocki firmy bosch do mojego passata (oczywiście dedykowane do tego modelu) i nieporozumienie, muszę na atf zmienić. Po prostu nie dają rady po jeździe autostradą z ostrzejszym hamowaniem mam pół kłocka na feldze :)

 

pozdrawiam

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności