Skocz do zawartości
cooler

[B5] Jakie tarcze hamulcowe i jakie klocki?

Rekomendowane odpowiedzi

Przód 288x25 klocki to zależy czy masz czujnik zużycia.

Tył 245x10

Firmy? Masz do poczytania prawie 240 postów, coś na 100% znajdziesz.

Dzisiaj sprawdziłem i z przodu mam zaciski ATE a z tyłu Lucas.teraz nie wiem czy pasują takie tarcze jak podał kolega Gural?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj sprawdziłem i z przodu mam zaciski ATE a z tyłu Lucas.teraz nie wiem czy pasują takie tarcze jak podał kolega Gural?.

:hmm czegoś tu nie rozumiem. 90% passatów w Polsce i na świecie ma takie zaciski, to dlaczego miały by te tarcze nie pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przeglądałem wcześniej forum na temat tarcz i klocków na przód bo się zbliżał termin wymiany i się zastanawiałem tak jak inni na forum czy mam klocki z czujnikiem. Nie musiałem długo czekać aby rozwiać moje wątpliwości, samo się wyjaśniło bo 2 dni temu zapaliła kontrolka, wiec mam czujniczek na klockach. I dalej jest dylemat co założyć.

Wiec moje pytanie jakie klocki i tarcze na przód do mojego paska

1.9 TDI 115 KM

VIN: WVWZZZ3BZYP052353

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio poczytałem trochę opinii w necie na ten temat, bo też zmieniałem klocki. Wybór padł na klocki polskiej firmy "STEINHOF". Zrobiłem jakoś 1000 km na nich, nic się nie dzieje, hamuje jak powinien, nie ma piszczenia, trzeszczenia, szurania - żadnych niepokojących dźwięków. Z prędkością zużycia okładzin no nie mogę się wypowiadać, ale za tę cenę (połowa mniej więcej ATE czy innych textarów) - następnym razem nie będę się nawet zastanawiał i mogę je śmiało polecić.

 

O, ja brałem u tego zioma - błyskawicznie się to odbyło (w czwartek przelew, w piątek klocki)

http://allegro.pl/show_user.php?uid=10859649

 

Trzeba tylko oblookać, czy ma się hamulce systemu ATE, czy Girling (znaki są wybite na zaciskach).

Edytowane przez carl0s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim mam pytanko czy ktos moglby mi powiedziec gdzie mozna kupic w uk tarcze zimmermann sport lub ate power disc. Hamulce mi dzis padly w pasku i obdzwonilem kilka sklepow w okolicy Newcastle ale niestety oni nie maja zielonego pojecia lub nie sprowadzaja. Moze ktos zna strone angielska gdzie mozna sprawdzic cene i ewntualnie zamowic. Wolabym zamowic z uk w razie jakis problemow latwiej z reklamacja no i bez zadnych kosmicznych kosztow przesylek pewnie. Z gory dzieki z pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja niedawno założyłem tarcze Brembo i klocki Zimmerman , hamulce są idealne ciche i hamuja momentalnie , wczesniej miałem ATE i nie ma porównania z Zimmerman.Moim zdaniem to najlepsze klocki , nie da się opisać ich pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwoniłem do technologa z Mikody i powiedział że tarcze GT Mikoda robi ze zwykłych i jest to ten sam materiał, a już na pewno nie poleca twardych klocków do nich i że sami w firmie jeżdżą na miękkich klockach, więc co za tym idzie gra nie warta świeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. w zeszłym roku załozyłem tarcze i klocki firmy ATE ale ostatnio cos sie stało powyzej predkosci 60 przy hamowaniu mam straszne bicie na kierownicy nie wiem co sie stało proszę o pomoc

Edytowane przez kubasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. w zeszłym roku załozyłem tarcze i klocki firmy ATE ale ostatnio cos sie stało powyzej predkosci 60 przy hamowaniu mam straszne bicie na kierownicy nie wiem co sie stało proszę o pomoc

jeśli masz ATE Power Disc to przeczyść te rowki... u mnie po 3tyś km już się pozaklejały pyłem i musiałem zdejmować i czyścić... nie polecam Power Disców - jeśli juz to tylko pełne tarcze. spróbuj - może pomoże:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki spróbuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Rowek jest do tego żeby odprowadzić gazy,wiec czy bedzie czysty czy nie to raczej nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lipa rowek zniknął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lipa rowek zniknął

 

oto i urok ATE power disc :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lipa rowek zniknął

to już nie trzeba ich czyścić:) pewnie już tarcza ma koło 23mm i bije więc do wymiany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rowek jest do tego żeby odprowadzić gazy,wiec czy bedzie czysty czy nie to raczej nie ma znaczenia.

 

A raczej ma znaczenie ten rowek, u mnie po 4 miesiącach jazdy się pozaklejały wszystkie na tarczy (ATE PD + klocki ATE), przy hamowaniu biło jak na krzywych tarczach. Po wyczyszczeniu bicie ustało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze je przetoczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze je przetoczyc

 

Wymienić jeśli rowek zniknął bo tarcze się skończyły. Jeśli zniknął, bo się pozaklejały to wyczyścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
potrzebuje pomocy przy doborze klockow do tych tarcz na przod i tyl chodzi mi ote GT

http://www.mikoda.pl/sklep/26244,VW--PASSAT--3B3--1-8-T-20V--150KM-110kW--

 

Od sierpnia zeszłego roku używam kompletu tarcz Mikoda GT. Świeżo po montażu na tył poszły nowe klocki Ferodo FSL, a na przód przełożyłem używane wcześniej klocki Bosch (były minimalnie zużyte to tylko wyrównałem im powierzchnię). Klocki Bosch'a na tych tarczach hamowały fajnie, ale dość szybko skończyły żywota - starły się. Teraz na przodzie mam klocki Ferodo Premiere - już widzę że są twardsze od poprzednich Bosch'a - dość długo się docierały i zużywają się wolniej od nich. Taki zestaw Ferodo Premiere (przód) i Ferodo FSL (tył) na tych tarczach Mikody sprawuje mi się bardzo dobrze - nie zużywają się szybko, skuteczność hamowania mnie zadowala (wg mnie jest dużo lepiej niż to co było w serii), no i nie piszczą.

Edytowane przez przemekgo_vw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności