Skocz do zawartości
zorro1975

czujniki parkowania ...umarły

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie przedni ma peknieta powloke ....do wymiany ale mam pytanie czy jak przednie padna to wogile zaden nie dziala tylko pisk i przycisk sie swieci.

Edytowane przez daro44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do póki będzie działał, lepiej lub gorzej nie pokaże błędu. Jak jeden pada to wszystkie nie działają, również jak wyciągniesz wtyczkę z czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki wymieniamy zaryzykuje i wymienie tego uszkodzonego bi nie mam kompa zeby zdiagnozowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno czy to musi byc jakis konkretny model czujnika czy tylko poprostu sprawny do tego modelu pojazdu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawny, tylko taki łamany chromowany do grilla. Osobiście nie mam chromu tylko srebrny lakier od audi i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To super a od jety bedzie pasowal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To super a od jety bedzie pasowal?

 

tyle że Jetta nie miała czujników w grilu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to Jetta nie ma czujnikow w grilu? Oczywiscie, ze ma (jesli ma PDC)-rozwiazanie identyczne jak w b6, 2w chromie i 2 w zderzaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to Jetta nie ma czujnikow w grilu? Oczywiscie, ze ma (jesli ma PDC)-rozwiazanie identyczne jak w b6, 2w chromie i 2 w zderzaku.

 

Rzeczywiście mają, teraz się dopatrzyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem B7-kę jakieś 2 miechy temu. Mam objawy takie jak opisane wyżej - po włączeniu wstecznego, albo po ręcznym uruchomieniu park pilota, przycisk zaczyna migać i słychać nieznośny pisk. Pierwsza wizyta w autoryzowanym serwisie nic nie dała, jutro druga - auto mam zostawić na cały dzień.

To mój pierwszy VW, ale taka awaria na samym początku lekko mnie przeraża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem robić bloki pomiarowe, żeby ustalić, który czujnik mi świruje i zakłóca pracę wszystkich pozostałych, ale dziś jak podszedłem do samochodu, to widać było gołym okiem:

 

Zdjęcie0506.jpg

 

 

Czyli standard w B6. :P Na wiosnę, w takim razie, czeka mnie zakup chromowanych czujników (drugi jakoś się trzyma, ale bez rewelacji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Kupiłem B7-kę jakieś 2 miechy temu. Mam objawy takie jak opisane wyżej - po włączeniu wstecznego, albo po ręcznym uruchomieniu park pilota, przycisk zaczyna migać i słychać nieznośny pisk. Pierwsza wizyta w autoryzowanym serwisie nic nie dała, jutro druga - auto mam zostawić na cały dzień.

To mój pierwszy VW, ale taka awaria na samym początku lekko mnie przeraża.

 

wow cały dzień na sprawdzenie kompem który czujnik umarł, brawo serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy takie czujniki będą ok pisze w aukcji że orginalne ale może ktoś widział orginalne i wie jak wygladaja !

http://allegro.pl/nowy-czujnik-parktronic-cofania-vw-audi-3c0919295-i2871917224.html

czy może powinny być takie jak w tym drugim linku? bo inaczej wyglądaja czy może i te i tamte są ok???

http://allegro.pl/czujnik-parkowania-passat-b6-chrom-nowy-i2919478369.html

 

czujniki potrzebuję do zderzaka przód te z chromu!

 

Dwa dni temu też zaczął się gwizd z czujników parkowania. Znalazłem winowajcę. Czujnik chromowany lewy, środkowy (na grillu) pękł. Chrom odstawał więc wziąłem nóż wczoraj i zacząłem podważać. Takim sposobem wyciągnąłem całą powłokę chromową z czujnika. Zdrapałem proszek co się pod tą powłoką znajdował. Trochę się odróżnia ale póki co czujniki przestały wariować. Na razie jest dobrze. Wszystko wróciło do normy.

 

---------- Dodano o 18:37 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:33 ----------

 

Pewnie któryś czujnik parkowania pękł . To teraz na mrozie częste awarie. Mokro- potem mróz ii....

 

---------- Dodano o 18:38 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:37 ----------

 

U mnie przedni ma peknieta powloke ....do wymiany ale mam pytanie czy jak przednie padna to wogile zaden nie dziala tylko pisk i przycisk sie swieci.

Dwa dni temu też zaczął się gwizd z czujników parkowania. Znalazłem winowajcę. Czujnik chromowany lewy, środkowy (na grillu) pękł. Chrom odstawał więc wziąłem nóż wczoraj i zacząłem podważać. Takim sposobem wyciągnąłem całą powłokę chromową z czujnika. Zdrapałem proszek co się pod tą powłoką znajdował. Trochę się odróżnia ale póki co czujniki przestały wariować. Na razie jest dobrze. Wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli standard w B6. Na wiosnę, w takim razie, czeka mnie zakup chromowanych czujników (drugi jakoś się trzyma, ale bez rewelacji).

 

jak na razie nie chcesz kupować nowego, to spróbuj go wyciągnąć i oczyścić z chromu i białego osadu do gołego aluminium - w teorii powinien zacząć działać poprawnie, nie będzie wyglądał może zbyt ładnie, ale chyba i tak lepiej niż to co widać na zdjęciu ;)

 

kiedyś to przerabiałem i działało (oczyściłem papierem ściernym lub pilnikiem - już nie pamiętam dokładnie), koledze swwwk1 też więc jest to jakiś sposób

Edytowane przez przemyslawch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak na razie nie chcesz kupować nowego, to spróbuj go wyciągnąć i oczyścić z chromu i białego osadu do gołego aluminium - w teorii powinien zacząć działać poprawnie, nie będzie wyglądał może zbyt ładnie, ale chyba i tak lepiej niż to co widać na zdjęciu

 

Na początek spróbuję bez wyciągania go. Zdejmowanie zderzaka w celu wyjęcia czujnika wolę sobie odpuścić, bo z moimi zdolnościami, to zderzak albo połamię, albo założę odwrotnie... :lol

 

Ale fakt... Lepiej, żeby działał, niż tak wyglądał (nawet jak ma wyglądać jeszcze gorzej). Dzięki za poradę. :) Spróbuję to wyczyścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dejmowanie zderzaka w celu wyjęcia czujnika wolę sobie odpuścić

 

do chromowanego wystarczy samą atrapę ściągnąć (chyba 8 śrubek z tego co pamiętam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na początek spróbuję bez wyciągania go. Zdejmowanie zderzaka w celu wyjęcia czujnika wolę sobie odpuścić, bo z moimi zdolnościami, to zderzak albo połamię, albo założę odwrotnie... :lol

 

Ale fakt... Lepiej, żeby działał, niż tak wyglądał (nawet jak ma wyglądać jeszcze gorzej). Dzięki za poradę. :) Spróbuję to wyczyścić.

 

Żeby wyjąć czujnik chromowany nie trzeba ściągać całego zderzaka!!!

Wystarczy wykręcić sam grill: 8 śrub na górze i dwie na dole, schodzi bardzo prosto. Dostęp do czujników po zdjęciu grilla idealny.

Ostatnio wymieniłem pod blokiem w 15 min.

Kupiłem nowy od Turana i pasuje idealnie (wszystko wróciło do normy), choć nie zaczyna się od 3C0. Koszt 125 zł (z przesyłką).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, to bardzo cenna informacja. :) Dzięki chłopaki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u kolegi w b6 najpierw karetka po jakims czasie typowe objawy pisk i miganie kontrolki podlaczony pod komp pokazuje ze wszystkie czujniki zdrowe pokazuja wartosc 255 ale nadal nie dziala parktronik.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam u kolegi w b6 najpierw karetka po jakims czasie typowe objawy pisk i miganie kontrolki podlaczony pod komp pokazuje ze wszystkie czujniki zdrowe pokazuja wartosc 255 ale nadal nie dziala parktronik.....

 

Czyli to samo co u mnie. :P Identyczne objawy i w tej samej kolejności. VCDS oraz VAS nic nie wykazał, a nim się wziąłem za zrobienie bloków pomiarowych powód sam się objawił (zdjęcie kilka moich postów wyżej). Jak tylko będzie powyżej zera, to się za to biorę. Na mrozie wolę nie bawić się w odczepianie plastików, bo atrapa pewnie tania nie jest. :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności