Skocz do zawartości
Patrick

Automatycznie podnoszona klapa w KOMBI-to działa!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wojtku a ile by mnie wyszło gdybyś mi zrobił taki komplecik i wysłał ?

Zakup nowych siłowników oraz sprężynek to nic trudnego. :ok

Problem stanowi przekodowanie modułu komfortu, czego nie da się zrobić przy pomocy Poczty Polskiej. :hyhy

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma METALimpex prowadzi sprzedaż tych sprężynek, cena za sztukę 6,94zł Brutto, koszt przesyłki pokrywa się jednorazowo i wynosi on 15,99zł w przypadku przedpłaty lub 20,91zł w przypadku pobrania.

Właśnie będę u nich zamawiał.

http://www.metalimpex.pl/

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie

ja tam zamotowałem krosno siłowniki i sprężynki i tyle i działa

 

Firma METALimpex prowadzi sprzedaż tych sprężynek, cena za sztukę 6,94zł Brutto, koszt przesyłki pokrywa się jednorazowo i wynosi on 15,99zł w przypadku przedpłaty lub 20,91zł w przypadku pobrania.

Właśnie będę u nich zamawiał.

http://www.metalimpex.pl/

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce się tylko upewnić, takie siłowniki będą dobre:

http://www.fakrosno.pl/pl-PL/aftermarket/produkty/sprezyny_gazowe/katalog_aftermarketowy

 

Mam na zbyciu 2 sprężynki jakby ktoś był chętny.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez radarrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link do poprawy.

Dziś zamontowałem Fa Krosno o nr 23101 i pasują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam o numerze: 23101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już późna godzina a przestudiowałem cały temat i się gdzieś zgubiłem...zresztą programy, komputery laik jestem...

 

Skoro działa mi na pilocie funkcja by otworzyć tylko klape bagażnika ( w tym czasie drzwi pozamykane) to mam rozumieć że do tego modu potrzebuje tylko sprężynki i je zamontować a nic już nie muszę przekodowywać w programie....?:niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro działa mi na pilocie funkcja by otworzyć tylko klape bagażnika

Co masz dokładnie na myśli? :)

 

mam rozumieć że do tego modu potrzebuje tylko sprężynki i je zamontować a nic już nie muszę przekodowywać w programie....?

No sprężynki bez wątpienia, stawiam w ciemno że przekodowanie modułu komfortu na sedana również. :hyhy

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co masz dokładnie na myśli?

 

środkowy przycisk na pilocie i otwarta jest tylko klapa bagażnika po zatrzasnieniu jej słychać centralny zamykający klape i całe auto wówczas mam zamkniętne i daje sygnał...

 

chodzi mi o to że nie muszę nic przekodowywać bo otworzę bagażnik z pilota i siła sprężynek otworzy ją do góry dobrze myślę....?

 

moje auto to kombi

 

chyba będzie wtopa z tym moim myśleniem...:gwizdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
środkowy przycisk na pilocie i otwarta jest tylko klapa bagażnika

klaspa odskakuje o jeden stopien zamka czy nie? Jeżeli nie to musisz przekodować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba będzie wtopa z tym moim myśleniem...

Oj będzie. :hyhy

 

klaspa odskakuje o jeden stopien zamka

Z pewnością. :ok

 

musisz przekodować

Zdecydowanie tak. :ok

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra już wszystko wiem reszta info w temacie ale dzięki za pokierowanie w dopowiednim kierunku:)

już liczylem że to będzie najłatwieszy mod w karierze paska;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
już liczylem że to będzie najłatwieszy mod w karierze paska

Bo jest. :ok

Przekodowanie modułu z 5 minut, montaż sprężynek może kolejne 10. :hyhy

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekodowanie modułu z 5 minut

 

Dla Ciebie:P jeśli ja miał bym to robić to tocna pewno na męczył bym się i to nie mało:P a w B5 ma to ktoś już zrobione? Bo ja ostatnio zmieniałem pilota u siebie i zakodowałem tego na 3 przyciski i jak się okazało działa mi otwieranie samej klapy z pilota czyli u mnie po przekodowaniu modułu była by taka możliwość? Oczywiście zmiana siłowników + sprężyny jeszcze, ale to już pikuś jak to mówią:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie że da się jak działa u ciebie moduł komfortu i domykanie z kluczyka wszystkich szyb to nie ma problemu

 

Dla Ciebie:P jeśli ja miał bym to robić to tocna pewno na męczył bym się i to nie mało:P a w B5 ma to ktoś już zrobione? Bo ja ostatnio zmieniałem pilota u siebie i zakodowałem tego na 3 przyciski i jak się okazało działa mi otwieranie samej klapy z pilota czyli u mnie po przekodowaniu modułu była by taka możliwość? Oczywiście zmiana siłowników + sprężyny jeszcze, ale to już pikuś jak to mówią:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie po przekodowaniu modułu była by taka możliwość?

Podjedź to sprawdzimy w 5 minut. :hyhy

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę w warsztacie czytać błędy i kasować... czy z tym co oni posiadają w warsztatach są w stanie mi zakodować tak klapę...?

 

chyba muszę sobie sam kupić taki kabel i "okiełznać" ten komputer...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki uaktywniłem sobie już odskakiwanie klapy po przytrzymaniu środkowego przycisku tylko teraz powiedzcie, czy to że teraz w ogóle nie mogę otworzyć klapy to zamierzony efekt ? tzn. otwieram auto pilotem wszystkie drzwi się odryglowują oprócz klapy ta tylko otwiera się po przytrzymaniu środkowego przycisku na pilocie lub przycisku w drzwiach kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chłopaki uaktywniłem sobie już odskakiwanie klapy po przytrzymaniu środkowego przycisku tylko teraz powiedzcie, czy to że teraz w ogóle nie mogę otworzyć klapy to zamierzony efekt ? tzn. otwieram auto pilotem wszystkie drzwi się odryglowują oprócz klapy ta tylko otwiera się po przytrzymaniu środkowego przycisku na pilocie lub przycisku w drzwiach kierowcy.

Niestety TAK, na szczęście jak nie domknie się klapa przy pierwszej próbie nie trzeba znowu przycisku trzymać tylko łapiesz za rączki i otwierasz jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności