Skocz do zawartości
romeo9999

Rdza na elementach nadwozia w Passacie B6

Rekomendowane odpowiedzi

Większego gó... niz B6 w życiu nie miałem; żona mi cyknęła drzwiami o krawężnik- ja zły nachylam się sprawdzić jakie szkody a tam przy śrubce od mocowania drzwi perforacja powłoki lakierniczej(tak to nazywają p....y od gwarancji z VW) a najnormalniej odłazi farba od ocynku, parę dni temu zakładałem ringi na tylnej klapie- ściągam tylne lampy a tam "RUDA".

tragedia w tym g....e czego się nie luknie to jest do d..y, sorki za moje słownictwo normalnie taki nie jestem, ale jak sobie pomyśle, że tym badziewiem muszę jeszcze jeżdzić dwa lata- to bym go najchętniej spalił

A tutaj parę słów do poczytania co było w aucie reklamowane:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=89914&highlight=ESP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe od czego to zależy...?!?

U mnie zero oznak rudej.

Auto myję sam i wtedy dokładnie oglądam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem pikopiko, jak się kiedyś spotkamy na jakimś spociku to pogadamy, no ale co zrobić lubię dziada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że czasem nie myję auta nawet z 3-4 tygodnie (również w zimie).

Stoi w garażu (~10`C), a to podobno sprzyja rudej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to mówią częste mycie skraca życie:dolamam

ja mam takie dziwne wrażenie, ze jak jadę umytym samochodem to bryczka lepiej chodzi, wczoraj byłem w bydgoszczy i widziałem wyliganego R-line w czarnym kolorze, wyglądał zajebiście nawet z naklejkami R na błotnikach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam, że jak auto jest już czyste to jedzie się przyjemniej, dostojniej.

Człowiek mniej się śpieszy, wszystkich wpuszcza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umytym paskiem a jeżdzimy jak MAYBACHEM (nie wiem jak to się pisze)!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maybach(em)... jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie półroczny Nissan X-trail i koroduje tylna klapa....więc dotyka to większości producentów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiemy, wiemy ale dlaczego NASZE PASSATY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio sam przekonałem się na własnej skórze jak słabe są blachy w b6 , przetarła mi rejestracja z tyłu lakier i po miesiącu było widac rdze, miałem przez 5 lat b5 i przez 3 lata jeżdziłem z obdartym błotnikiem i tam rdzy nie uświadczył a w b6 tam gdzie kamień lakier odprysnoł tam rdza !!! Jednym słowem wątpie że on pociągnie tyle co b5 moja stara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie firmy produkujące samochody przeszły na tryb oszczędnościowy, auto ma chodzic 3-5 lat a potem to płacz i płać, przeważnie to my biedne polaczki płaczą i płacą, pozostaje jeszcze sprawa, samochodów wysyłanych na wschód, które podobno są z drugiego gatunku- czyli nasze bryczki to: totalne padliny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystkie firmy produkujące samochody przeszły na tryb oszczędnościowy, auto ma chodzic 3-5 lat a potem to płacz i płać, przeważnie to my biedne polaczki płaczą i płacą, pozostaje jeszcze sprawa, samochodów wysyłanych na wschód, które podobno są z drugiego gatunku- czyli nasze bryczki to: totalne padliny

 

co Ty palisz?

skąd masz takie informacje?

czas odstawić.

dlaczego na wschód idą słabsze auta skoro na zachodzie najwięcej kupuje się nowych samochodów....

Gniezno to na pewno drugi gatunek, a nawet trzeci handlarzy.

co ty w ogóle piszesz.

Edytowane przez luccass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawia się zawsze po zimie .W lecie piasek rzucany przez samochody a na początku zimy piasek, szlaka ,sól rzucana przez piaskarki na nasze samochody powoduje mikro uszkodzenia powłoki lakierniczej.Nie widac tego gołym okiem ,ale sól z jezdni się tam wtryni i żre aż miło .Po kilku miesiącach mamy bąbelek a pod nim- już wiecie co dalej. Tylna klapa zbierz najwięcej soli Trzeba myc często szamponem z woskiem lub innym uszlachetniaczem to zabezpiecza lakier, dlatego, że wosk ,teflon czy inne medium wypełnia mikro pęknięcia i nie dopuszcza soli do blachy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co Ty palisz?

skąd masz takie informacje?

czas odstawić.

dlaczego na wschód idą słabsze auta skoro na zachodzie najwięcej kupuje się nowych samochodów....

Gniezno to na pewno drugi gatunek, a nawet trzeci handlarzy.

co ty w ogóle piszesz.

 

ja nic nie pale; kolego czytaj ze zrozumieniem: nikt nie pisze o słabszych!!!!

A co ci do gniezna, ktoś pisał o handlarzach: widać jakichś chłoptaś cię kiedyś orżnał na ładną kase skoro teraz wypominsz.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm...pssek mojej zony który nigdy nie widział garażu, jeździ po norweskich drogach gdzie zima długa i soli nie brakuje i jakoś nigdzie nie zauważyłem rdzy...tylko odprysk na jednym błotniku który był lakierowany po przetarciu jakby nosił ślady "rudej"...nic więcej...

 

może te wasze auta podczas transportu z lawety pospadały ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do tych wszystkich opinii jestem w stanie stwiedzic że auta 'nowej generacji' mają po prostu słabą powłokę lakierniczą i są robione już nie tak jak kiedyś. Teraz nie przywiązują już wagi to tego czy lakier jest trwały i wytrzyma 10-15 lat bez rdzy tylko pchają na ilość, oby jak najwięcej, niedokładnie. Nie raz spotkałem się z opiniami różnych użytkowników passka b6 że jest tu i uwdzie niedomalowany, odpryskuje bezbarwna powłoka, rdzewieje. Sam w swoim B6 mam odprysk bezbarwnej powłoki lakierniczej i mały pęcherzyk na błotniku z przodu (centralnie na środku) i auto nie było bite, jest z salonu i leci mu 5 rok. Tak już jest. Nowa era nowoczesnej technologii itp. Nie dotyczy to oczywiście tylko VW ale i innych marek. Szkoda.

Edytowane przez carlo55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po odpowiedziach widze i odnosze wrazenie ze dobrywonek załozyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może nie tyle dobry co rozwojowy :bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym się poradzić co z tym mogę zrobić.

 

Problem z rdzą występuje także w moim egzemplarzu.

Auto było sprawdzane moim testerem grubości lakieru, gościa który mi sprzedawał samochód, a także osoby bezstronnej na stacji diagnostycznej - diagnoza lakier oryginalny, szarpaki podwozie wszystko ok.

 

B6 kupiłem grudniu teraz po zimie pierwszy raz go myłem ręcznie i nie wierze w to co zobaczyłem na klapie tylnej:/ trzy ogniska rdzy....

 

Teraz pytanie jeździć z takimi ogniskami rdzy,

zdrapać pod szlifować podkład i podmalować lakierem w pędzelku.

czy czekać jak ją całą wyżre i kupić nową klapę.

 

W starym poczciwym B5 czegoś takiego nie widziałem... W golfie V tego też nie widzę - aktualnie używany przez mojego tatę.

W borze tego tez nie było, nie wspominając już o polo classic.

lampa.jpg

znaczek.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności