Skocz do zawartości
zorro1975

czujniki parkowania ...umarły

Rekomendowane odpowiedzi

Na mrozie wolę nie bawić się w odczepianie plastików, bo atrapa pewnie tania nie jest.

 

z tego co pamiętam, to przy atrapie nie ma żadnych zatrzasków - tylko śruby, więc nie ma co tam pękać/kruszyć/łamać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli stawiasz na czujniki chociaz nie widac jakichs uszkodzen

 

---------- Dodano o 16:15 ---------- Poprzednia wiadomość o 16:10 ----------

 

Czy czujnik parkowania musi byc z grupy vw czy naprzyklad od fiata cromy bo niby pasuje do paska i czy jest jakas metoda aby go sprawdzic na ;sucho;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak zdemontować tylny, skrajny czujnik? Demontaź zderzaka czy jest tam jakieś łatwiejsze dojście? Mowa o sedanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli stawiasz na czujniki chociaz nie widac jakichs uszkodzen

 

W moim też nie było widać uszkodzeń, VCDS nie pokazywał błędów, ale po wyjęciu czujnika, po jego wyczyszczeniu okazało się, że na walcowej części odstaje "chrom". Na części czołowej nie było widać żadnych uszkodzeń, ale w blokach pomiarowych - pokazywał "głupoty". Po wymianie - problem się skończył :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam powiem szczerze nie wiem o co kaman podlaczylem do kompa i takie cosik mi pokazalo 20130211_114425.jpg prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam powiem szczerze nie wiem o co kaman podlaczylem do kompa i takie cosik mi pokazalo [ATTACH=CONFIG]96715[/ATTACH] prosze o pomoc

 

brzęczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przedni czy tylni i gdzie moge do niego sie dorwac

Edytowane przez daro44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale przedni czy tylni i gdzie moge go dorwac

 

tył

7-2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow rozbiorka konkretna w sedanie jest w tym samym miejscu? Dzieki za foto ale czy to napewno brzeczyk bo jak widze troszke pracy przy tym jest i najwazniejsze jak sie do niego dobrac mam na mysli jakas instrukcje kolegow ktorzy przerabiali ten temat pozdrawiam

Edytowane przez daro44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzeczyk wymieniony i wszystko dziala dzieki za pomoc zielaspiotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a czy ktoś wie gdzie szukać sterownika PDC w passacie cc 2009, wersja z usa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w imieniu kolegi czy te czujniki beda pasowaly do sharana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Nie będę zakładał nowego tematu o czujnikach, więc spytam po prostu tutaj:). Mianowicie ostatnio trafiłem gdzieś szperając w necie na ofertę czujników parkowania, które są montowane w tablicy rejestracyjnej. Nazywają się one Karmax czy jakoś tak. Zastanawia mnie jednak pewna rzecz, czy takie czujniki są przydatne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydatne może są, ale ich użyteczność jest ograniczona. Chodzi o to, że tablica rejestracyjna (zakładam, że chodzi o tył) jest zawsze nieco schowana w stosunku do zderzaka, więc czujniki te nie będą dokładnie dawać znać odnośnie odległości od przeszkody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też tak myślałem ale dowiedziałem się, że te czujniki montowane są również z przodu. Dlatego zastanawiam się czy ten fakt miałby jakiś wpływ na ich osiągi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie? Ehh szkoda, bo dalej zastanawiam się nad zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uporałem się w zeszłym roku z dwoma chromami w grillu to teraz mam błąd tylnego czujnika ... Ma ktoś jakąś instrukcję jak najmniej inwazyjnie dobrać się do tylnego środkowego czujnika w sedanie żeby go wymienić ?? Jaki jest nr. katalogowy tylnych czujników ??

Edytowane przez peter2906

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam błąd parktronika, gdy włączam wsteczny jest tylko długie piszczenie i nic park tronik nie działa vcds pokazuje zwarcie do masy jednego czujnika ok. podmieniam na inny i ten sam problem nic się nie zmienia sprawdziłem wiązkę multimetrem i niby ok. zero zwarcia, jak odłączę całkowicie wiązkę od centralki to tez się nic nie zmienia ciągły sygnał i park tronik dezaktywowany i stad moje pytanko czy to może być wina tej centralki czy może faktycznie wiązka robi zware do masy a i jak sprawdzić dokładnie vcdsem czujniki, jaka grupę logować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mam błąd parktronika, gdy włączam wsteczny jest tylko długie piszczenie i nic park tronik nie działa vcds pokazuje zwarcie do masy jednego czujnika ok. podmieniam na inny i ten sam problem nic się nie zmienia sprawdziłem wiązkę multimetrem i niby ok. zero zwarcia, jak odłączę całkowicie wiązkę od centralki to tez się nic nie zmienia ciągły sygnał i park tronik dezaktywowany i stad moje pytanko czy to może być wina tej centralki czy może faktycznie wiązka robi zware do masy a i jak sprawdzić dokładnie vcdsem czujniki, jaka grupę logować?

 

Tylny brzeczyk tak bylo u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylny brzeczyk tak bylo u mnie

 

 

nie rozumiem twojej odpowiedzi tylny brzeczyk ? tak tylny brzeczyk daje ciagły długi sygnał informujacy o awari parktronika , vcds wskazuje tylny lewy czujnik zwarcie do masy , ale mimo wymiany i przemierzenia wiazki bład tem sam po odłonczeniu wiazki od modółu to samo ciagły sygnał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności