Skocz do zawartości
zorro1975

czujniki parkowania ...umarły

Rekomendowane odpowiedzi

Pdłącze się do tematu. W zeszłym tygodniu jechałem jakies 3-4h w dosyć duzym deszczu. Po przyjezdzie do domu okazało się, że w bagazniku (miejse na koło) jest woda i kamera cofania przestała działać (zakładam, że zalało moduł).

Dodatkowo mam problem z czujnikami PDC i nie wiem jak go rozwiązać.

Genneralnie to co widzę to:

Cytat

0132 - Control Module for Parking Aid (J446)

004 - No signal / Communication

Czujniki działają z guzika, moge się podłączyć z modułem (w module nie ma błędów) natomiast w auto scan wyrzuca mi 

Cytat

76-Park Assist -- Status: Cannot be reached 1100

Nie wiem jak się za to zabrać. Moduł PDC wymieniłem, nic to nie zmieniło.

Czy w bagażniku jest jeszcze coś co mogło być zalane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz już modułu pod adresem 76 tylko 10. Usuń 76 z listy połaczeń w gatewayu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wolfe@r0mek ma B7 więc.ten adres Ciebie nie dotyczy, moduł masz pod adresem 10 i jest on  za małym schowkiem kierowcy, w desce. Zalales moduł kamery 

Wykoduj na liście połączeń gateway adres 76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dzięki za info. Tak, moduł jest za małym schowkiem, dzisiaj go wymieniłem. Czekam jeszcze na nowszy model @let_me_b3;)

Głupie pytanie z mojej strony, dlaczego moguł jest (był) pod 76 - mogłem się z nim normalnie podłączyć. Nic nie grzebałem w getway.

Usunąłem moduł z listy połączeń w getway razem z kamerą. Czujniki działają / włączają się - wizualizacji na DM brak. Pojeżdzę tak trochę i zobacze so będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, r0mek napisał:

Głupie pytanie z mojej strony, dlaczego moguł jest (był) pod 76 - mogłem się z nim normalnie podłączyć.

No nie takie głupie. Tak się składa, że oba te moduły (10 i 76) mają takie same adresy na magistrali CAN dla protokołu UDS.

VCDS najpierw zaczyna "pytać" protokołem TP2.0 (stary typ diagnostyki) i jeśli nie odnajdzie danego modułu, tak jak to ma miejsce w twoim przypadku, to próbuje nawiązać łączność za pomocą UDS i wtedy odzywa się ten spod 10.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, r0mek napisał:

wizualizacji na DM brak.

Pokaz kodowanie sterownika pdc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba samochód potrzebował chwile czasu żeby się pogodzić z nowym modułem. Wizualizacja działa (tym razem). Dostępne są tez ustawienia w DM dotyczące czujników parkowania. 
Nie widać OPS 360 - po wymianie na DM boczne czujniki aktywują się po przejechaniu kilku metrów (dlatego na zdjęciu widać tylko przód i tył).


Kodowanie to: 168306  

Nie wiem czy nie powinno być 16C306 (automatycznie otwierana tylna klapa?)

Generalnie działa jak powinnio. Nie wiem skąd się wzięła różnica w kanale 10 i 76.

@nTomek

Dzieki za wyjaśnienie.

Pzdr

Robert

 

image.jpg

Edytowane przez r0mek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, r0mek napisał:

Nie widać OPS 360 - po wymianie na DM boczne czujniki aktywują się po przejechaniu kilku metrów (dlatego na zdjęciu widać tylko przód i tył).

Tak działa OPS.

 

1 godzinę temu, r0mek napisał:

Nie wiem czy nie powinno być 16C306 (automatycznie otwierana tylna klapa?)

Bez znaczenia, też nie mam jej zakodowanej, a mam ją.

 

1 godzinę temu, r0mek napisał:

Chyba samochód potrzebował chwile czasu żeby się pogodzić z nowym modułem. Wizualizacja działa (tym razem). Dostępne są tez ustawienia w DM dotyczące czujników parkowania. 

Z niektórymi sterownikami tak bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Pozwoliłem sobie kontynuować temat aby nie zakładać nowego. pacjent passat b6 3,2 VR6 2006r kombi. Co jakiś czas świrują mi czujniki z przodu. Wg vcds to lewy środkowy. Czujnik wymieniany, podmieniany na inny, wiązka przedzwoniona i co jakiś czas zonk. I tu moje pytanie czy da się w vcds wyłączyć same przednie czujniki - są mi one zbędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Tipacz96vc napisał:

czy da się w vcds wyłączyć same przednie czujniki

Nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, nTomek napisał:

Nie

Dziękuję. Czyli pozostaje wykodowac pdc i założyć zwykle tanie z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo nie poddawać się i naprawić, lub założyć moduł VW na 4 czujniki.

Jaki masz teraz? 3C0919283?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tipacz96vc miałem podobna historie. Wymieniałem czujniki i nic nie pomagało. Okazało się że miałem lekko przetarta wiązkę do PDC i przez to wyrzucało błąd.

Zdejmij zderzak i sprawdź mulitmetrem cała wiązkę zanim zaczniesz coś wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności