Skocz do zawartości
zorro1975

czujniki parkowania ...umarły

Rekomendowane odpowiedzi

Tylny brzeczyk tak bylo u mnie

ale doszedłeś do tego metodą prób i błędów czy podpiąłeś sie pod komputer i on pokazał awarię brzęczyka? Pytam bo czy może być taka sytuacja, ze komputer pokazuje błąd któregoś z czujników a w rzeczywistości umarł brzęczyk? Czy wskazania komputera sa jednoznaczne, tzn jak pokazuje na czujnik to czujnik a jak wskazuje na brzęczy to brzęczyk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziecie kupować czujniki parkowania na Allegro to uważajcie na kolory.

Zamówiłem do swojego B6 Shadow Blue nieoryginalny czeski zamiennik w kolorze granatowym metalic.

Kolor jest prawie identyczny, 95%. Z daleka nie do odróżnienia, ale pod pewnym kątem patrzenia jest raczej ciemo-granatowo-zielony. Delikatna różnica jest widoczna.

Jak się ktoś nie przygląda, to nie pozna. Jeśli ktoś zwraca uwagę na takie detale, to będzie mu przeszkadzał.

W każdym razie jeśli już wybierać, to taki granatowy niż niebieski, bo ten jest za jasny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie pod temat czujników z innym problemem. Czujniki przód i tył działaja OK na wylaczonym silniku. Zaraz po wystartowaniu silnika przód zaczyna świrować pokazuje ze coś jest przed autem, za chwile znika, znowu sie pojawia, generalnie pokazuje przeszkody widmo. Czy ktos przerabial juz ten temat? Dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jakiś czas temu pisałem o problemie z czujnikami. Komputer wywalał mi błąd jednego przedniego czujnika. Po sprawdzeniu okazało się że czujnik jest zdrowy i nic mu nie dolega. Więc zabrałem się za szukanie przyczyny (miernik i w drogę), okazało się że jeden z przewodów - odpowiedzialny za przesyłanie sygnału do centrali był gdzieś przerwany. Zdemontowałem całą wiązkę od czujników z przodu (troszkę trzeba się nagimnastykować). Pozbyłem się taśmy izolacyjnej, którą jest zabezpieczona i co się okazało: w jednym miejscu gdzieś woda się dostała i skorodowała przewód. Przewód wymieniony, wiązka zaizolowana ponownie taśmą (poszła jedna cała taśma) przed zamontowaniem sprawdzone czujniki wszystko OK. Wszystko w odwrotnej kolejności poskładane i jest o niebo lepiej. Dźwięk rozchodzący się przy zbliżaniu się do przeszkody znowu jest słyszalny. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jestem nowym czlonkiem forum choc czytam juz je jakis czas od sakupienia problemu w postaci paska b6.

tez mam prpblem z czujnikami. komp serwisowy podaje blad czujnik lewy przod plus oba chromowane.

mam pytanie do bardziej znajacych temat: wymontowalem czujniki chromu naja symbol 3c0 919 275 N zastapilem je czujniki identycznymi wizulanie (ksztalt) a nie chromy a kolor nadwozia o symbolu 4h0 919 275 a z aukcji http://allegro.pl/vw-seat-skoda-czujnik-sensor-cofania-4h0-919-275-a-i3436170977.html oraz lewy czujnik o symbolu 3c0 919 275 L zastapilem czyjnikiem 4H0 919 275 z aukcji http://allegro.pl/vw-seat-skoda-czujnik-sensor-cofania-4h0-919-275-i3436180449.html

wymontowalem tylko atrape, czasowo wszystko w 30 minut zrobione.

chromowane czujniki faktycznie skorodowane.

myslalem ze po wymianie system partktronika sie uspokoi a tu nic nadal przyciks miga na zolto i jest ciagly sygnal.

 

czy mozna na sucho jakos sprawdzic czujniki wymontowane i jak przemierzyc wiazke w aucie??

gdzie szukac glownej wtyczki od ktorej biegna juz kable wprost do czujnikow

da sie to zrobic bez zdejmowania zderzaka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepnę się pod temat.

Od jakiegoś czasu od czasu do czasu pojawiał się błąd jednego czujnika chromowego(szczególnie jak padał deszcz) na wyświetlaczu pokazuje jakby przeszkoda była przed autem, jednak nie miałem czasu się tym zająć. W dniu dzisiejszym zaczął pokazywać błąd dwóch czujników przednich (prawego oraz lewego chromu) oraz dwóch tylnych środkowych. nadmienię że przeczyściłem wszystkie czujniki szmatką gdyż samochód jest po dość długiej trasie i jest bardzo brudny jednak to nie pomogło. Problem nasilił się jak temperatura po kilku deszczowych dniach spadła poniżej zera.Co sprawdzić gdzie szukać czy może ten model tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

temat dopadl i mnie, podpialem vcds'a i odczytalem bloki pomiarowe kazdego czujnika, niestety podczas ruszania i wolnej jazdy wyje syrena od parktronicu i pokazuje stala wartosc 27cm, Front Right (G253) Center sensor. Nadmienie ze dokladnie na czujniku odlozyl sie po nocy lod. Po zlikwidowaniu lodu w/w dzwiek nieprzerwanie meczy : )

 

Jutro wyciagne czujnik z atrapy i zobaczymy jak bedzie wygladal, zamienie i znowu przetestuje vcdsem czy oby to byl ten na 100% : )

 

Na aukcji z gwarancja juz za 90zl mozna dorwac ; )

 

http://allegro.pl/nowy-czujnik-pdc-cofania-vw-passat-b6-chrom-grill-i3874511536.html

 

Moj wg Etki numer to 3C0 919 275 R wiec powinien pasowac,dam znac!

 

pozdrawiam

Edytowane przez rideman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie caly system nie dziala ani przod ani tyl. Tylko po wlaczeniu wstecznego pojawia sie piszczenie ok 3 sekundy. Podejrzewam chromowane czujniki bo sa spuchniete. I tu pytanie- mianowicie widac wyraznie ze caly chrom jakby chcial odejsc, wiec co by bylo gdybym go zerwal i dokladnie oczyscil? Ewentualnie pomalowalbym na srebrno. Wyjdzie cos z tego?

 

---------- Dodano o 21:17 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:47 ----------

 

Ale czujniki musza byc nowe czy ze starych cos jeszcze bedzie po oczyszczeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. U mnie caly system nie dziala ani przod ani tyl. Tylko po wlaczeniu wstecznego pojawia sie piszczenie ok 3 sekundy. Podejrzewam chromowane czujniki bo sa spuchniete. I tu pytanie- mianowicie widac wyraznie ze caly chrom jakby chcial odejsc, wiec co by bylo gdybym go zerwal i dokladnie oczyscil? Ewentualnie pomalowalbym na srebrno. Wyjdzie cos z tego?

 

---------- Dodano o 21:17 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:47 ----------

 

Ale czujniki musza byc nowe czy ze starych cos jeszcze bedzie po oczyszczeniu?

 

Niestety stare czujniki do śmieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja już wymieniłem 2. komplet chromów :/

Co 2 lata puchną. Jeden udało się jeszcze wymienić na gwarancji...

Jak kupiłem autko, dwa czujniki były zdewastowame... Udało mi się jeden czujnik odratować. Zeszlifowałem cały syf i prysnąłem CHROMem w sprayu, działa do dziś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Udało mi się jeden czujnik odratować. Zeszlifowałem cały syf i prysnąłem CHROMem w sprayu, działa do dziś :)

 

Czyli po oczyszczeniu dzialaly tak? Musze u mnie sprobowac. Najwyzej. Nic nie strace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Zdjąłem tę skorodowaną blaszkę ala chrom i wywaliłem, a potem szlifowałem sam czujnik już. Potem sprayem i działa :)

Drugi czujnik już nie dało się odzyskać, ale go mam. Nie wiem czy można go jakoś na warsztacie sprawdzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie również czasami świrują czujniki ale po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu jest już ok.Możliwe że jakieś zwarcie lub niedziałaący czujnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepne sie pod temat. Po wrzuceniu wstecznego rozlega sie sygnał przez chwile a pozniej cisza przód tył nie działa co prawda skorodowane mam przednie chromy ale podpialem launcha i okazało sie ze

"parking aid warning buzer" czyli brzeczyk wie ktoś moze gdzie sie on znajduje i jak go zdemontować

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy jak dostać się do buzera z tyłu od pdc wiem że muszę rozebrać w bagażniku boczek i co dalej mam sedana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. diagnozowalem problem i wyszlo że padl lewy zewnetrzny tył. W zwiazku z tym mam pytanie, czy czujniki z allegro za 70 pln za sztuke (nowy) są cos warte? Niby to oryginal ale znajomy co ma sklep motoryzacyjny mowil ze taki czujnik oryginalny kosztuje 330 pln. Orientuje sie ktoś? Z gory dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , vag zdiagnozował u mnie awarię przedniej lewej czujki , wymieniłem na taką samą z takim samym numerem części , po ponownym podłączeniu do vaga brak jest błędów natomiast parkomat dalej piszczy , powiedzcie proszę co to może być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam , vag zdiagnozował u mnie awarię przedniej lewej czujki , wymieniłem na taką samą z takim samym numerem części , po ponownym podłączeniu do vaga brak jest błędów natomiast parkomat dalej piszczy , powiedzcie proszę co to może być ?

 

Sprawdz jeszcze raz pod kompem czy nie ma błędu, a jeśli nie to może masz gdzieś zwarcie na kabelku gdzieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, padł mi czujnik lewy przód chrom wymieniłem na nowy i teraz piszczy jak by coś stało przed nim ale nie cały czas; mianowicie cisza....3sek piszy cisza.....2 sek piszy cisza.... Co to może być ? Czujnik o tych samych nr co stary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności