Skocz do zawartości
cooler

[B5] Jakie tarcze hamulcowe i jakie klocki?

Rekomendowane odpowiedzi

a pomiar tarczy wychodzi mi jakies 276mm

282x25 mm zacisk ATE.

 

---------- Post added at 10:15 ---------- Previous post was at 10:12 ----------

 

BTW, tutaj masz odpowiedni temat. ;) - http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1447

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KrisDDZ

Witam

 

Musze wymienić tarcze + klocki przód tył wb5 fl 2003.12 kombi 1.9b tdi 130 KM tiptornic , macie jakieś propozycje co zastosować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

220 postów, plus inne wątki. Czytać panowie czytać !!!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o klockach BRECK oraz ABS Allbrake system? bo kumpel za kupił mi owe firmy i powiedział żebym sobie wybrał któreś które uznam za lepsze a te drugie weźmie do swojej a6 która ESP nie ma wiec mu takie dobre nie sa potzrebne za badzo gdzie u mnie w zimie to ma wiele do gadania - oczywiście chodzi o tył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co sadzicie o klockach BRECK

Spokojnie możesz zakładać, nie ma z nimi problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanko. Wczoraj byłem na przeglądzie, sprawdzali mi m.in. hamulce.

Dostałem wydruk z następującymi danymi.

 

hamulce:

 

Opory toczenia:

przód: l=240N, p=200N

tył: l=130N, p=130N

 

Siła hamowania:

przód: l=2680N, p=2840N

tył: l=2540N, p=2390N

 

różnica sił hamowania: 5% - obie osie

 

hamulec postojowy:

 

opory toczenia:

l=120N, p=130N

siła hamowania:

l=1880N, p=1520N

 

Po przeglądzie powiedzieli mi, że mam wszystkie klocki hamulcowe do wymiany, tzn. nie patrzyli tylko na dane z kompa ale oglądali.

Czy waszym zdaniem te dane z kompa wskazują na konieczność wymiany?

Jeśli tak, to czy możecie doradzić mi jakieś klocki do passata 2003 AVB kombi?

Mogę kupić w Lublinie albo w Warszawie. Nie wiem czy w moim aucie wchodzą klocki z tym całym czujnikiem.

 

Reasumując:

1) Czy możecie mi polecić jakiś sklep w W-wie (lub Lublinie) i jakie klocki mi radzicie wziąć, ew. jaki to może być koszt (mowa o komplecie przód i tył)?

2) Czy ew. możecie polecić mi jakiegoś mechanika w Lublinie, chociaż przypuszczam że wymiana klocków to nie jakaś super skomplikowana robota.

 

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie i podpowiedzi.

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Przeczytałem wątek ale nie znam się w ogóle na mechanice, więc jeżeli była gdzieś odpowiedź a jej nie znalazłem to przepraszam. :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy waszym zdaniem te dane z kompa wskazują na konieczność wymiany?

Dane z kompa, to dane z kompa, a klocki będą do wymiany bo nadszedł już ich czas (są zbyt cienkie okładziny)

i jakie klocki mi radzicie wziąć,

Wystarczy poczytać ten temat.

przypuszczam że wymiana klocków to nie jakaś super skomplikowana robota.

Poczytaj ;)http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=4139

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio wymieniałem cały komplet tarcz i klocków i kupiłem je u u kolegi "maciejek". komplet klocków na przód u niego kosztuje taniej nawet o 100zł niż w zwykłym sklepie:) wiele osób Ci go poleci, możesz odebrać osobiście bo jest z Wawy - ul. Lazurowa, napisz do niego na priv to Ci powie jakie klocki masz u siebie i jakie wstawić:)

tu masz link do jego oferty:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=42335&highlight=maciejek

na 100% będziesz zadowolony:) gorąco polecam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt:

Witam

 

Musze wymienić tarcze + klocki przód tył wb5 fl 2003.12 kombi 1.9b tdi 130 KM tiptornic , macie jakieś propozycje co zastosować? "

 

Propozycju masz duzo wystarczy poczytac wszystko zalezy od budzetu..., ja dwa tygodnie temu wsadziłem na przód klocki Boscha (kupiłem po okazju w zeszłym roku) a tarcze zamówiłem od Mikody wersja GT.(przystepna cena)

Po dotarciu hamulce sa o jakieś minimum 10% lepsze od serii. Jak narazie wszystko jest ok. I wbrew temu co pisali inni o tym ze nacinane tarcze sa głosniejsze nie mogę tego potwierdzic, byc moze akurat głosnosc hamowania zalezy w głównej mierze od klocków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem z kumplem po tarcze i gościu nam polecał Mikody + klocki Ferodo, powiedział że na nie ma najmniej reklamacji i największy popyt. Cena rozsądna.

 

Apropo moich tarcz ATE PD, jakiś czas temu pisałem że tarcze kilka miesięcy po wymianie zaczęły bić przy hamowaniu. Dziś z "nudów" rozebrałem je, wyczyściłem wszystko jeszcze raz, a dodatkowo wyczyściłem te nacięcia z tarczach, wgłębień nie było w ogóle czuć, klocki przy hamowaniu dosłownie pozaklejały nacięcia. Najpierw śrubokrętem a potem wiertarka + obrotowa szczotka stalowa. Przy okazji przepchałem płyn hamulcowy w przednich przewodach (na zwykły Organika DOT 4). Przy próbie byłem zaskoczony hamulcami - dosłownie wypychało przednią szybą! :) I tarcze przestały bić przy hamowaniu, pojeździłem dużej, zagrzałem tarcze i klocki, bicia przy hamowaniu jak nie ma tak nie ma! Widocznie te pozaklejane nacięcia w tarczach robiły swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi czy w moim autku mam klocki z czujnikiem zużycia z przodu? bo musze zakupic cos i nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie mi czy w moim autku mam klocki z czujnikiem zużycia z przodu?

Zdejmij kolo i zobacz czy idą jakieś kable do klocka wewnętrznego, jak idą to masz czujniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim Pasku (model taki jak Twój) brak czujników zużycia, więc u Ciebie chyba tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przekręcaniu kluczyka wyświetla się Wam znaczek okładzin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam Passata 1.9 TDI AHU i będę musiał wymienić tarcze i mam ciężki wybór jakie były polecacie w ogóle, ja u siebie to tarcze mam 280 mm wentylowane,

 

i zastanawiam się nad czym co kupić:

Brembo, ATM, Textar, Bosch, Mikoda, i kupować tarcze i klocki tych samych firm ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc jak w temacie, miał ktoś z was do czynienia z klockami ceramicznymi? bo znalazłem takowe na allegro. z tego co pamiętam to chyba powinny być lepsze od zwykłych ale pewien nie jestem.

http://www.allegro.pl/item1021282174_klocki_passat_b5_6_superb_audi_a6_c4_ceramik_przo.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to znaczy że:

 

Jeżeli mam na wlepie 1LZ Hamulce tarczowe przód: 282x25mm (280x22mm)

 

To jakie w końcu kupić 282x25 czy 280x22

 

 

???????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystkie posty i mam mętlik w głowie.Dla niektórych to proste,dla niektórych trudne.Ja chyba należę do tych trudnych.Mam do wymiany tarcze i klocki.Może bez nerwów ktoś mi mądrze doradzi jaki rozmiar tarcz i jakie klocki.NR.VIN-WVWZZZ3BZXP315530.Z góry serdeczne dzięki.Na zaciskach słabo widać ,ale doczytałem się,że jest wybite ATR.Przypuszczam,że chyba ATE powinno być.Chodzi mi o tarcze na przód jak i na tył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli mam na wlepie 1LZ Hamulce tarczowe przód: 282x25mm (280x22mm)

Na 99% masz 280x22 ale lepiej zmierzyć przed zakupem.

 

Może bez nerwów ktoś mi mądrze doradzi jaki rozmiar tarcz i jakie klocki

Przód 288x25 klocki to zależy czy masz czujnik zużycia.

Tył 245x10

Firmy? Masz do poczytania prawie 240 postów, coś na 100% znajdziesz. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego GURAL,serdeczne dzięki za normalną i prostą odpowiedz.

Edytowane przez grześ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności