Skocz do zawartości
lookas76

Czujnik temperatury zewnętrznej w climatronic - awaria!!!

Rekomendowane odpowiedzi

miałem kiedyś ten sam problem, tylko u mnie okazał się walnięty czujnik znajdujący się pod filtrem kabinowym. Po jego wymianie wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miałem kiedyś ten sam problem, tylko u mnie okazał się walnięty czujnik znajdujący się pod filtrem kabinowym. Po jego wymianie wszystko wróciło do normy.

 

jak wymontować ten czujnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis jest na forum.

 

Generalnie trzeba zdemontować schowek i zgrabną rękę (najlepiej kobiecą) włożyć pomiędzy ścianę grodziową a kokpit i po namierzeniu tego czujnika przekręcić w prawo lub w lewo. Czujnik wychodzi bez problemów. Druga osoba może pomagać w kręceniu po wyjęciu filtra p. pyłkowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak kolega daneq napisał. ja łapek raczej zgrabnych nie mam, a jakoś mi się to udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaki czujnik jest odpowiedzialny za temperaturę,która wyświetla się na klimatroniku?U mnie jest tak:rano wsiadam do auta i temp jest ok,jadę a ona się nie zmienia,dopiero po dłuższej jeździe zaczyna reagować i wzrasta,albo spada.Zależy oczywiście od pogody.Wymieniłem czujnik przy chłodnicy i dalej jest to samo.To wychodzi na to że to jest ten czujnik w filtrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja najpierw wymienie zewnetrzny bo mniej roboty jak to nie pomoze to bedzie dzialazl z wewnetrznym:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zorientowałem wchodząc w tryb diagnostyczny klimatronika i tam sprawdzamy jakie temp. pokazują oba czujniki, ten który pokazywał bzdury poszedł do wymiany :D

 

link http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=54

 

i chyba te wartości

5 Cyfrowa wartość czujnika temperatury zewnętrznej (otoczenia) (G 17), przód

6 Cyfrowa wartość czujnika temperatury zewnętrznej (otoczenia)

Edytowane przez bojownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

No ja mam taka przypadłosc w swoim climatronicu.

1. Jak wlanczam zaplon caly panel mi mruga kilka sekund.

2. Pozniej jak jade po dziurach to cos mi cyka kolo pedalu sprzegla jak nacisne OFF na climatroniku przestaje cykac jak wlacze znow zacznie cykac.

3. Jak wlacze zaplon i mam climatronic na OFF to dziwne buczenie jakies sie wydobywa z tego panelu. Nie jest to jakies chalasliwe ale jak jest cisza w aucie to to slychac.

4. Czasami jak jest to cykanie kolo pedalu sprzegla to jak podniose maske od silnika to motor tak jakby mial nie rowne obroty i nawet jakby przerywal.

Powiem ze wszystko to zaczelo sie od wymiany kompletnego rozrzadu i wszystkich paskow.

Panowie doradzcie.

z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty w ilu tematach będziesz to samo opisywał ? :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Może masz aku rozładowane

Ad 2. To chyba przekaźnik od klimy, więc raczej ok.

Ad 3. Mam to samo, czyli chyba to normalne

Ad 4. A to dziwne, obroty moga się podnosić gdy włącza się przekaźnik z klimą, ale żeby skakały/falowały to nie powinny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co ja nic nie wymienilem i dziala ok byly problemy ale teraz jest dobrze nie wiem czy przez mrozy czy tez nie ale temperatury ujemne pokazuje ok zobaczymy na wiosne;) jak bedzie zle to bedziemy wymieniac tylko jak robilem diagnostyke to pokazywalo bład czujnika zewnetrzny i wewnetrzny co sie znajduje kolo wentylatora. Jest mozliwe zeby sie 2 czujniki zepsuly:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kriss_t

Witajcie

Mam podobny problem z moim Pasacikiem. Kiedy go kupowałem sprzedajacy uprzedził mnie iż nie ma podłaczonego czujnika temp.zewnętrznej jednak dobry chłop dosłał mi ów czujnik później. Zakasałem rekawy aby wpiąć czujnik, którego montaż wydawał sie banalnie prosty a tu niespodzianka - nie mogę znaleźć złączki! W wyżej opisanym poście w miejscu zaznaczonym strzałką mam trzy złaczki -wszystkie zajęte. Czy wie ktoś skąd dokładnie powinien wychodzić kabel do czujnika? Może ktos gdzieś wcześniej go wsunął żeby nie "bimbał" sobie.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczkę od G17 powinieneś mieć koło zbiorniczka wyrównawczego płynu wspomagania. Czarna kostka na dwa piny. Jak jej tam nie ma, to popatrz głębiej przy silniku - może jest gdzieś dalej przyczepiona - skoro nie była używana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm u mnie przy obecnej temp pokazuje -2 do 0 stopni zalezy. czujni kupilem nowy i nic sie nie zmienia, jak sie wyjmie czujnik wskazanie na klimatronicu takie samo??? Dzisiaj bylem u elektryka powiedzial ze z czujnikiem jest wszsytko ok, i wg niego trzeba wymienic panel klimatronica, co o tym sadzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wg niego trzeba wymienic panel klimatronica, co o tym sadzicie??

 

bujda

 

co VAG pokazuje? w pasku są dwa czujniki temp zewnętrznej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze drugi czujnik temp. chyba gdzieś koło filtra przeciwpyłkowego.

Jeśli jeden nie działa to drugi przejmuje jego funkcję, ale czasami sie coś knoci i trzeba wypiąć ten niedziałający, żeby ten działający mógł przejąc jego zadanie.

Jak masz VAG-a to sprawdź który przekłamuje. Albo nawet można sprawdzić bez VAG-a, zaraz Ci postaram sie poszukać jak.

 

Tu masz jak sprawdzić z VAGIEM

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1046

 

A tu z poziomu Panelu Klimatronika (sprawdź kody 4,5,6,7)

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=54

Edytowane przez bojownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam wag-a zaraz pójdę na panelu sprawdzić i zobaczę co i jak...., dzieki.

 

---------- Post added at 18:47 ---------- Previous post was at 18:05 ----------

 

to już po sprawdzeniu:

naciskając econ + temp- + nawiew- wyszło mi:

poz 4. -3

5. -4

6. 26

7. 30

a po nacisnieciu obieg powietrza i econ wyszło mi: 306 00

 

hmmm i co z tym fantem zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po nacisnieciu obieg powietrza i econ wyszło mi: 306 00

 

Nie 306, tylko 30B

 

30b - brak połączenia z czujnikiem G17 temperatury zewn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 Cyfrowa wartość czujnika temperatury zewnętrznej (otoczenia) (G17), przód

 

Tu masz za niską temperaturę -4 plus dodatkowo błąd na klimatroniku

Wiec to raczej coś nie łączy przy czujniku przy chłodnicy, jeśli go wymieniałeś i dalej nie działa to może w gnieździe styki zaśniedziały albo coś....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności