Skocz do zawartości
roro

porysowane szyby - Passat z 2001 r.

Rekomendowane odpowiedzi

Czy u Was też rysują się tak szyby boczne? Pytanie kieruje do posiadaczy Passatów z 2001 roku.

 

Widziałem już 3 Passaty z 2001 roku z porysowanymi szybami tak jak u mnie. Z ciekawości podjechałem na szrot zobaczyć szyby i Pan miał porysowane ale tylko z tego właśnie roku.

 

Czyżby jakiś słaby dostawca szyb dla tego rocznika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie boczne szyby raczej spoko, za to zmasakrowaną mam przednią szybę wygląda jak po piaskowaniu. Ma ktoś receptę na wypolerowanie przedniej szyby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyby przednie się nie poleruje, tylko wymienia. Jak wypolerujesz to się w nocy zdziwisz- nie da się jechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie boczne szyby raczej spoko, za to zmasakrowaną mam przednią szybę wygląda jak po piaskowaniu. Ma ktoś receptę na wypolerowanie przedniej szyby?

Nie zaleca się polerowania szyb a w szczególności przednich.

Jest temat na forum o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez szyby boczne porysowane jak cholera...:taksobie , ta uszczelka wciąga drobne kamyczki... po wymianie dalej rysy:dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim passacie z połowy 2002roku także dwie tylne są porysowane. Szybko i łatwo można temu zapobiec. Wystarczy wyjąć zgarniacze i oczyścić je z brudu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo... Boczne tylne szybki mam porysowane. I to właśnie przez te zgarniacze, które łapią syf i przy otwieraniu/zamykaniu cały syf śmiga po szybie. Przed liftem nie ma takiego problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standard. :)

W moim 2003 identyko. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pytałem o to na SB.

 

A ten "zgarniacz" można jakoś wyjąć bez rozbierania drzwi?? U mnie nawet glony na tym zaczęły rosnąć, tak poprzedni właściciel dbał o czystość :P W sumie, nie wiem, czemu taki bubel zastosowali w FL, a nie tak jak wygląda to w B5 przed FL. Jakby kupić uszczelki z B5 to by nie pasowały? Chyba, że to z tymi listwami chrom jest połączone ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy u Was też rysują się tak szyby boczne? Pytanie kieruje do posiadaczy Passatów z 2001 roku.

 

Widziałem już 3 Passaty z 2001 roku z porysowanymi szybami tak jak u mnie. Z ciekawości podjechałem na szrot zobaczyć szyby i Pan miał porysowane ale tylko z tego właśnie roku.

 

Czyżby jakiś słaby dostawca szyb dla tego rocznika?

 

Po pierwsze witam kolegę z Mińska i zapraszam jutro na spot bo chyba się jeszcze nie znamy-->> http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=107574

 

co do szyb to ja mam porysowaną od strony pasażera i w dodatku jak ją otwieram i zamykam to strasznie piszczy:( ale wydaje mi się że to nie tylko w roczniku 2001 bo ojciec ma B4 z 94 i ma tak zjechane szyby że juz przez nie nic nie widać:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam także paska z 2001 i okropnie glównie na środku, słyszałem o czymś na wiertarke i jakiejś paście do polerowania szkla ale to tylko ze slyszenia wiem że coś takiego istnieje. u mnie nic nie piszczy ale kamyczki pewnie są w tej uszczelce wiec przydalby się jakiś "patent" na zlikwidowanie tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam to samo wyjąłem je przeczyściłem ale po czasie znowu to samo piszczę słychać że są kamyczki. Nie wiem jak temu zaradzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze witam kolegę z Mińska i zapraszam jutro na spot bo chyba się jeszcze nie znamy-->> http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=107574

 

co do szyb to ja mam porysowaną od strony pasażera i w dodatku jak ją otwieram i zamykam to strasznie piszczy:( ale wydaje mi się że to nie tylko w roczniku 2001 bo ojciec ma B4 z 94 i ma tak zjechane szyby że juz przez nie nic nie widać:(

 

Odpisałem Ci na priv odnośnie spotu a co do szyb to przeczyściłem listwy zgarniające ale szyb to już polerować nie mam zamiaru. Trudno... Może przyciemnię na wiosnę ;) bo już czaję się z tym drugi rok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może przyciemnię na wiosnę ;) bo już czaję się z tym drugi rok :)

 

Jak przyciemisz porysowane szyby , to dopiero wtedy bedzie widac te rysy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do szyb to przeczyściłem listwy zgarniające ale szyb to już polerować nie mam zamiaru. Trudno... Może przyciemnię na wiosnę ;) bo już czaję się z tym drugi rok :)

 

ja u siebie też czyściłem te listwy i w miarę możliwości wiciągałem kamyczki ale one i tak tam nie wiedomo jak wracają więc ja sobie to darowałem a szyb nie dotykam bo nawet jak bym te porysowane wymienił to i tak by się porysowały a kiedyś przy sprzedaży auta ktoś by mi zażucał szyby nie z tego samego roku. Co do przyciemniania to u ciebie to lepiej będzie się prezentowało bo masz srebrny samochód ja swoich nie przyciemnie bo będzie to brzydko wyglądało:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat z końca 2004 roku i jest to samo. Szyby boczne są porysowane. I tył i przód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nikt nie ma pomyslu jak z tym walczć:dupablada a jak wyciągaliście tą listwe do czyszczenia rozbieraliście całe drzwi i wyjmowaliście szybe czy da rade jakoś bez tego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli nikt nie ma pomyslu jak z tym walczć:dupablada a jak wyciągaliście tą listwe do czyszczenia rozbieraliście całe drzwi i wyjmowaliście szybe czy da rade jakoś bez tego??

 

Tylne wyciągniesz szybko. Otwierasz drzwi i od końca odchylasz listwę i ciągniesz ku górze. Sama ładnie wyjdzie. Z przednimi musisz powalczyć dłużej gdyż nachodzą na nie lusterka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak są chromy to nie ma różnicy bo u mnie to ta uszczelka dość sztywno jest i nie chciałbym czegoś "zepsuć"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylne tez miałem porysowane, ale przed przyciemnianiem zmieniłem na zakupione na szrocie, bo nie chciałem żeby bardziej rzucało się w oczy.

A co do sposobu na kamyczki i piasek, rysujące okno ,spróbujcie karcherem z dość bliska je wypłukać (robię tak przy każdym myciu). U mnie od wymiany szyb (pół roku) nic nowego się nie narodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności