Skocz do zawartości
norbert2205

Akcja serwisowa 23H9 - Wymia pompowtryskiwaczy piezoelektrycznych Siemens (zamknięta z końcem 2015)

Rekomendowane odpowiedzi

dopytaj się czy to na pewno chodzi o brok, bo ja rozumiem że w ASO jest drogo ale żeby aż tak?:

 

http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic/uni/ws_tecdoc_2tab.php?wit=SKLEP&call=daj_tdGrupyS&notitle=1&gru=201080000&typ=28283&wsk=O&msg=VW PASSAT CC 2.0 TDI Brok - %26ESRC%3DS&se=T

tam można zmienić sobie na swój model pojazdu i też jest cena 5 zł, no u gajosa za 11 zł, numer oe: 036 103 113 A

 

Powiedzieli mi że jest to integralna część wałka rozrządu i nie ma możliwości naprawy. Wałek trzeba wymienić na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a przeczytałeś ten wątek w ogóle?

 

No właśnie czytałem. I ludzie mają problemy z tymi wtryskami. Ja jednak jak na razie nic... I mam nadzieję, że już tak zostanie.

Ciekawi mnie tylko dlaczego jest tak, że niektórzy mają problemy z PD co i rusz, a ja np nic.

Mam kolegę, który z tym samym silnikiem co mam i ja przeżył prawdziwy horror. Co tylko mogło paść, to padło. A z wtryskami to był 5 razy w serwisie. Auto oczywiście nowe z polskiego salonu i serwisowane.

U mnie bezproblemowo. A przebiegi podobne.

I dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dlatego, że Ciebie zaraz też dopadnie.

 

jednego dopadają przy 80, a drugiego przy 180 tys. km, nie ma na to reguły. Znaczy podejrzewam, że skoro wadliwe są uszczelniacze, to winę w jakimś tam stopniu ponosi jakość paliwa, a może nie tyle jakość co specyficzny jego skład.

 

A no i jeżeli Twoje auto kwalifikuje się na wymianę, to jedź i wymień, będziesz jeździł spokojnie.

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...dlatego, że Ciebie zaraz też dopadnie.

 

jednego dopadają przy 80, a drugiego przy 180 tys. km, nie ma na to reguły. Znaczy podejrzewam, że skoro wadliwe są uszczelniacze, to winę w jakimś tam stopniu ponosi jakość paliwa, a może nie tyle jakość co specyficzny jego skład.

 

A no i jeżeli Twoje auto kwalifikuje się na wymianę, to jedź i wymień, będziesz jeździł spokojnie.

 

Pasek już jest po wymianie wtrysków.

Zostały wsadzone Continentale. Podobno bezproblemowe.

I oby tak było.

Zobaczymy jak się będzie na nich jeździło. Choć podejrzewam, że różnicy nie będzie.

 

Zasmusił mnie tylko koleś z serwisu bo powiedział, że wg mechanika turbina w moim pasku trochę za głośno pracuje. I wg niego może to oznaczać już jej zużycie. Koszt nowej z robocizną to coś koło 5 tys. PLN :)

Podobno może nawalić w każdej chwili albo działać bezproblemowo jeszcze np. 2 lata... jak dla mnie żadna weryfikacja ewentualnego zużycia.

Chyba chcą kasę wyciągnąć :D

Jednak podziękowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym ASO wymieniałeś wtryski? Skoro Ci zamontowali Continentale, to teraz ich Ci nie wymienią, jak zobaczą że zamontowane są wtryski Conti to po prostu złoza wszystko do kupy i oddadzą Ci auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem auto od Zasady na Grochowskiej. Wymiana 3 pompek bo jedną wymieniali dwa lata wcześniej w akcji dobrej woli. Czas roboty trzy godziny z umyciem. Doradca dzwonił wcześniej z informacją że mam niski poziom oleju w silniku więc obsługa raczej spoko. Dzisiaj kolega wymienia u innego dealera i został poinformowany że gwarancji na nowe części nie dostanie.

Edytowane przez slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi mówił facet, który oddawał mi auto, założone mam teraz pompki Boscha. Mam nadzieje że takie powinny być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do kiedy trwa ta akacja bo moje auto sie kwalifikuje ale ja regenerowalem pompki wszystkie bo mi padly przy 107000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 03.10.12, z tym że z tego co tu wiadomo, to wymianie podlegają tylko konkretne numery pompowtrysków (czyt. wadliwe) jeżeli były wymieniane na już dobre to zapewne posiadają inny numer i tych ASO nie wymieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akcja trwa od 03.10.2012r. Dzisiaj w AUTO VIVA w Warszawie wymieniłem 4 wtryski (ok 3 godziny razem z myciem samochodu). Na wstępie z zaskoczeniem pytają skąd dowiedziałem się o tej akcji. Ogólnie wszystko przebiegło miło i bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaja!!! :D

Jestem użytkownikiem Passatów już od 8 lat.

Od 2 tyg. jeżdżę swoim trzecim Paskiem - B6 2,0TDI 170KM (BMR).

Z głupia i przypadkowo przeczytałem o akcji wymiany pompek w naszych Paskach.

Wpisałem VIN na podanej niemieckiej stronie i wyszło, że się kwalifikuje ;)

Szybka lektura wątku (15 min.) i dawaj tel. do ASO Gładysz w Tarnowie. Miła Pani była najpierw lekko zaskoczona, że o coś takiego pytam, ale wspomniałem, że sprawdziłem szczegóły, iż obowiązuje mnie akcja 23H9 i proszę o szersze info. Pani poprosiła o nr VIN i powiedziała:

"Tak proszę Pana, obowiązuje Pana DARMOWA wymiana pompowtryskiwaczy w Pana aucie. Tylko będą dopiero w przyszłym tygodniu, bo musimy sprowadzić je z Niemiec. Czy środa 17.X będzie odpowiednia na dokonanie wymiany???".

No ba!!! Będzie!!! - odpowiedziałem :D

Zatem jadę za tydzień na wymiankę. Dodam tylko, że auto kupione w niemieckim salonie przez Polaka, który jeździł nim 5 lat. Serwisował w ASO najpierw niemieckim, a potem polskim przez pierwsze 3 lata. Ja jestem drugim właścicielem Passata. Auto ma sprawdzony przebieg 70.000 km i zero jakichkolwiek objawów padających pompek. Ale chętnie wymienię, jak dają nowe ;)

Info co i jak - po wymianie :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych których akcja niestety nie dotyczy świeże info z BOK VW:

 

"Szanowny Panie!

W dalszym ciągu wymiana pompowtryskiwaczy na rynku polskim prowadzona jest w ramach Dobrej Woli Producenta. W przypadku awarii pierwszego pompowtryskiwacza, wymieniana jest tylko ta jedna część (awaria musi kwalifikować się w ramach „Dobrej Woli”). W przypadku awarii kolejnego pompowtryskiwacza, który zostanie zakwalifikowany do Dobrej Woli Producenta, wymianie będą podlegać pozostałe pompowtryskiwacze."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich (ale i nie tylko), którzy przysyłają mi PW odnośnie mojego wpisu:

 

Panowie jaja!!! :D

Jestem użytkownikiem Passatów już od 8 lat.

Od 2 tyg. jeżdżę swoim trzecim Paskiem - B6 2,0TDI 170KM (BMR).

Z głupia i przypadkowo przeczytałem o akcji wymiany pompek w naszych Paskach.

Wpisałem VIN na podanej niemieckiej stronie i wyszło, że się kwalifikuje ;)

Szybka lektura wątku (15 min.) i dawaj tel. do ASO Gładysz w Tarnowie. Miła Pani była najpierw lekko zaskoczona, że o coś takiego pytam, ale wspomniałem, że sprawdziłem szczegóły, iż obowiązuje mnie akcja 23H9 i proszę o szersze info. Pani poprosiła o nr VIN i powiedziała:

"Tak proszę Pana, obowiązuje Pana DARMOWA wymiana pompowtryskiwaczy w Pana aucie. Tylko będą dopiero w przyszłym tygodniu, bo musimy sprowadzić je z Niemiec. Czy środa 17.X będzie odpowiednia na dokonanie wymiany???".

No ba!!! Będzie!!! - odpowiedziałem :D

Zatem jadę za tydzień na wymiankę. Dodam tylko, że auto kupione w niemieckim salonie przez Polaka, który jeździł nim 5 lat. Serwisował w ASO najpierw niemieckim, a potem polskim przez pierwsze 3 lata. Ja jestem drugim właścicielem Passata. Auto ma sprawdzony przebieg 70.000 km i zero jakichkolwiek objawów padających pompek. Ale chętnie wymienię, jak dają nowe ;)

Info co i jak - po wymianie :)

Pozdrawiam.

 

Poprostu zróbcie dwie rzeczy:

 

1. Wejdźcie na stronę: http://www.volkswagen.de/de/servicezubehoer/VolkswagenService/rechte_marginalspalte/abfrage_rueckrufaktionen.html i wpiszcie swój nr VIN... no dobra... nie swój tylko swojego Paszczaka. Jeśli wyskoczy wam takie coś jak na poniższej fotce, to PASZCZAK SIĘ KWALIFIKUJE DO WYMIANY POMPEK ZA FREE!

 

2. Wykonajcie telefon do jabliższego ASO, przekażcie dokładne info z czym dzwonicie, łącznie z ID akcji wymiany i umawiajcie się na robotę. Z tego co poszperałem po necie - jeśli na ww. stronie wyskoczy wam info, że wasz Pasek kwalifikuje się do wymiany pompowtryskiwaczy, to ASO nie ma prawa odmówić tej wymiany!

 

I amen.

Powodzenia!!!

 

Pompki.jpg

Edytowane przez Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem po wymianie pompowtrysków w Noma2 Katowice. Wymiana trwała 4h. Założono 4 pompowtryski poprawionej generacji, doradca serwisowy twierdzi,że nie ulegaja uszkodzeniom cewek. Po wymianie przejechałem ok. 250km, silnik pracuje jakby trochę ciszej, szybciej zapala rano. Na postaju spalanie spadło do 05l/h (na starych pompowtryskach 0,7l/h), co do spalania w trasie, to za mały jeszcze przebieg, ale samochód reaguje żwawiej na pedał gazu.

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jestem po wymianie pompek. Niestety musiałem zapłacić za nowy wałek rozrządu bagatela 2000 zł. Pocieszam się przynajmniej tym, że pompki mam za darmo :-)

Zauważyłem, że Passacik pracuje teraz trochę ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś Elsę żeby sprawdzić czy do wymiany pompek wg instrukcji vw trzeba zdejmować wałek? Czy ten brok wyleciałby gdyby nikt nie ruszał wałka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po przeczytaniu wątku o akcji serwisowej zadzwoniłem do ASO VW Jodko-Schiewe w Świdnicy.Pani bardzo miła poinformowała mnie,że takowa akcja jest przeprowadzana.Zostałem umówiony na dziś na godz.10 rano.Auto zostało przyjęte.Zostały wymienione wtryski i wiązka taką informację otrzymałem z chwilą odbioru auta z serwisu.Auto było sprowadzone z Włoch 4 miesiące temu,ale o to nikt nie pytał.Dodatkowo zostało odkurzone i umyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
umiejętność czytania ze zrozumieniem jest problemem coraz większego grona ludzkości... jak masz kolego BMP to masz pompki BOSCHA!!!, a nie Continental-Siemens !! AKCJA DOTYCZY TYLKO SILNIKÓW WYPOSAŻONYCH W POMPKI CONTINENTAL-SIEMENS!! (BKP, BMR itp.)

 

I to nie wszystkich ja mam BKP i co nie kwalifikuje sie na tą akcje lecz nie znam powodu po wpisaniu vin na str

http://www.volkswagen.de/de/servicezubehoer/VolkswagenService/rechte_marginalspalte/abfrage_rueckrufaktionen.html

mam komunikat że nie ma dla mnie przewidzianych żadnych akcji serwisowych a przecież mam pompki siemensa więc o co chodzi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem dzisiaj auto do ASO Krotoski w Poznaniu na umówioną wcześniej wymianę pompek.Stwierdzono po nr pompek że kwalifikują się do wymiany (nie można tego sprawdzić po nr VIN ?).Pan serwisant powiedział że wymienią pompki śruby i wiązkę.Ale...... Nie dzisiaj bo muszą zamówić pompki bo nie mają !!!! Jak chcę to mi dadzą auto zastępcze (koszt 120 zł).Masakra ! Acha i jeszcze powiedział że uszczelka jest już spocona (jak on) i należałoby ją wymienić (92 zł).Jutro mają dzwonić jak zrobią auto.Ciekawe ile im to zajmie czasu !!??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wczoraj napisałem maila do VW lelek plus (Gliwice)

 

To jest wg mnie jeden z najorszych serwisów jakie spotkałem , za wszystko ciagna grubą kase , nieprawda jest ze auto musi być serwisowane żeby skorzystać z akcji dobrej woli. Jezeli VIN jest w bazie to musza ci to zrobić za FREE .

Dletego ja unikam z daleka "Lelka" i zabrzański "BESMAREX"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności