Skocz do zawartości
Patrick

Automatycznie podnoszona klapa w KOMBI-to działa!

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie trzeba by przełożyć z 3bg odbiornik radiowy i z niego wyprowadzić sygnał z trzeciego przycisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dolozenie uniwersalnej centralki z obsluga bagaznika? Da sie to wpiac w oryginalna instalacje?

Pomyslalem ze pod ten trzeci kanal mozna by podlaczyc dodatkowy silownik ktory ciagnal by ciegno otwierajace klape.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

zadalem pytanie firmie: Associated Spring SPEC

http://www.assocspring.co.uk/

O sprezynki.

Wiecie ile mi zaspiewali?

 

In stock 0.82F Each 38 pcs min order

5.99F postage

 

You can buy 4 but will be 7.50F each

 

Niezla porazka.

 

Moze ktos moze sie ze mna podzielic takimi sprezynkami, za jakas rozsadniejsza cene?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W końcu po lekturze całego tematu oraz po zakupieniu kabelka made by viaken przystąpiłem do wykonania modu. Odpaliłem program, wybrałem moduł komfortu czyli blok 46. Oczom mym ukazał się taki skrin:

 

2013-04-15 17.11.01.jpg

 

Z tego co się orientuję oznacza to że VDC połączył się z modułem bo wyświetla numer moduło (dolny lewy róg screena)

 

Natomiast jak wchodzę w blok 11 od logowania czy 26 od odczytu to mam dla odmiany takie coś:

 

2013-04-15 17.14.35.jpg

 

Jak temu zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem Ci tu zamiast na pw bo mam wiecznie pełną skrzynkę.

Niestety nie mam pojęcia co może być przyczyną tego komunikatu. Sam tego nigdy nie miałem. Faktycznie wygląda na to, że łączysz się z modułem ale nie możesz nic zrobić. A czy vagiem łączysz się bez problemu? Być może masz jakieś błędy które blokują operacje vdsa? Spróbuj odłączyć aku na chwilę i po tym zobacz czy da radę.

Może spróbuj też zmienić vagiem kodowanie modułu i wtedy zaloguj się vdsem.

A skąd masz vdsa? Bo znalazłem info, że są dwie wersje i że jedna ma ograniczone funkcje. To by tłumaczyło dlaczego masz taki problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vdsa mam z odmetow internetu ale konfig jest od ciebie. Vagiem łącze się bez problemu. Znaczy nie do końca bez bo nie mogę odpalic nic powyżej wersji bodajże 3.11. Ale po za tym gra i huczy. Będę próbował i dam znać jakby co to może komuś się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj w takim razie nagrać bootowalną płytę z dosem i vdsem i wtedy zobacz czy zadziała.

Widzę, że link z mojego postu już wygasł, ale znalazłem plik gdzie indziej:

http://depositfiles.com/files/ls2w70tgm

Wygląda na to samo. Jeśli dalej by nie działało, to poszukam na starym laptopie - na pewno tam mam obraz tej płyty z dosem i vdsem.

Chodzi o to, żeby wyeliminować po kolei potencjalnych winowajców. Jeśli użyjesz tego samego co ja i dalej będzie problem, to przynajmniej jeden czynnik będzie wyeliminowany. A być może to od razu załatwi sprawę, bo ja też miałem problem póki nie odpaliłem tego z tej płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną całego problemu było błędne logowanie. Już mi to wyjaśnili w ogólnym temacie dot. diagnostyki modułu. Klapą już elegancko odskakuje. Spreżynki zamówione ale pewnie jeszcze trzeba będzie siłowniki odświeżyć bo kucają nie tylko w zimie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, o tym bym nie pomyślał, że błędnie login wpisujesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zrobione. Sprężynki takie jak z pierwszej strony tematu działają jak należy. WYmieniłem siłowniki bo fabryczne były już mocno zużyte. Klapa pięknie sama idzie do góry.

 

Podziękowania dla Patricka za wyczerpujący opis całej procedury. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co. Cieszę się, że jeszcze komuś się to przydało:beer:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ktoś kupował nowe siłowniki na allegro? Póki co widzę same używane. Podpowiedzcie jakie się sprawdzą przy tej autoklapie? Może jakiś sklep online?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z drogich forumowiczów wie gdzie w okolicy piły można dostać te sprężynki albo mógłby mi je kupić i wysłać proszę o info n priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z okolicy piły posiada kabel na rs

Edytowane przez grbrandys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, ktoś kupował nowe siłowniki na allegro? Póki co widzę same używane. Podpowiedzcie jakie się sprawdzą przy tej autoklapie? Może jakiś sklep online?

 

najlepiej krosno działają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy u was sprężynka podana w pierwszym poście (SB16032) weszła bez problemu na główkę siłownika? Sprężyna ma średnicę 9mm a główka 11mm. W oryginalnym i zamienniku (fa krosno) wyglądają one identycznie. P1040342.JPG przy założeniu sprężyny bez żadnej ingerencji w średnicę wewnętrzną sprężyny albo zewnętrzną główki ściśnięta sprężyna jest za długa i siłownik nie składa się do końca przez co klapa się nie zamyka. Tylko czy to nie osłabi za bardzo główki? Nie chciałbym żeby się ona złamała. Kurcze wydaje mi się że lepsza by była jednak ta sprężyna od większej średnicy tj 10mm SB20032 wtedy byłby tylko 0,5mm do ściągnięcia po promieniu główki.

 

Edit----------------------------

Klapa już uruchomiona i działająca. Okazało się że siłowniki Fa Krosno (500N) dają radę (na razie) podnieść klapę bez problemu. Sprężynki SB16032 pasują prawie idealnie. Zdemontowaną główkę trzeba tylko przejechać narzynką m12 a później m10 tak dosłownie dwa milimetry i wtedy po nakręceniu sprężynki na powstały gwint miejsca jest dokładnie tyle ile potrzeba.

Taka uwaga dla potomności główka z oryginalnych siłowników nie pasuje na siłowniki fa krosno. Wielkość gwintu jest taka sama ale skok inny.

Edytowane przez michal_tmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Klapa już uruchomiona i działająca. Okazało się że siłowniki Fa Krosno (500N) dają radę (na razie) podnieść klapę bez problemu. Sprężynki SB16032 pasują prawie idealnie. Zdemontowaną główkę trzeba tylko przejechać narzynką m12 a później m10 tak dosłownie dwa milimetry i wtedy po nakręceniu sprężynki na powstały gwint miejsca jest dokładnie tyle ile potrzeba.

Taka uwaga dla potomności główka z oryginalnych siłowników nie pasuje na siłowniki fa krosno. Wielkość gwintu jest taka sama ale skok inny.

Potwierdzam. :hyhy

 

 

Dodatkowo dorzucę fotkę w celu uzupełnienia wyczerpującej wypowiedzi.

 

pomiar.jpg

 

... oraz efekt końcowy (doping dla przyszłych autorów tego moda). :hyhy

 

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z okolic Olsztyna ma to zainstalowane? Chętnie bym zobaczył i zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś z okolic Olsztyna ma to zainstalowane? Chętnie bym zobaczył i zrobił.

Myślę że na tą chwilę (chyba) tylko 2x Dolny Śląsk. :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wojtku a ile by mnie wyszło gdybyś mi zrobił taki komplecik i wysłał ?

Fajna sprawa i super się otwiera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności