Skocz do zawartości
zorro1975

czujniki parkowania ...umarły

Rekomendowane odpowiedzi

Ile trwa wymiana czujnika??Pytam po to by mechanik mnie nie sciemnial,ze tyle zachodu i czasochlonne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ze 20 minut :)

Prościzna jak mi mechanik powiedział co i jak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak że po włączeniu wstecznego rozlega sie pisk z przodu i musze szybko wyłaczyc czujniki bo to jest taki przeraźliwy dźwięk że nie da się jechać bez wył. czasami 1/10 jest ok i nic nie piszczy no chyba że jest przeszkoda ale to jest inny dźwięk

Czyli pewno conajmniej jeden czujnik z przodu mam padnięty tak myślę tylko pytanie który czy można to sprawdzić bez podłaczania pod komputer bo nie mam za bardzo gdzie podłączyć ?

mam 2 w chromie i podobno to one padają co radzicie czy tylko komputer prawde mi powie czy sa jakieś inne metody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej potwierdzić. Mnie chrom kosztował coś ponad 220zł/szt.

Chrom lubi korodować i często pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam 2 w chromie i podobno to one padają

Obejrzyj je dokładnie .... u mnie jeden ma pękniętą tą powłokę chromową i komp właśnie jego wskazał jako padlinę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie zjawisko piszczenia pojawia się w czasie deszczu.Mokry czujnik piszczy nonstop aż wyschnie Podejrzewam któryś z chromowanych.Miał ktoś takie objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne - jak kupowałem auto w tej śnieżnej zimie 2009/2010 to też mi piszczały non stop...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałem podpiąć się pod temat. Mam taki błąd czujników cofania.

 

Address 76: Park Assist Labels: 3C0-919-283.LBL

Control Module Part Number: 3C0 919 283 C HW: 3C0 919 283 C

Component and/or Version: Parkhilfe 8-Kan 004 0013

Software Coding: 0010024

Work Shop Code: WSC 05311 000 00000

VCID: 2952E120BFA33454

1 Fault Found:

 

01627 - Sensor for Parking-Aid; Front Mid-Right (G253)

009 -- Open or Short to Ground

Freeze Frame:

Fault Status: 01101001

Fault Priority: 3

Fault Frequency: 1

Reset counter: 89

Mileage: 216190 km

Time Indication: 0

Date: 2012.12.27

Time: 15:39:30

 

 

Z tego co się domyślam jest to prawy przedni środkowy "chromowy" czujnik. Nie wiem tylko co z nim nie tak. Orientujecie się może co z nim jest nie tak? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jjohnyy5

Zobacz 2 posty wyżej kolegi peter2906

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post kolegi uważnie przeczytałem. Kolega miał błąd: 004 - No Signal/Communication - Intermittent i ma pękniętą powłokę jak kolega pisze i się zgadza. Komputer nie widzi tego czujnika. U mnie wszystko jest ok nie ma żadnych pęknięć wybrzuszeń, i komputer też pokazuje inny błąd 009 -- Open or Short to Ground.

Edytowane przez jjohnyy5
błędy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki błąd jak Ty i skończyło się na wymianie czujników (chromowanych) :(

Jeden czujnik skorodował, drugi wyglądał OK, ale był padnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi co i jak. Dzisiaj miło się zaskoczyłem wsiadam rano do auta i wszystko ok ale wieczorem już znowu ciągły sygnał.... No nic poobserwuje może temp. robi swoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie najczęściej jest ciągły pisk od przednich czujników, czasem jest karetka, a czasem jest inny ciągły pisk połączony z miganiem przycisku od czujników.

Wszystko to wraca do normy na dzień/dwa po tym jak podłączę VCDS (niezależnie od tego, czy sprawdzam błędy). Jeszcze nie sprawdzałem, który czujnik mi świruje. Ale obstawiam chromowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek wiązka przedniego zderzaka jak nie ma konkretnego uziemienia to tez będą szalały czujniki pdc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszła Sobota więc postanowiłem troszeczkę podłubać przy tych czujnikach. Najpierw postanowiłem sprawdzić czy czujniki są padnięte jak tak to który. Metodą przekładania czujników stwierdziłem że wszystkie czujniki są OK. Po każdej "zamianie" czujników komp. wywalał ten sam błąd więc stwierdziłem że czujniki są sprawne. Następnie postanowiłem zobaczyć wtyk. Rozebrałem wtyk od tego czujnika który cały czas pokazuje komp jako błąd. W środku 3 przewody niby wszystko ok złożyłem podpiołem kompa i odczytałem błędy i co odziwo przez jakieś 15 min. było wszystko ok. Po którym to czasie spowrotem wywaliło co na początku czyli ten sam błąd.

 

Wiecie może jak sprawdzić te przewody za pomocą miernika czy wszystko z nimi ok. Bo chyba tutaj trzeba szukać przyczyny. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacek wiązka przedniego zderzaka jak nie ma konkretnego uziemienia to tez będą szalały czujniki pdc

 

właśnie ci pisałem wez miernik i ustaw na sprawdzenie lini wtyczka 8 pinowa i ta od czujnika 3 pinowa i sprawdzaj czerwony i brąz są wsplnymi do kazdego czujnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy takie czujniki będą ok pisze w aukcji że orginalne ale może ktoś widział orginalne i wie jak wygladaja !

http://allegro.pl/nowy-czujnik-parktronic-cofania-vw-audi-3c0919295-i2871917224.html

czy może powinny być takie jak w tym drugim linku? bo inaczej wyglądaja czy może i te i tamte są ok???

http://allegro.pl/czujnik-parkowania-passat-b6-chrom-nowy-i2919478369.html

 

czujniki potrzebuję do zderzaka przód te z chromu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 3C0919275K i wymieniłem na 3C0919275AD.

 

Kształt jak te z 2. aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy takie czujniki będą ok pisze w aukcji że orginalne ale może ktoś widział orginalne i wie jak wygladaja !

http://allegro.pl/nowy-czujnik-parktronic-cofania-vw-audi-3c0919295-i2871917224.html

czy może powinny być takie jak w tym drugim linku? bo inaczej wyglądaja czy może i te i tamte są ok???

http://allegro.pl/czujnik-parkowania-passat-b6-chrom-nowy-i2919478369.html

 

czujniki potrzebuję do zderzaka przód te z chromu!

 

Zdecydowanie z drugiego linku. Ja zastanawiam sie nad tymi:

http://allegro.pl/vw-passat-pdc-czujnik-chrom-chromowany-oryginal-i2912613420.html

3C0 919 275 R lub K lub N lub AD. Podobno z literką J na końcu były wadliwe!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Józef z 1 linku to ori ale zwykłe a z 2 linku tez ori tylko kontowe te są z grila i to chrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności