Skocz do zawartości
norbert2205

Akcja serwisowa 23H9 - Wymia pompowtryskiwaczy piezoelektrycznych Siemens (zamknięta z końcem 2015)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pany..

 

Mam pytanko sa jakies objawy ze ma paść pompowtrysk? bo u mnie zauwazyłem ze szarpie lekko silnikiem przy obrotach 1500-2000...predkosc 70km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam pany..

 

Mam pytanko sa jakies objawy ze ma paść pompowtrysk? bo u mnie zauwazyłem ze szarpie lekko silnikiem przy obrotach 1500-2000...predkosc 70km/h

 

W zasadzie to ciężko wyczuć, w moim przypadku akurat auto zgasło przed garażem, odpaliłem, wjechałem a następnego dnia rano zapalił raz, zgasł i później już cisza i laweta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam pany..

 

Mam pytanko sa jakies objawy ze ma paść pompowtrysk? bo u mnie zauwazyłem ze szarpie lekko silnikiem przy obrotach 1500-2000...predkosc 70km/h

 

W zasadzie niema żadnych oznak pada w sekundzie i tyle!:rozpacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! U mnie są podobne objawy z tym szarpaniem przy obrotach 1800-2000, a jestem dwa tygodnie po wymianie wszystkich "pompek". Podejrzewam problemy z turbiną lub zaworem egr. Pozdrawiam.

Witam pany..

 

Mam pytanko sa jakies objawy ze ma paść pompowtrysk? bo u mnie zauwazyłem ze szarpie lekko silnikiem przy obrotach 1500-2000...predkosc 70km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi szarpał w przedziale 1800-2500 na każdym biegu jak nowa pompka była uszkodzona (lub źle zamontowana).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi szarpał w przedziale 1800-2500 na każdym biegu jak nowa pompka była uszkodzona (lub źle zamontowana).

wyskoczyły Ci jakieś błędy wtedy, po podłączeniu do komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale z logów dynamicznych wynikało, że jest coś nie tak na czwartym cylindrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podejrzewam problemy z turbiną lub zaworem egr.

A jakie masz tego objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakie masz tego objawy?

 

przeważnie rano, jak silnik jest jeszcze zimny w trakcie jazdy zaczyna szarpać tak przy 1800-2000 obr. powyżej przestaje i ciągnie dobrze. Jeszcze jedno muszę dodać że te objawy raz są a na drugi dzień ich nie ma. zauważyłem również jakby miała wpływ na to temperatura powietrza. jak jest chłodniej lub zimą nie ma żadnych szarpań, przy cieplejszych dniach pojawiają się szarpania na zimnym silniku, jakby coś się przy tych obrotach przycinało sztanga od turbo, nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, są to tylko moje przypuszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeważnie rano, jak silnik jest jeszcze zimny w trakcie jazdy zaczyna szarpać tak przy 1800-2000 obr. powyżej przestaje i ciągnie dobrze. Jeszcze jedno muszę dodać że te objawy raz są a na drugi dzień ich nie ma. zauważyłem również jakby miała wpływ na to temperatura powietrza. jak jest chłodniej lub zimą nie ma żadnych szarpań, przy cieplejszych dniach pojawiają się szarpania na zimnym silniku, jakby coś się przy tych obrotach przycinało sztanga od turbo, nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, są to tylko moje przypuszczenia.

 

ja mam Seata Freetracka - jakbym kolego czytał o swoim przypadku, w sobotę zrzucam czapę (brzmi jak brzmi :lol ) i sprawdzam ustawienie i osadzenie pompodyszla, jego regulację i uszczelnienie, bo doprowadza mnie to do szewskiej pasji... a najlepsze jest to, że jak wsadzę mechanika do auta to tego nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie był problem z przepływomierzem powietrza...dlatego szarpało silnikiem...a co do pompowtrysku, 1 jest na zuzyciu...i mam pytanko czy serwisie wymienia bez opłat..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam pany..

 

Mam pytanko sa jakies objawy ze ma paść pompowtrysk? bo u mnie zauwazyłem ze szarpie lekko silnikiem przy obrotach 1500-2000...predkosc 70km/h

 

W twoim samochodzie są wtryski Siemensa a więc jeśli dotychczas nie pojechałeś sprawdzić wtrysków do ASO to zrób to jak najszybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wymienili 4 pompowtryski przy przebiegu 220000km.

Wynika z tego, że wadliwe nie były wymieniane nigdy.

Inny problem jest taki, że po wymianie mam zużycie oleju 500ml/3000km. Wcześniej nie mierzyłem ale na oko dolewało się rzadziej.

Czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W twoim samochodzie są wtryski Siemensa a więc jeśli dotychczas nie pojechałeś sprawdzić wtrysków do ASO to zrób to jak najszybciej.

 

Zeszłym roku padł mi trzeci pompowtrysk...i wymienili tylko ten...i powiedziano mi jezeli padnie jakis pompowtrysk to wymienia wszystkie i moj rocznik podlega Akcji do pazdziernika zeszłego roku...wiec teraz nie wiem czy bede musiał płacic czy wymienia za darmo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moj rocznik podlega Akcji do pazdziernika zeszłego roku

Nieee,to nieprawda.Możesz spokojnie jechać na wymianę.Dla pewności zadzwoń sobie zapytaj czy podlega i umów się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nieee,to nieprawda.Możesz spokojnie jechać na wymianę.Dla pewności zadzwoń sobie zapytaj czy podlega i umów się.

 

Ok w poniedziałek bede dzwonił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem umowiony na wtorek na wymiane wszystkich pompowtryskiwaczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sąsiadowi w pasku 2.0 2005r. 180 tys. zaczęło coś kuleć, aż ostatecznie przestał zapalać i wymienili w gratisie komplet pompek. ASO Wątarski Włocławek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! W lutym tego roku wymienili mi 4 pompki i listwe w passacie (była padnięta cewka na pierwszym wtrysku). No i niestety problem wrócił. Wie ktoś czy one podlegają gwarancji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wie ktoś czy one podlegają gwarancji ?
Wiesiu, masz pod u góry strony, pod tytułem wątku, przycisk 'Przeszukaj wątek'. Wklep gwarancja lub gwarancji i się dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności