Skocz do zawartości
lookas76

Czujnik temperatury zewnętrznej w climatronic - awaria!!!

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko na to wskazuje ze czujnik ci padł ten pod filtrem kabinowym , kupiłem na szrocie za 10 zł poł godziny roboty i po sprawe , tylko trza miec długie paluszki by go wydobyc i wkrecic nowy ale da sie zrobic

 

Tak też własnie mi sie wydawało, dziś jak pogoda sie poprawi to zajrze a powiedz mi jak dokładnie sie do nie go dostać trzeba wyjąć filtr, czy od strony samochodu i wyciagac schowek ?

 

Zrobiłem zdjęcia i pokaże jak to wygląda IMAG0255.jpg Czy wejście od temp powinno być na dwa piny ?

IMAG0253.jpgTutaj po wyjęciu schowka brakuje jednego wejścia tylko nie wiem od czego ..?

IMAG0256.jpgTutaj sam czujnik

Niestety nie udalo mi sie znaleźć tego drugiego czujnika po wyjęciu schowka , nie wiem gdzie go dokladnie szukac

Edytowane przez mangi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ up

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest pod schowkiem pasazera , musisz odkrecic go , troche gimnastyki i namacasz go na srodku schowka od grodzi , mozesz go wyczuc tez od srodka jak wyjmiesz filtr kabinowy i wsadzisz reke , jest taki szpiczasty , plastik , ale wyjmiesz go tylko od srodka , przekrecasz w prawo lub w lewo i wychodzi , montaz taki sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Panowie odgrzeję trochę temat ponieważ też mam problem z klimatronikiem , problem ten polega na tym że co jakiś czas po włączeniu zapłonu klimatronik nie podświetla się i w miejscu gdzie pokazuje tem zew są trzy kreski ,po za tym wszystko działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czujnik temperatury zewnętrznej ktory jest z przodu auta na dole zaraz przed chlodnica. Wyjmij kratke ze zderzaka i bedziesz go widzial. U mnie wystarczylo wypiac i wpiac wtyczke i poki co jest wszystko ok.

 

f8c808bef06debf0199aa648347bfcbe.jpg

Edytowane przez piasek1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego a powiedz mi czy u ciebie też cały panel nie był podświetlany , czy tylko nie pokazywał ci temp ?, i zastanawia mnie też dlaczego fis pokazuje temp a climatronik ma kreseczki

Edytowane przez vistahp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podswietlenie dzialalo ok, tylko temperatury nie pokazywal. Fis ma oddzielny czujnik temperatury o ile dobrze pamietam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego a powiedz mi czy u ciebie też cały panel nie był podświetlany , czy tylko nie pokazywał ci temp ?, i zastanawia mnie też dlaczego fis pokazuje temp a climatronik ma kreseczki

 

 

FL ma temperaturę i podświetlenie po CAN, więc tu może być problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
FL ma temperaturę i podświetlenie po CAN, więc tu może być problem.

 

czyli od czego by zacząć żeby znaleźć winowajcę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknąć, czy w sterowniku Climatronic nie ma błędu dot. komunikacji z licznikiem...a takowy na pewno będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Podepnę się pod temat

Jakiego auta dotyczy problem widzicie obok. Szukałem naprawdę długo i nie znalazłem odpowiedzi.

Problem polega na tym że czujnik temperatury zewnętrznej (8Z0820535 lub inaczej G17) przepala się. Zmierzyłem napięcie jakie jest na kostce w którą wpina się czujnik i wynosi ok 13V.

Jak kupiłem auto na wyświetlaczu między zegarami były kreski "--" na climatronicu nie było wartości temperatury zewnętrznej. Kupiłem zamiennik czujnika działał przez kilka dni. Temperatura była prawidłowa aż w końcu czujnik przepalił się.

Nie zakładam że sam kupiony czujnik był słabej jakości ponieważ oryginalny też uległ przepaleniu co było na nim widoczne.

Co jest przyczyną?

Gdzie szukać?

Pomóżcie proszę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności