Skocz do zawartości
norbert2205

Akcja serwisowa 23H9 - Wymia pompowtryskiwaczy piezoelektrycznych Siemens (zamknięta z końcem 2015)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mieszkam w UK, jestem wlascicelem Paska b6 BKP 1,5 roku temu padl mi 'wtrysk' wymienili w ramach gwarancji, po jakims czasi dostalem list od VW zebym przyjechal na jakies darmowe testy regulacje i ewentualna wymiane bo przieciez oni dbaja o klientow :P, nie mialem za bardzo czasu gdyz mialem urlop i bylem w PL teraz wrocilem i po paru dniach po powrocie padl mi kolejny albo i ten sam (jeszcze nie wiem), auto stoi pod Tesco, jutro laweta i do ASO, Moje pytanie jest proste, czy skoro byla na to jakas akcja serwisowa i skoro mam w ksiazcze wbite ze byl wymieniany jeden wtrysk udokumentowana naprawa w ASO to czy jak im to przedstawie to jest szansa ze mi wymienia w ramach tej akcji za darmo czy raczej nie e ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro w UK jest to normalna akcja serwisowa to oczywiste jest że wymienią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie musisz mieć serwisowanego u nich auta , czy masz w książce wpis wątpię ale oni powinni mieć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry w książce wpisu nie ma ale jest przypieta faktura za naprawe gwarancyjna, jutro sie wszystkiego dowiem a tak na marginesie to skąd wiecie że jest taka akcja, jest tu ktos z UK komu wymieniali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wymienili. Pojechalem do nich na kolach, zaden wtrysk nie zdazyl pasc i powiedzialem ze wiem ze jest taka akcja. Mila pani zapytala tylko o date, kiedy mi pasuje przyjechac do nich i zostawic auto na 4 godziny. Wymienili wszystkie 4 wtryski i wiazke elektryczna. Jest wpis w ksiazce i nalepka we wnece kola zapasowego.

Nie masz sie co zastanawiac, jedz do nich i rozmawiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy Polacy zaczna jezdzic do UK specjalnie na sama wymiane:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj i miła pani umówiła na jutro, wymieniają tak jak pisał Tomek, 4 wtryski i wiązka, nie było żadnych problemów, pani wiedziala odrazu o co chodzi. Auto jutro na lawete i do VW, 3,5-4h i bedzie gotowy ;] żeby było mało 1,5 roku temu padł mi pierwszy wtrysk na szczescie mialem gwarancje Arnold Clark'a i wymienili za darmo ale 'miła' pani powiedziała że jakbym płacił za poprzedni wtrysk poza gwarancją to ponoć trzeba im powiedziec i zwracaja koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 pompki byly wymieniane w Niemczech,czwarty juz ja wymienilem po zgasnieciu auta kolo Gorzowa(koszt 4150zl) za calosc w 2010r.

Pytalem w kilku aso w Polsce jak sie zachowaja teraz gdy pierdyknie mi nie daj Boże znow ktorys.Nie potrafia mi odpowiedziec czy wymienia wszystkie czy tylko jeden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienią pojedynczo aż do 7lat od daty wydania auta przy zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymienią pojedynczo aż do 7lat od daty wydania auta przy zakupie.

 

A widziałeś starszego passata B6 niż 7 lat? W 2013 r. będą mówić, że auto nie może być starsze niz 8 lat, to prawdopodobnie pozwala "odsiać" nieuświadomionych, co na wymianę pompek przyjeżdżają B5 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A widziałeś starszego passata B6 niż 7 lat? W 2013 r. będą mówić, że auto nie może być starsze niz 8 lat, to prawdopodobnie pozwala "odsiać" nieuświadomionych, co na wymianę pompek przyjeżdżają B5 :P

No niestety takowe są. Np data wydania auta 01.09.2005. Na dzień dzisiejszy auto ma ponad 7 lat. Byłem w ASO i powiedzieli, ze takiego auta nie naprawią. Podobno Niemcy są bardzo rygorystyczni pod tym względem i jasno stawiają sprawę. Można prosić o partycypację w kosztach naprawy ale to juz loteryjna sprawa. Tak mi powiedziano w ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie znowu odezwał sie pompowtrysk (tym razem 4ty cylinder). Może mineło 15tys od wymiany przez ASO z 3go cylindra.

17678 - PD Unit Injector: Cylinder 4 (N243): Regulation Range Exceeded

P1270 - 006 - Short to Plus - Intermittent

Freeze Frame:

Fault Status: 00100001

Fault Priority: 0

Fault Frequency: 8

Reset counter: 34

Mileage: 186854 km

Time Indication: 0

Date: 2000.00.00

Time: 17:01:41

 

Freeze Frame:

RPM: 1088 /min

Text: 0 Nm

Speed: 49.0 km/h

Load: 76.5 %

Text: 5.125 uF

Text: 14.75 mJ

Text: 11 mJ

Current: 0.000 A

 

I jedz tu człowieku gdzieś dalej , oczywiście ten numer błędu nie klasyfikuje do wymiany pompek. Powoli wszystko się w pasku sypie a wymian trochę było.

Ktoś może w archiwum ma nr błędu klasyfikujący do wymiany pompki (bojętnie który cylinder) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ze polowy 2005r i pewnie juz sie nie zalapie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd oznacza tylko, że w najbliższym tygodniu, miesiącu stanie ci auto, nie polecam wybierać się na wakacje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odebrałem swoje auto wczoraj po wymianie wszystkich 4 na nowe pytnie tylko czy VW po tylu latach wymyślił jakies rozwiazanie na ten bubel czy tylko laduja nowe ale tak samo awaryjne z kotrymi spokoj bedzie tlyko na jakis czas.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czytałeś ten wątek w ogóle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla osób z okolic WROCŁAWIA - w razie awarii śmiało uderzajcie do Motorpolu na ul. Pięknej. Uwinęli się dzisiaj w 1 godzinę z wymianą 3 pompek. Koszt: 0zł.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie...aktualnie samochód mi kopci przy ostrzejszej jeździe, aktualnie jestem za granicą ale jak wrócę sprawdzę czy to pompka. Jeśli mi leje, to jak wymienię na własną rękę to później jak coś mi padnie to nie wymienią za darmo co nie?

Jak mam naprawiać jedną w salonie i zapłacić z 3000zł to chyba wole pojechać do UK i wymienić wszystkie - dobrze kombinuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mój Passek ( śmiga na TAXI )odmówił mi współpracy z soboty na niedziele 8-9 września . Padła kolejna pompka pierwszą wymieniałem przy przebiegu 181tyś wczesną wiosną w VW Chylinscy w W-wa teraz mam 211tyś i wymieniono mi dzisiaj 3 kolejne wiec mam komplet nowych pompek continentala czyli na chwile obecną dalej wymieniają w ramach akcji serwisowej ale z info od Serwisanta usłyszałem ze nie wiadomo ile to jeszcze potrwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakich serwisach w Uk wymienialii wam? Pisałem do serwisu gdzies blisko Dover i dostalem info ze nie wymienia mi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności