Skocz do zawartości
marcin9962

Światła do jazdy dziennej DRL ( LED )

Rekomendowane odpowiedzi

Uważam , że moje wyglądają lepiej :cool [ATTACH=CONFIG]140763[/ATTACH]

Na pewno to swieci do przodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno to swieci do przodu?

Na boki trochę też, ale nieznacznie :wstyd

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Na filmiku widać lepiej jak świecą . Tu zobaczyłem i zamówiłem z linka w komentarzach

Edytowane przez robibobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem na etapie szukania świateł dziennych.

Myślałem o tym rozwiązaniu z mojego wcześniejszego posta (#1363) ale po zdjęciu zaślepki okazało się że tam nie ma pustej przestrzeni tylko pełny zderzak więc wyrzynania byłoby sporo.

Doszedłem do wniosku że najlepsze rozwiązanie będzie albo właśnie kierunek scalony z dziennymi lub zamontowanie świateł w zaślepkach koło halogenów.

Jeśli chodzi o obudowę kierunku połowę zajmuje tylko lampa kierunkowskazu reszta to nieużywany odbłyśnik. Widać również że obudowa kierunku jest przystosowana pod drugą wtyczkę której nie ma w moim pasku a która może być jakąś opcją.

Może ktoś wie o tej opcji?

Poniżej zamieszczam zdjęcia z wymiarami otworów w zaślepce zderzaka w wersji z halogenem.

Wymiary na długość nie są na styk tylko z luzem.

Jeśli chodzi o wymiary na wysokość to z tyłu to są wymiary między krawędziami.

Wymiary pionowe z przodu to są maksymalne jakie można uzyskać wycinając pionowe wzmocnienia w poszczególnych przedziałach.

 

Może komuś pomogą.

Tył.jpg

Przód.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Najlepiej pasują NSSC DRL 504

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, czy ktos montował lub ma zamontowane takie swiatełka jak na tej aukcji, widzde ze troche ludzi to kupiło

http://allegro.pl/vw-passat-b6-swiatla-do-jazdy-dziennej-led-automat-i5337496288.html

chodzi mi dokładnie o to jak to swieci, wmiare dobrze czyli mocno, widoczne z daleka czy badziewie i swieczka daje wiecej swiatła?

cena troche opór no ale na innym portalu aukcyjnym czyli z tąd z kąd to pochodzi mozna kupic za 50$ czyli pół z tego co tu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie światełka polecacie? Znalazłem ładne osrama: OSRAM LEDriving LG DRL . Nadają się do passata b5 ? Chodzi mi o wizualne podejście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytaj w dziale B5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tąd http://www.aliexpress.com/item/NEW-a...983401603.html . Niestety bez homologacji, ale jeżdżę z nimi prawie rok i nigdy nie miałem problemów z policją.

 

a jak masz podłaczone swiatła do jazdy dziennej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Czy DRLe mogą świecić się na 30% po włączeniu świateł mijania? Słyszałem, że mogą pełnić funkcję postojówek, o ile świecą się tylko one (bez postojówek seryjnie zamontowanych w lampie). Zdania na ten temat są podzielone i ciężko znaleźć mi odpowiedź na ten temat.

Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak masz podłaczone swiatła do jazdy dziennej

 

Są podłączone tak jak być powinny tj. LEDy zapalają się po włączeniu zapłonu, a gasną kiedy zapalają się lampy. a od strony technicznej to masz w zestawie tych LEDów dodatkową wiązkę kabli, którą układasz pod maską i podłączasz do LEDa. Wszystko jest ładnie opisane w instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć,

 

Czy DRLe mogą świecić się na 30% po włączeniu świateł mijania? Słyszałem, że mogą pełnić funkcję postojówek, o ile świecą się tylko one (bez postojówek seryjnie zamontowanych w lampie). Zdania na ten temat są podzielone i ciężko znaleźć mi odpowiedź na ten temat.

Z góry dzięki :)

 

Mam tak jak piszesz... led tylko przygasają po włączeniu świateł mijania i diagnosta na przeglądzie mi się do tego przy...(lił)... czepił. Musiałem odłączyć i pieczęć przyłożył. Pokazał mi w ustawie jak to ma działać i jasno jest napisane że po włączeniu świateł mijania - LED ma zgasnąć. Led na homologację DRL (RL) i te lampy mogą świecić tylko bez świateł mijania, a ich moc nie ma znaczenia. Jeszcze jest zapis, że do roku produkcji 2009(jakiś konkretny dzień) DRL może być razem z postojowymi a po same - albo odwrotnie... Tak mnie wkurzył że nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązałem.

Warunki jakie muszą spełnic DRL, żeby świecily jako pozycyjne:

1. Muszą przygasać

2. Odległość od bocznej krawędzi pojazdu nie większa niż 40cm.

3. Wzajemne odległość nie mniejsza niż 60cm.

4. Trzeba wyjąć żarówki pozycyjne z fabrycznych świateł. Bo liczba dozwolonych świateł pozycyjnych wynosi 2.

Edytowane przez tomek1192

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te co przygasają to mają homologacje by świecić razem z mijania.

 

Co do pozycyjnych. Jak dla mnie jest to toalna wiocha by z DRL robić pozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem rozwiązałem.

Warunki jakie muszą spełnic DRL, żeby świecily jako pozycyjne:

1. Muszą przygasać

2. Odległość od bocznej krawędzi pojazdu nie większa niż 40cm.

3. Wzajemne odległość nie mniejsza niż 60cm.

4. Trzeba wyjąć żarówki pozycyjne z fabrycznych świateł. Bo liczba dozwolonych świateł pozycyjnych wynosi 2.

 

To samo tłumaczyłem diagnoście, ale ten tylko stwierdził:

na kloszu DRL więc rola tych świateł to "jazda dzienna" i żadna inna - jak się włączają razem z mijania (nawet przygaszone) to jest niedobrze. Te światła mają homologację "do jazdy dziennej" i tzw. kropka.

Tym zamknął mi usta... bo miał rację. Na tej samej zasadzie nie można używać świateł przeciwmgielnych jakkolwiek przygaszonych - jako świateł mijania czy też drl. Homologacja to homologacja a życie życiem... podłączysz, będziesz jeździł ... aż trafisz na formalistę i dowód zatrzyma. Swoją drogą inne fora, jakiekolwiek fora to tylko nasze "widzimisie" niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy postojówki mogą być używane jako DRL? Czy można za pomocą VCDSa zaprogramować tak, aby na pozycji auto(włącznik świateł) w dzień świeciły postojówki, a po zmierzchu/w czasie deszczu włączały się światła mijania? Ogólnie nie babrałbym się w tę zabawę ale szkoda mi żarników w bixenonie(jeżdżę czesto krótkie odcinki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy postojówki mogą być używane jako DRL?

Nie, nie można.

 

Można jedynie zaprogramować halogeny lub światła mijania w obu przypadkach zmniejszając moc i bez użycia świateł pozycyjnych,

Jak chcesz oszczędzić xenony - zainwestuj w dedykowane lampy DRL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy postojówki mogą być używane jako DRL?

 

Nie rób tego sobie i innym. Niedawno o mały włos co bym czołowo nie przywalił w dziadka w Seicento, ktory jechał na pozycjach. Z takimi światłami jesteś mało widoczny na drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy postojówki mogą być używane jako DRL? Czy można za pomocą VCDSa zaprogramować tak, aby na pozycji auto(włącznik świateł) w dzień świeciły postojówki, a po zmierzchu/w czasie deszczu włączały się światła mijania? Ogólnie nie babrałbym się w tę zabawę ale szkoda mi żarników w bixenonie(jeżdżę czesto krótkie odcinki).

 

Ustaw sobie DRL dla ameryki północnej ( pali się tylko xenon) i bedzie przyzwoicie. Jak tak mam od 7 lat, jeżdze krótkie odcinki i nic się nie dzieje. Nie montuj tylko światełek od choinki bo to cepelia i brak szacunku dla innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętaj również że przy jakiejkolwiek kombinacji z oświetleniem w przypadku szkody druga strona może uznać że jechałeś bez wymaganego przepisami oświetlenia pojazdu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

http://allegro.pl/vw-passat-b6-led-drl-halogeny-halogen-led-i6016975894.html

ma ktoś to cudo zamontowane? świeci porządnie czy beznadziejnie?

Jakoś to jest jedyny sprzedający na allegro, który ma DRL w miejsce halogenów bez przerabiania. Podejrzane trochę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności