Skocz do zawartości
lookas76

Czujnik temperatury zewnętrznej w climatronic - awaria!!!

Rekomendowane odpowiedzi

możliwe że kabel pomiędzy czujnikiem a wtyczką gdzieś się przetarł i dotyka jakiegoś metalowego elementu powodując zwarcie, a co za tym idzie błędne wskazanie... usterka gdzieś jest, tylko gdzie? zapewne przypadek nie był jednorazowy i się będzie powtarzał...

 

wiem coś o tym bo mi komputer czasami pokazuje -40 stopni jak na dworze jest powiedzmy +20 ;) w lecie to jest mexyk wtedy ;] czujnik wymieniłem ale to nic nie dało, vag dalej pokazuje błąd czujnika. Pewnie gdzieś dalej jakiś kabelek robi zwarcie, ale nie mam ochoty rozkręcać pół auta by dojść co i jak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio zauważyłem, że czujnik G17 mi przekłamuje. Inna rzecz, to po wyjeciu wtyczki - na wyswietlaczu KLIMY powinno chyba pokazać "--" a u mnie pokazuje 15 lub 21 stopni (wskazania przy odpiętym czujniku - gdy go wepnę i wypnę , to raz pokazuje tak a raz inaczej - dlaczego?). Przewód był przytarty wiec zaizolowałem, błedów brak - więc o co KAMAN ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko czy element, do którego mocowany jest czujnik aaef4803007d33bb.html można w łatwy sposób zdemontować?

patrząc na zdjęcie (nr 2 z postu nr 17 adamsa) nie jest to proste aczkolwiek może się mylę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanko czy element, do którego mocowany jest czujnik aaef4803007d33bb.html można w łatwy sposób zdemontować?

patrząc na zdjęcie (nr 2 z postu nr 17 adamsa) nie jest to proste aczkolwiek może się mylę

 

ty chcesz wyjąć tą podstawkę? po co? sam czujnik wyjmuje się bez większego problemu, ściskamy jego "główkę" i wyciągamy, a co do podstawki to nie wiem...

 

panowie, ja mam problem z innym czujnikiem (też od temp zewnętrzej) proszę o pomoc, ostatni post w temacie http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=29277&highlight=czujnik

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ty chcesz wyjąć tą podstawkę? po co?

 

a no po to bo mam część trzymającą czujnik połamaną i czujnik przypięty do uchwytu na 2 opaski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdź czujnik przed chłodnicą (czujnik temperatury zewnętrznej-na poprzedniej stronie w tym temacie jest na fotach), rozłącz go, przeczyść styki i połącz ponownie.

nie wiem jak do twojego ale do mnie kosztował 19 pln w ASO.

Pozdrawiam

Hej. Mam problem z czujnikiem temperatury, musze go wymienic. U mnie niestety jest taka sprawa, ze czujnik jest "zalany" guma i koszt takowego w aso to ok 140zl( wraz z kablem).

Zastanawiam sie czy nie kupic czujnika od paska b6- 19zl, wtyczki do niego i poprostu wymienic,przelutowac sam czujnik pozostawiajac orginalny kabel ? co wy na to ? calkowity koszt takiej operacji to ok 40zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłącze się pod temat...

 

Wczoraj po pracy odpalam paska i widzę, że na wyświetlaczu climatronika w miejscu temperatury zew. są kreski: "- -" i klima nie chodzi. Przyjechałem do domu, zgasiłem auto po 15 min odpalam i tym razem poprawnie pokazuje temperaturę i klima chodzi. ( tyle wstępu...)

 

Przeczytałem cały ten wątek i wiele się wyjaśniło ale nie kumam kiedy wyświetlacz pokazuje kreski (jak u mnie), a kiedy przejmuje wartości z drugiego czujnika?

Czy w moim przypadku czujnik mówi 'papa' czy mam gdzieś zwarcie?

 

Z góry dzięki za wyjaśnienie

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie pokazywał kresek nawet po wypięciu czujnika, tylko ujemną temperaturę.

I też działał kiedy chciał. Na krótkich odcinkach nie załapywał i pokazywał temp. na '-'. Dopiero po przejechaniu ~2 km zaczynał działać.

Najlepiej sprawdzić VAGiem.

U mnie widać, że fiksuje czujnik G17 (do mojego silnika 145 zł w ASO) - LOGI.

Jak w po logach widać, temperatura wyświetlana na klimatroniku to -51 st. C.

Jutro wymiana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ****. Czujnik nowy wpięty, a temperatura dalej fika. Po nocnym postoju wskazanie było prawidłowe (przed wymianą czujnika) i przez kolejne 30 km, aż do zgaszenia silnika.

Jazda po mieście na krótkich odcinkach - temp. poniżej zera, przy dłuższej jeździe zaczyna poprawnie wskazywać.

Macie Panowie jakieś pomysły? Problem palący (dosłownie ;) - jazda bez klimy w ten gorąc to nic przyjemnego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy któryś z Kolegów może wie co powinienem zobaczyć na mierniku po podpięciu go zamiast czujnika? Mój też zaczął ostatnio wariować (najpierw łapał właściwą temperaturę dopiero po kilku km jazdy, teraz zatrzymał się na 17oC i ani drgnie). Wyjąłem kratkę, czujnik, poruszałem kabelkami, rozpiąłem i spiąłem ponownie wszystkie wtyczki spod plastiku pokazanego na zdjęciu przez kolegę adams'a (nie wiem która to wtyczka) i nadal du*a - ani drgnie z magicznych 17 stopni).

Dlatego chciałem sprawdzić miernikiem, zaraz przy czujniku, czy dochodzi do niego napięcie. Pytanie... jakie? :) Ktoś pomoże?

 

Pozdrawiam,

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorz-c

Mam pytanie,czy symbole na obudowie climatronica maja duże znaczenie,bo padł mi i musze kupić nowy.Mam passata 1.9tdi z 99,90 km,silnik AHH,gosc sprzedaje na allegro z 99,tylko że minimalnie są inne symbole.Proszę o odpowiedż Grzegorz:(:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie,czy symbole na obudowie climatronica maja duże znaczenie,bo padł mi i musze kupić nowy.Mam passata 1.9tdi z 99,90 km,silnik AHH,gosc sprzedaje na allegro z 99,tylko że minimalnie są inne symbole.Proszę o odpowiedż Grzegorz

Według Etki są dwa numery podane climatronica z podswietleniem czerwono-niebieskim

więc najlepiej wymij i sprawdz czy masz taki numer tak będzie najpewniej ja podaje ci 2 numery:3B1 907 044 C oraz 3B2 907 044 C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam problem z temperatura, wiec jak jade autem jest ok po jakims czasie i to nie zawsze temperatura spada od 1-4 stopni. Natomiast w czoraj mialem tak ze spadla do -9 stopni, a temperatura na zewnatrz była kolo 7-8stopni. Było wszystko ok ale mądry polak po szkodzie tz zaczolem grzebac przy wtyczkach co sie znajduja kolo plynu od wspomagania. Wiec tak odlaczylem wtyczke od czujnika zawnetrznego " tak mysle" wlaczylem zaplon komputer pokalal mi 10C a potem powoli zszedl w dol do 1C tak pozostalo czy cujnik jest wlaczony czy nie:) delikatnie zaczyna mnie to wkurzac bo jest 9c na zewnatrz a mi pokazuje 1c prosze o pomozc pozdrawiam

Edytowane przez GzyGzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik temp zew jest przed chlodnicą :P jak wyciagniesz kratke z dołu zderzaka to bedziesz go widział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób test klimatronika, jest w FAQ...

 

Jak mi się zepsuł czujnik to pokazywało mi głupoty, ale jak go wypiąłem jego funkcję przejął drugi czujnik i nawet wskazania tak nie wkurzały, były w miarę ok. Tak więc lepiej jeździć z wypiętym złym czujnikiem. A już w ogóle super naprawić/wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytalem tematy zrobilem tak : przeczyscilem czujnik dolotu powietrza szmata , wylaczylem akumlator i przeczyscilem narazie styk od zewnetrznego czujnika temperatury chodzi o zlacze co sie znajduje kolo plynu wspomagania. Podlaczylem zrobilem test klimy i nie wykazuje bledu pokazuje dobrze temperature:) jak by byly czujniki zepsute to i tak by nie dzialalo tak mysle:) zobaczymy jak przestanie znowu dzialac:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i znowu swiruje temperatura nie wiem co robic czy wymieniac pokolei czujniki czy zostawic?? Ta druga opcja mi sie nie podoba ale wymienie najpierw zewnetrzny zobaczymy:) musze zorjetowac sie ile ta przyjemnosc kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
musze zorjetowac sie ile ta przyjemnosc kosztuje

Czujnik G17 kosztuje 130 zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem na alledrogo używkę za 35 zł w dobrym stanie od audicy, symbol sie zgadzał i temp. nie świruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy po wyplacie :) jak z kaska bedzie 130zl jest nawet ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności