Skocz do zawartości
Patrick

Automatycznie podnoszona klapa w KOMBI-to działa!

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem dziś nowe siłowniki i te odboje 1k8827761c

Zobaczymy-mam nadzieje, że będzie ok ;-)

 

Co ciekawe one całkiem mocne są, ale w kombi są w złym miejscu-musiały by być wyżej, żeby wystarczyły tylko one.

Grześ też zamontował odboje sprężynowe, z tym, że z A6 C6:

http://forums.tdiclub.com/showpost.php?p=2350732&postcount=4

 

W każdym razie wątpię, żeby same wystarczyły, a już na pewno nie na starych siłownikach. No ale jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.

Idę spać ;) nie ma to jak grzebać przy aucie w nocy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie zastanawiam. bo znajomek w a4 ma tylko odboje i kalpa idzie do gory.fakt to jest ori system. chyba je kupie i zobacze czy bedzie dzialac. bo jakos te sprezyny mi nie podchodza.jak nie bedzie dzialac to sprobuje z mocniejszymi silownikami.

Edytowane przez jacenty02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co-na pewno warto spróbować, bo jednak klapa w sedanie jest sporo lżejsza niż w kombi i odboje są w innym miejscu-być może wystarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra tylko gdzie je kupić? i ciekaw mnie czy podejdą w miejsce ori czy trzeba będzie rzeźbić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis/warsztat z dostępem do ori części (ja tak kupuje).

Nie wiem jakie masz ori, więc Ci nie powiem czy podejdą-Być może będziesz musiał zrobić jak ja zrobiłem-połączyć stary z nowym.

Albo od razu zakupić te od A6 C6-wiadomo, że pasują na 100%, a zasada działania taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zdziwię się też jeśli jutro już nie zadziała, bo słabsze sprężynki się bardziej ścisną...

No i faktycznie na drugi dzień już nie zadziałało.

Ale, że z pracy przyniosłem trochę różnych sprężynek to pokombinowałem z innymi hurra-klapa znów się unosi sama:serducho

Sprężynki są krótsze i mniejsze średnicą, również niebieskie jak te pierwsze i póki co wystarczają, więc te pierwsze były zbyt silne moim zdaniem. Przy tych ryzyko wyrządzenia szkód powinno być mniejsze-klapę zatrzaskuje się o wiele prościej, aniżeli przy tamtych.

Dodatkowo dla bezpieczeństwa założyłem opaskę zaciskową na każdy koniec siłownika, aby dodatkowo zabezpieczał sprężynkę zabezpieczającą. I jeszcze wszystko to objechałem klejem, co by się opaska nie zsunęła :fajny lepiej dmuchać na zimne. Przez ten klej i opaskę wygląda to trochę gorzej, ale już jedną lampę mam rozwaloną...

Oczywiście zdam relacje z użytkowania. Muszę też zmienić pierwszego posta.

Na pierwszych dwóch zdjęciach porównanie nowej sprężynki i starej sprężyny.

DSC05833.jpg

DSC05832.jpg

DSC05824.jpg

DSC05827.jpg

DSC05828.jpg

DSC05834.jpg

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do działania klamki-po przemyśleniu sprawy, na 90 procent pewny jestem, że różnica w działaniu w sedanie i kombi nie wynika z kodowania, bo to mam w tej chwili takie samo jak w sedanie. Różnica musi być w samym zamku klapy, lub jego podłączeniu. I w wolnej chwili rozbiorę klapę bo mam zamiar uaktywnić klamkę u siebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W każdym razie wątpię, żeby same wystarczyły, a już na pewno nie na starych siłownikach. No ale jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.

wydaje mi sie ze same odboje w sedanie nic nie dadza, robilem to u siebie wiec... ale jakby wypalily same odboje + nowe silowniki byloby super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli myslisz Grzes ze da rade z samymi odbojami plus nowe silowniki?ciekawe ile kosztuja nowe silowniki?:hmm w a4 to dziala czemu niemialoby dzialac w passacie

sorry za off top.widze Grzesiu ze na forum zaleglosci odrabiasz.pozdro

Edytowane przez jacenty02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie , na jakiej zasadzie działa to w b6 ? I jak to jest zrobione że zamyka się z przycisku w klapie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku odboje groszowa sprawa, o ile pamietam nowe silowniki orygianlne ok 20 za sztuke, jesli masz padniete mozna by sprobowac czy to zadziala. ale pewnie jak Patryk pisal, nowe straca wigor szybko i moze juz nie dzialac. a o ktorej a4 Ty pisales?? 2010rocznik??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyedytowałem pierwszego posta, bo wyglada na to, że te sprężynki co mam teraz powinny być ok.

Co do elektryki z b6-gdybym miał kasę na taki komplecik, to na pewno bym się pokusił o próbę montażu. ale dać 1000zł za komplet i nie mieć pewności co do rezultatu, to nie dla mnie niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a o ktorej a4 ty pisales?? 2010rocznik??
2005.poczekam az wroci z urlopu to dokladnie sie temu przyjze i filmik nakrece.wtedy bede mysla co dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale dać 1000zł za komplet i nie mieć pewności co do rezultatu, to nie dla mnie niestety.

 

Eeee..."Cena podana za komplet - silnik lewy i prawy" więc tylko 550 zł ;) Może nawet da się gdzieś wyhaczyć taniej używkę. Tylko pytanie czy w ogóle jest miejsce i techniczna możliwość montażu czegoś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Eeee..."Cena podana za komplet - silnik lewy i prawy" więc tylko 550 zł ;) Może nawet da się gdzieś wyhaczyć taniej używkę. Tylko pytanie czy w ogóle jest miejsce i techniczna możliwość montażu czegoś takiego?

Ciekawe na jakiej zasadzie jest to zamontowane w B6 wie ktoś może ? Tak jak kolega napisał na pewno da się taniej załatwić taki sprzęcik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrick na jakich sprężynkach jedziesz teraz, czy są to sprężynki SB16032 podane aktualnie w pierwszym poście ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie-pierwszy post zawsze będzie aktualny-no chyba, że stracę możliwość edycji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam sprężynki SB16032 jakby ktoś potrzebował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności