Skocz do zawartości
norbert2205

Akcja serwisowa 23H9 - Wymia pompowtryskiwaczy piezoelektrycznych Siemens (zamknięta z końcem 2015)

Rekomendowane odpowiedzi

Komunikowałem się z 7 salonami w UK - na południe od Londynu + Londyn (tak żeby z Polski było blisko). Opisałem dokładnie o co mi chodzi, po czym wszystkie serwisy prosiły o podanie numeru VIN po czym stwierdziły, że wymiany pompek za free nie będzie.

 

Być może pomimo silnika BKP, nawet w Anglii tylko niektóre modele mają je wymieniane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może pomimo silnika BKP, nawet w Anglii tylko niektóre modele mają je wymieniane.

 

poprostu Anglicy nie chcą najazdu Polaczków na wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poprostu Anglicy nie chcą najazdu Polaczków na wymiany.

 

Sprawdzają czy pasek jest zarejestrowany w UK jeżeli nie to nie wymieniają !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnych 5tyś padl drugi pompowtrysk i bedzie wymiana pozostałych 3 więc nowy komplet, fajna sprawa że wszystkie będą nowe, szkoda że trzeba przeżywać te nieprzyjemności na drodze. Ciekawe czy ktoś miał taki przypadek w zimie przy temperaturze -20, gdzieś w lesie, w aucie małe dzieci i czekał sobie na lawetę. Ten temat nie powinien być w taki sposób załatwiany, zdaję sobie sprawę że do wymiany są miliony pompek, ale niestety kto wypuścił buble musi się liczyć z kosztami, przecież od tego zależy bezpieczeństwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po kolejnych 5tyś padl drugi pompowtrysk i bedzie wymiana pozostałych 3 więc nowy komplet, fajna sprawa że wszystkie będą nowe, szkoda że trzeba przeżywać te nieprzyjemności na drodze. Ciekawe czy ktoś miał taki przypadek w zimie przy temperaturze -20, gdzieś w lesie, w aucie małe dzieci i czekał sobie na lawetę. Ten temat nie powinien być w taki sposób załatwiany, zdaję sobie sprawę że do wymiany są miliony pompek, ale niestety kto wypuścił buble musi się liczyć z kosztami, przecież od tego zależy bezpieczeństwo.

 

No to gratulacje, u mnie też padł jeden 4 tys. wstecz i na razie cisza :rozpacz Były jakieś objawy dające do myślenia, że coś się wydarzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawlo79 zawsze możesz pojechać wymienic zanim Ci padną bo nie znasz dnia ani godziny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
możesz pojechać wymienic zanim Ci padną

 

Muszą odczytać określony kod błędu (~zwarcie cewki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

objawów nie ma żadnych, absolutnie żadnych,

ja 2 dni przed awarją sprawdzalem profilaktycnzie wtryski VCDS'em i wszystko byłoo idealnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
objawów nie ma żadnych, absolutnie żadnych,

ja na 1km przed awarią czułem, że auto bardzo słabinie, dziwnie pracuje silnik, aż za 1km zgasł na skrzyżowaniu i wrócił na lawecie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy mi padł 2 pompowtryskiwacz najpierw kiedy wyszedłem zamknąć bramę (zostawiłem samochód na biegu jałowym z włączonym silnikiem) wracam samochód zgaszony... wsiadam kręcę trochę dłużej, odpalił. Dojechałem na posesję zgasiłem silnik i następnego dnia już nie odpalił.. no to szykuje się na holowanko a tu kolejnego dnia normalnie odpalił. Odczytałem błędy i był określony błąd na komputerze.. Pojechałem normalnie na kołach i wymienili wszystkie 3 pompki;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałeś u Marszałka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale błąd został zapamiętany przez komputer a Ty miałeś szczęscie, że odpalił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to stało się. Pompowtryski dopadły i mnie. Aktualnie auto stoi w serwisie VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana kompletu pompowtrysków na koszt VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daco

Wklepałem dzisiaj z ciekawości swój VIN (silnik BKP, 2005r) na stronce z akcjami serwisowymi:

http://www.volkswagen.de/de/servicezubehoer/VolkswagenService/rechte_marginalspalte/abfrage_rueckrufaktionen.html

 

Wypluło coś takiego:

 

3.10.2012 23H9 S-Piezo Pumpe Duse Elemente

Czyżby akcja serwisowa (data dzisiejsza - 3.12.2012) czy to nie dotyczy Polski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo tyle że pasek z 2006r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak akcja jest ogłoszona, więc chyba w końcu zrozumieli, że dłużej nie można igrać z życiem!

 

Jak wyglądały inne takie akcje, ponieważ mojego VINu jeszcze tam nie ma. Czy idzie to jakimiś etapami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś sprawdzałem to do mojego nie było akcji, a teraz z ciekawości wklepałem w ten link co daco zapodał i dokładnie to samo się pojawiło:

 

3.10.2012 23H9 S-Piezo Pumpe Duse Elemente

 

data jest wczorajsza, więc podejrzewam że od wczoraj zaczynają działać. Pytanie teraz co jeżeli auto miało już wymieniane wtryski/wtrysk. U mnie w historii aso jest wymiana wiązki elektrycznej pompowtrysków, a jak wiadomo tę wiązkę wymieniają razem z pompkami. Więc teraz nie wiem. W aso gdzie to robili telefonicznie nie chcą nic powiedzieć, a na osobistą wizytę mam trochę za daleko.

 

 

takie coś znalazłem, co obejmuje ta akcja 23H9:

http://www.motor-talk.de/forum/rueckrufaktion-170-ps-pd-tdi-motor-t3676050.html

 

zaczyna się dziać w temacie, myślę że to następstwo sprzedaży przez Kulczyk-Tradex udziałów w spółce z VW z Poznania i przejęcie przez VW zarządzaniem VW w Polsce, może doczekamy się zachodnich standardów :)

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po rozmowie z ASO w Gdańsku. Potwierdzono, że od wczoraj również w Polsce ruszyła akcaj serwisowa na pompowtryski i tak jak na przytoczonej niemieckiej stronie mój passat jest nią objęty. Pani poinformowała mnie, żeby na wymianę umawiać sie jak najszybcie, wymiana zajmie od 3 - 4 godzin, także nie rozstajemy się z samochodem na długo. Ja już się umówiłem na przyszły tydzień, żeby się nie rozmyślili ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potiwerdzam, wlasnie sie umowilem na wymiane wtryskow na jutro w Idczak-Krotoski w Nadarzynie. Kobieta powiedziala ze wczoraj ruszyla akcja w Polsce . VICTORIA!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności