Skocz do zawartości
drafik

automatyczne podnoszenie zamykanie szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam funkcjonalność tego programu,szybki i zamykanie zamka podczas jazdy hulają aż miło:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam sprawę może mnie ktoś poprowadzić dokładnie krok po kroku co gdzie i jak instalować i potem uaktywniać ,chodzi mi dokładnie o te funkcje : domykanie szyb z pilota , zamykanie centralnego po przekroczeniu prędkości i dźwięk przy alarmie ???

z góry wielkie dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam , mam sprawę może mnie ktoś poprowadzić dokładnie krok po kroku co gdzie i jak instalować i potem uaktywniać ,chodzi mi dokładnie o te funkcje : domykanie szyb z pilota , zamykanie centralnego po przekroczeniu prędkości i dźwięk przy alarmie ???

z góry wielkie dzięki za pomoc

Domykanie szyb -post nr.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Napisał konrad5516 Zobacz post

a zna ktoś taki program do b5 przed liftem?

Nie ma takiego.

 

Nie jestem pewien jak ale da się zrobić domykanie szyb z pilota w B5. Znajomy miał ten bajerek w swoim TDI z 2000r. ale coś przekombinował później z VAGiem i to spartolił. Jutro będę się z nim widział to zapytam jak to uruchomił u siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem pewien jak ale da się zrobić domykanie szyb z pilota w B5. Znajomy miał ten bajerek w swoim TDI z 2000r. ale coś przekombinował później z VAGiem i to spartolił. Jutro będę się z nim widział to zapytam jak to uruchomił u siebie

KKL na RS232 i program w DOS-ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłbym prosić o wyjaśnienie jak zrobić w MKM (albo czymkolwiek innym) samoczynne ryglowanie drzwi po przekroczeniu magicznych 15km/h?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy mógłbym prosić o wyjaśnienie jak zrobić w MKM (albo czymkolwiek innym) samoczynne ryglowanie drzwi po przekroczeniu magicznych 15km/h?

MKM w twoim samochodzie powinien sobie poradzić bez problemu wg.opisu z posta poniżej,ewentualnie VAG 311.2.A tu masz co i jak http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1130&highlight=modu%B3+komfortu+kodowanie

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

riccardoa, zrobi zrobi...

Na szybko: odpalasz mkm, klikasz nacti ID, czekasz, potem konfigurace jednotky i zaznaczasz automaticke zamknuti pri jezde(zamykanie przy przekroczeniu 15km/h) i ew automaticke odemknuti pri cośtam(otwieranie przy wyjęciu kluczyka ze stacyjki, bez tego trzeba otwierać pociągając dwa razy klamke lub przez przycisk w drzwiach kierowcy otwierający wszystkie). Potem potwierdzasz ok (chyba dwa razy) i powinno działać. Jak napisali poprzednicy dużo zależy, czy dany moduł to obsługuje.

 

pzdr, kris

Edytowane przez kr1st0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
riccardoa, zrobi zrobi...

Na szybko: odpalasz mkm, klikasz nacti ID, czekasz, potem konfigurace jednotky i zaznaczasz automaticke zamknuti pri jezde(zamykanie przy przekroczeniu 15km/h) i ew automaticke odemknuti pri cośtam(otwieranie przy wyjęciu kluczyka ze stacyjki, bez tego trzeba otwierać pociągając dwa razy klamke lub przez przycisk w drzwiach kierowcy otwierający wszystkie). Potem potwierdzasz ok (chyba dwa razy) i powinno działać. Jak napisali poprzednicy dużo zależy, czy dany moduł to obsługuje.

 

pzdr, kris

Rzeczywiście mój błąd,nawet chyba raz komuś ustawiałem,ale częściej robię to VAGiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedliftowe Passaty z modułem 1J0 959 799 XX trza w dosie robić. Zrobiłem multum takich Passatów - czeski program wysiada. Także czeski program głupieje jak moduł A B lub C po lifcie kodowany jest wstępnie na 75 (67) :) (normą jest 74 - 66). Wtedy czeski program potrafi zrobić łajno w komforcie i nie komunikuje się komfort z pilotem, blokuje bagażnik i robi różne mało przyjemne rzeczy. Widziałem 2 takie przypadki (jeden u kolegi Ceglarza). Więc z czeskim programem radziłbym ostrożnie, bo można sobie mocno kuku zrobić. Jak po zrobieniu domykania zamkną nam się samoistnie drzwi (czeski program) mamy problem. Tylko DOS i przywrócenie do stanu pierwotnego.

 

Moduły 796 XX są niereformowalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przedliftowe Passaty z modułem 1J0 959 799 XX trza w dosie robić.

W tych i w poliftowych bez problemu można VAGiem 311.2 wg.załączonej tabelki,w starszych nie próbowałem.:dobrze

Kodowanie modu?u komfortu.doc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tych i w poliftowych bez problemu można VAGiem 311.2 wg.załączonej tabelki,w starszych nie próbowałem.

 

Tam nie ma domykania szyb. Trza to robić programem VDC_E pod dos. Uwierz mi - dla mnie to nie pierwszyzna od 3 lat to robię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tam nie ma domykania szyb. Trza to robić programem VDC_E pod dos. Uwierz mi - dla mnie to nie pierwszyzna od 3 lat to robię...

Kolega pytał o ryglowanie zamka po przekroczeniu 15 km i wokół tego kilka ostatnich postów.:dobrzeDomykania szyb wiem że w tabelce nie ma i nie musisz mnie o tym przekonywać.:luka

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w starszych nie próbowałem

 

W starszych robisz tak samo, tylko na centralnej elektryce (bodajże 35 a nie 46 moduł komfortu)

 

Kolega pytał o ryglowanie zamka po przekroczeniu 15 km i wokół tego kilka ostatnich postów

 

A ja opisywałem czeski program (tak chwalony, a okazuje się, że ma kilka wad) oraz dlaczego przedliftowych Passatów nie da się zrobić tym programem (o tym jest właśnie ten temat)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W starszych robisz tak samo, tylko na centralnej elektryce (bodajże 35 a nie 46 moduł komfortu)

 

 

 

A ja opisywałem czeski program (tak chwalony, a okazuje się, że ma kilka wad) oraz dlaczego przedliftowych Passatów nie da się zrobić tym programem (o tym jest właśnie ten temat)

Nie ma problemu,ja odpisywałem na pytanie z 26 postu,stąd nieporozumienie.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
riccardoa, zrobi zrobi...

Na szybko: odpalasz mkm, klikasz nacti ID, czekasz, potem konfigurace jednotky i zaznaczasz automaticke zamknuti pri jezde(zamykanie przy przekroczeniu 15km/h) i ew automaticke odemknuti pri cośtam(otwieranie przy wyjęciu kluczyka ze stacyjki, bez tego trzeba otwierać pociągając dwa razy klamke lub przez przycisk w drzwiach kierowcy otwierający wszystkie). Potem potwierdzasz ok (chyba dwa razy) i powinno działać. Jak napisali poprzednicy dużo zależy, czy dany moduł to obsługuje.

 

pzdr, kris

dzięki za info... jak się odważę to spróbuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki za info... jak się odważę to spróbuję

 

No ale nie masz VAG? Moduł komfortu (46) dopasowanie (10) kanały 03 i 04 - z zera ustawiasz na 1. Po ustawieniu klikasz save i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Charakterek mam VAG... tylko że jakoś nie mam odwagi sam tam mieszać. Ot... taki strach przed nieznanym!

Jak strzele jakieś piwko na odwagę, to postaram się pogmyrać. O efektach oczywiście się pochwalę...

Jeszcze raz dziękuję za i wskazówki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki za info... jak się odważę to spróbuję

Tylko nie zapomnij przekręcić kluczyka w stacyjce przed nawiązaniem komunikacji, bo będziesz się przez 10 minut zastanawiał, czemu to nie działa... ;)

 

Trochę offtopic, ale związany z tematem: czechem włączyłem także sygnał dźwiękowy przy zamykaniu auta. Trąbkę słychać jakby z tyłu auta (bagażnik) a nie klakson. Czy to znaczy, że mam jakiś dodatkowy alarm? Trąbi też jak sie próbuje odpalić samochód, który się zamknął samoczynnie po dłuższym czasie bez otwierania drzwi. Gdzie może być schowana syrena (jeśli jest dodatkowa)? Szukałem po lewej stronie nadkola w bagażniku ale nic nie ma. A może to klakson jest w passku w bagaju?

 

pzdr, kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko nie zapomnij przekręcić kluczyka w stacyjce przed nawiązaniem komunikacji, bo będziesz się przez 10 minut zastanawiał, czemu to nie działa... ;)

 

Trochę offtopic, ale związany z tematem: czechem włączyłem także sygnał dźwiękowy przy zamykaniu auta. Trąbkę słychać jakby z tyłu auta (bagażnik) a nie klakson. Czy to znaczy, że mam jakiś dodatkowy alarm? Trąbi też jak sie próbuje odpalić samochód, który się zamknął samoczynnie po dłuższym czasie bez otwierania drzwi. Gdzie może być schowana syrena (jeśli jest dodatkowa)? Szukałem po lewej stronie nadkola w bagażniku ale nic nie ma. A może to klakson jest w passku w bagaju?

 

pzdr, kris

Syrena od fabrycznego alarmu jest właśnie w pasku w bagażniku(o ile to można nazwać syreną).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności