Skocz do zawartości
lookas76

Czujnik temperatury zewnętrznej w climatronic - awaria!!!

Rekomendowane odpowiedzi

a możliwe bo bylo jak male b:) to co moze być przyczyną?? jak mowilem czujnik nowy kupiony i to samo, elektryk mówił, że sprawdzał jakimiś dziwnymi sposobami, generalnie nawet nie wiem o co w tym chodziło i wg niego jedyna przyczyna moze być sam panel klimatronic, bo podobno wszsytko inne jest ok?? Zaproponował mi, że może sam zakupić panel zebym nie utopil pieniedzy i jak nie bedzie to przyczyna to nie bede nic mu placil. Z cviekawości zapytalem sie ile panel kosztuje to odpowiedzial ze ok 200zl prawdopodobnie...

 

---------- Post added at 19:02 ---------- Previous post was at 19:01 ----------

 

na stykach tez ponoc wszsytko łączy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanko - dzisiaj wyjąłem panel climatronica i po odłczeniu najmniejszej "kostki" na wyswietlaczu zamiast temp zewn pokazaly -- i tak sie zastanawiam czy mozna jezdzic z odlaczonym narazie tym kablem bo przynajmniej klima sie wtedy zalacza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak się wyświetla, jeśli wypniesz czujnik. Więc jeśli dopiero po wyjeciu małej kostki przy samym panelu klimy - pokazało co "--", to przewód jest gdzies dalej przytarty, przygnieciony lub cos podobnego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę odgrzeję temat.

Wyświetlacz klimatronika i wyświetlacz w obrotomierzu pokazują tą samą temp. zew./26st/,ale już VAG pokazuje,że : temp. zew. 31st.,a temp. na wyświetlaczu 26st.

Gdzie podziało się te 5 st. ???

Ani VAG,ani klimatronik przy autoteście nie pokazują żadnych błędów.

Co to może być ?

Edytowane przez Gegas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,panowie czy uszkodzony czujnik temperatury zewnetrznej moge byc powodem braku cieplego ogrzewania?? climatronic pokazuje blad 306,dwa weże wchodzace do nagrzewnicy sa gorace,termostat nowy i pompa wody nowa,co moze byc jeszcze przyczyna??

 

czujnik od temperatury jest urwany,wisza tylko dwa przwody ktore zaizolowalem,po czym climatronic pokazuje dobra temperatue i sprezarka klimy tez zalacza sie ok ,tylko ze nie mam cieplego ogrzewania i ciagle wywala mi bład 306,czy powodem moze byc ten czujnik??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy uszkodzony czujnik temperatury zewnetrznej moge byc powodem braku cieplego ogrzewania??

Nie.

 

 

climatronic pokazuje blad 306,dwa weże wchodzace do nagrzewnicy sa gorace,termostat nowy i pompa wody nowa,co moze byc jeszcze przyczyna??

To jest 30B.

zawiesiła ci się zapewne klapka od sterowania nawiewem ciepło/zimno - innej opcji raczej nie ma, skoro przewody są gorące i pompa nowa. A chłodnica też jest cała ciepła jak sie auto rozgrzeje?

 

 

czujnik od temperatury jest urwany,wisza tylko dwa przwody ktore zaizolowalem,po czym climatronic pokazuje dobra temperatue

Chyba żartujesz :zeco Skoro nie ma czujnika, to powino ci pokazywać dwie kreski "--".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

climatronic pokazuje normalna temperature,a chlodnica czy ciepla nie sprawdzalem:) aha i sprawdzilem tez ta klapke po zdemontowaniu schowka widac ze klapka dziala:( wiec nie wiem co moze byc powodem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zajrzyj do innego tematu z klimą - tam w gównym temacie masz zdjecia i schematy - jakie są klapki i od czego. Tą co sprawdzałeś to jest od obiegu wewnętrznego a nie od ogrzewania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wisza tylko dwa przwody ktore zaizolowalem,po czym climatronic pokazuje dobra temperatue

 

czym ty to izolowales ? podaj nazwe ! to nie bede czujnika kupowac :hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowym użytkownikiem i nie bardzo wiem gdzie tego szukać:( idzie dojsc do tej klapy bez rozbierania tapicerki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj,podaj mi swoje gg to pogadamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiazany:) narzedziem była rura od odkurzacza hehe dmuchnałem w nagrzewnice okolo 30 razy az braklo mi sil,wyplynelo troche brudnej wody,z braku sil zalozylem dwa weze i zrezygnowany poszedlem do auta a tu szok,po zapaleniu silnika ogrzewanie jak w tirze :) heheh szok:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiem coś o tym bo mi komputer czasami pokazuje -40 stopni jak na dworze jest powiedzmy +20 w lecie to jest mexyk wtedy ;] czujnik wymieniłem ale to nic nie dało, vag dalej pokazuje błąd czujnika. Pewnie gdzieś dalej jakiś kabelek robi zwarcie, ale nie mam ochoty rozkręcać pół auta by dojść co i jak

 

no i po prawie 5 latach znalazłem sprawcę :D czujnik pod filtrem powietrza! na razie go wypiąłem i oprócz błędu na vagu nic się nie dzieje, przed wypięciem czasami temperatura na wyświetlaczu potrafiła mi spaść do -40! I klima nie działała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i po prawie 5 latach znalazłem sprawcę :D czujnik pod filtrem powietrza!

Gratulacje :jupi Poszukaj teraz dobrego okulisty w okolicy, bo już od dawna w tematach z klimą - przewijał się tekst, że jest jeden czujnik na zewnątrz a drugi pod filtrem. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tym to ja dobrze wiedziałem, tylko chęci do wymontowania go brakowało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy i nie moge zalozyc nowego tematu....

Mam pytanie i licze na pomoc ...

Wczoraj poczytalem tu na forum o climatronic-uidzis czekajac na dzieczyne postanowilem sprawdzic bedy itp... pokombinowalem popatrzylem a przy odstaweianiu auta do garazu klima pokazywala -73C :(

klima oczywiscie sie nie zalaczyla przed tym moim grzebaniem wszystko chodzilo p[ieknie:( co Zrobic?? ile to moze kosztowac?? to cos powaznego?? prosze o szybka odpowiedz pozdrawiam HUGO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem tu nowy i nie moge zalozyc nowego tematu....

Mam pytanie i licze na pomoc ...

Wczoraj poczytalem tu na forum o climatronic-uidzis czekajac na dzieczyne postanowilem sprawdzic bedy itp... pokombinowalem popatrzylem a przy odstaweianiu auta do garazu klima pokazywala -73C :(

klima oczywiscie sie nie zalaczyla przed tym moim grzebaniem wszystko chodzilo p[ieknie:( co Zrobic?? ile to moze kosztowac?? to cos powaznego?? prosze o szybka odpowiedz pozdrawiam HUGO

sprawdź błędy VAG-iem może masz temp przestawioną lub czujnik uszkodzony

czy temp jest stała czy zbliża się do 0*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że przesatwiłeś stopnie z Celcjusza na Farenhajty :lol3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności