Skocz do zawartości
Charakterek

Montaż świateł do jazdy dziennej w B5 - mały manual.

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden z forumowiczów zainstalował w swoim poliftingowym Pasku w miejsce oryginalnych halogenów światła dzienne montowane w fabiach RS, są one prawie identyczne jak halogeny w Paskach, trzeba trochę pokombinować z mocowaniem, ponieważ nie pasują uchwyty, ale wygląda to ciekawie, sam się nad tym zastanawiałem, ale nie chcę rezygnować z oryginalnych halogenów, waham się nad zakupem Philipsów DayLight

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra

Ja też zakupiłem halogeny DRL od fabii

Poświęciłem troszke wiecej czasu na montaż bo chciałem mieć przymocowane na uchwytach bo na opaske to tak troche nie teges

Więc najpierw trzeba dociąć otwór pod chalogen ma to wyglądać mniej więcej tak foto 1

nastepnie dorobiłem sobie takie uchwyty foto 2

Po zamontowaniu wyglada to tak foto 3-6

A swieci jak na foto 7

Jak dla mnie to niebo a ziemia pomiedzy tymi a DRL z pierwszego postu jacka

sam je miałem i wiem co pisze:mlask

SAM_0648.jpg

SAM_0644.jpg

SAM_0649.jpg

SAM_0650.jpg

SAM_0651.jpg

SAM_0656.jpg

SAM_0652.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda super, kurde szkoda mi halogenów, z drugiej strony nie używa się ich często, Skwaru jakie zasilanie zastosowałeś ? pin TFL ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest podłączone pod TFL

Co do halogenów ori to nie ma czego żałować przecież one i tak prawie niczego nie oświetlają

Ja miałem halogeny HELLI MICRO DE dedykowane do paska i tez je wywaliłem zeby te załozyc

Edytowane przez skwaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobra

Ja też zakupiłem halogeny DRL od fabii

Poświęciłem troszke wiecej czasu na montaż bo chciałem mieć przymocowane na uchwytach bo na opaske to tak troche nie teges

Więc najpierw trzeba dociąć otwór pod chalogen ma to wyglądać mniej więcej tak foto 1

nastepnie dorobiłem sobie takie uchwyty foto 2

Po zamontowaniu wyglada to tak foto 3-6

A swieci jak na foto 7

Jak dla mnie to niebo a ziemia pomiedzy tymi a DRL z pierwszego postu jacka

sam je miałem i wiem co pisze:mlask

widzę że trochę się napracowałeś,zdejmowanie zderzaka to już jest trochę czasu,mam pytanie o kostki,czy te kostki to dokupuje się czy pasują od paska po przeróbce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
te kostki to dokupuje się czy pasują od paska po przeróbce?

Ja nie miałem w oryginale chalogenów więc u mnie była samoróbka czyli piny zatopione w lampce i dalej kostka więc ci nie pomoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widzę że trochę się napracowałeś,zdejmowanie zderzaka to już jest trochę czasu,mam pytanie o kostki,czy te kostki to dokupuje się czy pasują od paska po przeróbce?

 

Ja obciąłem kołnierz z oryginalnych wtyczek i pasują.

 

 

 

 

MÓJ PASSAT

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=100652

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,ale jak dobrze pamiętam tam są 3 piny? i teraz pytanie,po co 3 piny czyżby chodzi o przygasanie tych świateł jak się włączy mijania,tak aby świeciły na ok 40% mocy tak jak w nowych fordach czy innych mercedesach? jak to zrobić ,napewno potrzebny jest moduł,chciałbym aby tak docelowo się paliły czy ktoś wie gdzie można dokupić lub kto może coś takiego dorobić,kolega kiedyś montował ledy od S6 i elektryk zrobił mu moduł że jak zapalał mijania to gasły mu ledy na ok 40% mocy,fajnie to wygląda i nie trzeba mieć pozycyjnych w lampach przednich.

po za tym znalazłem takie światła w czechach http://www.obautodily.cz/skoda_fabia_rs_10_denni_led_sviceni_orig_leve-903ps006

Edytowane przez pawelb6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po za tym znalazłem takie światła w czechach http://www.obautodily.cz/skoda_fabia..._leve-903ps006

No te lampki to mozna powiedzieć że w takich samych pieniądzach bo tu masz cene za sztuke

Pewnie bez problemu da się to zrobić żeby swieciły na pół gwizdka

Pytanie tylko jak:debil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do passka przed liftem pasują jakies DRL nie koniecznie ledowe ?? ktos montował zamiast zaślepek ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, halogeny są mocowane do zderzaka? Byłem pewny, że do kratek :/

Aktualnie nie mam żadnych, a chciałbym DRL w miejsce ori halogenów(kupiłbym halogeny i kratki z otworami). Ma ktoś jakiś pomysł, jak to zamontować, i czy będą kratki z otworkami pasowały do zderzaka, w którym oryginalnie nie ma halogenów?

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kratki bez problemu zamieniasz, a i w zderzaku masz mocowania na halogeny-p&P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ku przestrodze... Jako, że ten moduł wykrywa napięcie ładowania z alternatora polecam podłączenie tych ledów przez stacyjkę.

Inaczej będziecie mieć problem jak ja.

Podczas ładowania akumulatora muszę dodatkowo odłączać wtyczki ledów, żeby się nie paliły całą noc. Druga sprawa włączenie webasto także powoduje zapalenie mi dziennych także przez stacyjkę i po problemie. Innych mankamentów nie zauważyłem. Diagnosta na przeglądzie zmierzył sobie miarką czy zgadzają się odległości pochwalił za rozsądny wybór Philipsa zamiast taniego chinola i podbił pieczątkę.

Światełka Philipsa spisują się już ok 8miesięcy i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas ładowania akumulatora muszę dodatkowo odłączać wtyczki ledów, żeby się nie paliły całą noc

Nie radzę ładować auta bez odpinania klem-może się to skończyć kosztownie w przypadku uszkodzenia elektryki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy kratki dolne od 3BG pasują do 3B ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---------- Post added at 14:57 ---------- Previous post was at 14:56 ----------

 

czy kratki dolne od 3BG pasują do 3B ??

Nie pasują na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie zastanawiam na tymi 501, zeby nie musiec nic wycinac w kratkach. Ale ze wzgledu na pojawiajace sie opinie opisujace ten model poczekam na cos lepszego ;)

Jak na razie we wrocku znalazlem firme sprzedajaca m.in. takie ledy:

550c0b066d74ca24m.jpg

441f3b2838262325m.jpg

Cena chyba byla pomiedzy 120 a 170 w zaleznosci od modelu.

Ich strona http://ledport.com.pl/index.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tez sie zastanawiam na tymi 501

Ja bym ich już nie kupił ponownie ale to tylko moja opinia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzasadnij czemu byś nie kupił? ja czekam aż będzie dostawa bo skoro pasują w kratki bez wycinania ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności