Skocz do zawartości
pszem

Co zrobić, żeby nie wyciekał olej na bloku?

Rekomendowane odpowiedzi

Co zrobić, żeby olej nie wyciekał na bloku, na tych śrubkach które są na górze?

Cieknie mi z 2 skrajnych śrubek.

Czy tam powinny być jakieś uszczelki?

W jaki sposób można to samemu zrobić?

 

Zdjęcie:

http://img153.imageshack.us/img153/4461/jakauszczelka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam pod spodem są takie gumki, trzeba je po prostu wymienić i problem z głowy. Nie pamiętam tylko, czy te uszczelnienia są tylko pod nakrętkami, czy też pod pokrywą zaworów też. U mnie niestety też się tak dzieje i będę musiał się tym zająć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co zrobić, żeby olej nie wyciekał na bloku, na tych śrubkach które są na górze?

Cieknie mi z 2 skrajnych śrubek.

Czy tam powinny być jakieś uszczelki?

W jaki sposób można to samemu zrobić?

 

Zdjęcie:

http://img153.imageshack.us/img153/4461/jakauszczelka.jpg

wymienić [ATTACH]49100[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego sa nowe uszczelniacze tych śrub ale jest na to sposób wystarczy odkręcić nakrętki odtłuścić te miejsca gdzie jest olej i osadzić na silikonie na wysokie temperatury i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymienić nr16.pdf
czy dla silnika 1.9D to są takie same podkładki jak dla 1.9TDI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy dla silnika 1.9D to są takie same podkładki jak dla 1.9TDI ?
nr podkładki uszczelniającej 028103533 do 1Y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo !

Mi ETKA nie chce działać na kompie, nie wiem dlaczego. Gdyby działała, sam bym sobie sprawdził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy dla silnika 1.9D to są takie same podkładki jak dla 1.9TDI ?
tak są takie same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

wy tylko na silikonie osadzajcie potem się kupuje auta i zamiast uszczelki klawiatury jest silikon wszędzie silikon...Zrób jak fabryka przewidziała kup uszczelki i zrób tak by miało ręce i nogi.A nie słuchaj wypowiedzi o silikonie.Silikonem można cycki sobie wypchac ;) a nie uszczelniać silnik.Potem się to na tobie zemści i będziesz robił 2 razy.

Edytowane przez Maly.89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez prawda, jak wymienialem uszczelke pod klawiatura to bylo tam troche silikonu fakt ze nie cieklo ale trzeba bylo ten syfek czyscic,nowa prawidlowo zalozona uszczelka i bez problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wymieniałem uszczelkę pod klawiatura bo ciekła po ściągnięciu moje oczy ujrzały silikon.Zmieniłem na uszczelkę i żadnych wycieków:).W BMW też tak miałem wszystko co się dało na silikonie rozebrałem wyczyściłem i założyłem uszczelki zero wycieków zero dolewek oleju a silnik zalałem 5w40.Otrzymał drugą młodość a że to 6 cylindrów było to pięknie grało i moją młodość przeżyło ;) naukę driftingu ;P brakuje mi tego w passacie:( piękności tak mruczał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem wrogiem silikonowania. Komplet elringa na śruby i pod pokrywę kosztuje ok. 60 zł brutto.

Jeśli ściągniesz pokrywę do wymiany samych gumek na śrubach, założę się że po tygodniu zacznie lecieć właśnie z tej dużej. Lepiej zmienić komplet i mieć spokój. Dodatkowo można włożyćpodkładki pod śruby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli ściągniesz pokrywę do wymiany samych gumek na śrubach, założę się że po tygodniu zacznie lecieć właśnie z tej dużej.

Właśnie chciałem o to pytać, ale widzę że nie zdązyłem.

Chodzi oczywiście o sposób wymiany tych uszczelek.

Czy trzeba ściągać całą pokrywę, czy wystarczy odkręcić śrubki i od góry można to wymienić?

Czy ktoś mógłby ewentualnie to potwierdzić? Czy jest jakaś szansa że tej dużej uszczelki nie będzie trzeba po tygodniu wymieniać? :-)

 

-------

Dzisiaj pojeździłem za tymi uszczelkami:

cena oryginalnej w ASO (Magro Sosnowiec) - 16 zł / 1 szt.

cena zamiennika w sklepie nieuprzejmego Eugeniusza Hanusa (Sosnowiec) - 3 zł/ 1 szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na śrubie jest jedna uszczelka od dołu i jedna od góry, więc trzeba zdjąć pokrywę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego uszczelke pod pokrywą wymień jak będziesz ściągał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj pojeździłem za tymi uszczelkami:

cena oryginalnej w ASO (Magro Sosnowiec) - 16 zł / 1 szt.

cena zamiennika w sklepie nieuprzejmego Eugeniusza Hanusa (Sosnowiec) - 3 zł/ 1 szt.

Właśnie chyba mnie to czeka. Widzę że na szczęście to nie są duże koszty.

Aby nie zakładać nowego tematu pozwoliłem sobie podpiąć pod ten. Czy jak wycieka olej to wystarczy wymienić samą uszczelkę czy coś jeszcze? To że dolewam w ciągu roku ok 5L oleju to pewnie po części wina nieszczelności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ABSie nie wymieniałem żadnych gumek tylko całą uszczelkę, Elringa, koszt żaden a wyciek przestał mnie wkurzać. I tak już z rok. Zgadzam się, że silikon to w cycki się pakuje a nie w silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest przyczyną znalezienia się oleju w tym miejscu? Rurka nie jest pęknięta. Możliwe że zatkana odma?

14072011031.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Publikujesz zdjęcie z którego nie sposób coś zobaczyć. Sam musisz wypatrzyć miejsce wycieku, przejrzeć całą pokrywę dookoła, jak trzeba podejrzeć od spodu - pomóc sobie lustereczkiem, a nawet włożyć paluszki tam gdzie wzrok nie sięga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieknie z rury przy wejściu do odmy, nowa opaska tez za wiele nie pomaga, jak to uszczelnić? Sylikon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności