Skocz do zawartości
tomek3232

Regeneracja pompowtryskiwaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Powoli w moim aucie pojawiają się objawy wyeksploatowania pompowtryskiwaczy (silnik 1.9 TDI AVB 101KM, pompki 038130073 AJ).

Niestety cena zakupu nowego zestawu jest dość wysoka (ok 900zł za sztukę) dlatego zainteresowałem się ich regeneracją.

W internecie panują różne opinie dotyczącego powyższego zabiegu, dlatego postanowiłem zadać tutaj pytanie odnośnie waszych opinii (najlepiej na własnym doświadczeniu) dotyczących eksploatacji regenerowanych pompek oraz ich trwałości.

Mile widziane opinie dotyczące firm zajmujących się powyższą usługą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, i jak, zregenerowałeś pompowtryski? Jest poprawa?

Ja właśnie mam zamiar.

W logach wyszło że 2 szt powoli kończą żywot...

log 023 statyczny.

Mam na podmianę 2 szt ze starego silnika, ale w tamtym 2szt poleciały już całkiem, te 2 przeżyły.

Zobaczę co w serwisie powiedzą, które będzie łatwiej/taniej? zregenerować.

 

Najbliżej mnie jest http://www.diesel-partner.pl/

Regenerował tam ktoś może?

Edytowane przez tox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie polecam regenerować lepiej kupić nowe i przez kolejne 200 000 tyś km mieć spokój:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiście nie polecam regenerować lepiej kupić nowe

 

A ja wręcz odwrotnie- regenerować. Oczywiście w dobrej firmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ufff... więc na wiosnę do regeneracji.

oprócz wydajności wtrysków nowych / regenerowanych jest jeszcze kwestia $$$...

nowe to ok 2000zł/szt, regeneracja od 100 do 700zł/szt.

Co prawda BIP'y deko spadły po czyszczeniu wtyków i dolaniu STP do paliwa - w statycznym z 62-70 do 46-54, ale to wciąż za dużo.

Mam nadzieję że regeneracja pomoże.

A jeszcze pytanie, czy regenerować wszystkie, czy tylko te poza zakresem i zbliżające się? bo na 2-gim garku mam BIP'y od 0 do (-7), a na trzecim od 8 do 14.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HELP... help... Tydzien temu zaczelo mi szarpac silnikiem bylem u mechanika stwierdził pompowtryski do roboty dalem do regeneracji koszt ponad 2 tys i okazalo sie ze pomimo naprawy problem nie zgnoił a na komputerze znowu pokazuje awarie pompo wtrysku . Dodam ze robi mi to przy zimnym silniku z rana i gdy pomimo szarpania jade po chwili jest ok i potem do konca dnia jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e

na komputerze znowu pokazuje awarie pompo wtrysku

 

Wracaj więc do Pana, który wziął 2k PLN (na marginesie trochę dużo jak za regeneracje) i niech to poprawi.

 

a może zamiast regeneracji wystarczyło sprawdzić/poprawić złączki ? :) eh....

Edytowane przez Stern
literówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
e

 

Wracaj więc do Pana, który wziął 2k PLN (na marginesie trochę dużo jak za regeneracje) i niech to poprawi.

 

a może zamiast regeneracji wystarczyło sprawdzić/poprawić złączki ? :) eh....

prawdopodobnie jutro bede wiedzial czy faktycznie kasa wydana nie potrzebnie:taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prawdopodobnie jutro bede wiedzial czy faktycznie kasa wydana nie potrzebnie

 

Nie sądzę :( Powiedzą Ci, że były poza zakresem i potrzebna była regeneracja. A że trzepie dalej? bo na trzepanie składa się kilka rzeczy i muszą wymieniać dalej :) dalej, aż trafią, bo diagnozować nie bardzo potrafią- to już mój złośliwy suplement.

 

Pisałeś coś, że komp po regeneracji nadal pokazuje "awarie pompki" - zapytaj chłopaków jaki konkretnie jest to błąd. missfajery wywala, czy obwód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie sądzę :( Powiedzą Ci, że były poza zakresem i potrzebna była regeneracja. A że trzepie dalej? bo na trzepanie składa się kilka rzeczy i muszą wymieniać dalej :) dalej, aż trafią, bo diagnozować nie bardzo potrafią- to już mój złośliwy suplement.

 

Pisałeś coś, że komp po regeneracji nadal pokazuje "awarie pompki" - zapytaj chłopaków jaki konkretnie jest to błąd. missfajery wywala, czy obwód?

A wiec tak trzepanie sie skończyło .Byłem na innym kompie i tam pokazalo ze walnięta jest cewka na pompowtryskiwaczu. Wiec mechanik stwierdzil ze zle zrobili regeneracje ale ze samoch zachowywal sie tak jak przed regeneracja sprawdził jakies kable i tam podoginał styki i niby jest ok od 2 dni . dziwne było to ze gdy samoch sie rozgrzał to wtedy do końca dnia bylo ok. Oczywiscie w calej sprawie wina jest moja bo zamiast jechac na poważny komp postanowiłem oszczedzic i skonczylo sie to wydatkiem ponad 2 tys nie potrzebnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie cewka, tylko styki. cewka jak padnie to masz po pompce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Ja mam pytanko co robić. Najlepsze jest to że wcześniej wywalało mi błąd na 3 i 4 cylindrze ale wypiąłem czujnik temp. paliwa i nie wywala błędów pompek i jest spokojniej, tylko szarpie mi silnikiem powyżej 1800obr poniżej jest dobrze, czyli odpalanie i wolne obroty bez problemów. Jak jadę ze stałą prędkością lub trzymam obroty na luzie to jest to wyczuwalne a jak podczas jazdy dodaje gazu ( silnik ma ciężej, drgań nie czuć ) dodam że pod czas drgań na vag-u w kanale 23 na 3 i 4 pompce jest 127 czyli za dużo i wcześniej wywalił by już błąd ale po wypięciu czujnika już nie wywala.

 

Mam wątpliwości, teoretycznie wsuwki na pompkach są oki. sprawdzałem, ustawienie ich też jest ok. Winny jest czujnik paliwa, wiązka zasilająca pompki czy jednak same pompki??

Może macie jakieś inne pomysły??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pozwolę sobie na podpięcie do tego tematu i zapytam Kolegów gdzie najlepiej i w miarę możliwości za rozsądne pieniądze mogę zregenerowć pompowtryski do mojego AVF-a? Jaki zakład polecacie?

Dziękuję i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj niby polecają:http://naprawa-wtryskiwaczy.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Poszukuje opinii na temat firm regenerujących pompowtryski w TUCHOLI lub trójmiście.

Edytowane przez marvel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o diesel-reg w tucholi to śmiało mogę polecić. Robiłem tam regenerację pompek w zeszłym roku i wszystko było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Kto poleci tani i dobry zaklad (moze byc wysylkowo) do regeneracji pompowtrysków?

Wywala mi blad na dwoch pompkach z czego trzecia tez ledwo zipie....

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cz tani to oceń sam mają cennik na stronce :

 

http://www.dieselnadarzyn.pl/

 

ja polecam dałem tam moje pompki do sprawdzenia ( były Ok ) , koleś jest na prawdę OK nie naciąga powie co i jak , opinie na necie też ma same pozytywne

 

Pozdrawiam

 

Czesc

 

Kto poleci tani i dobry zaklad (moze byc wysylkowo) do regeneracji pompowtrysków?

Wywala mi blad na dwoch pompkach z czego trzecia tez ledwo zipie....

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

Edytowane przez maniekkos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności