Skocz do zawartości
pedro_78

VAG na androida?

Rekomendowane odpowiedzi

Z trochę innej beczki, czy ktoś zastanawiał się nad bezpieczeństwem takiego rozwiązania? Urządzenie jest cały czas pod napięciem (nawet jak wyłączymy stacyjkę), a kod do parowania BT jest wszystkim znany (1234 albo 0000). Zostawiając samochód na parkingu ktoś mógłby sterując modułem komfortu otworzyć drzwi samochodu przy pomocy zwykłej komórki. Nie wiem do końca czy to możliwe, ale wydaje się być prawdopodobne, a nie uśmiecha mi się ciągle wyjmować tego ustrojstwa z gniazda ODBII.

 

Zawsze możesz nabyć wersję z

i nie będziesz musiał go ciągle wyjmować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B5 1998 ADR . Elm i torque pro na motoroli defy+ nie dziala. Sam modół z telefonem paruje się poprawnie, ale program nie wykrywa już urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z trochę innej beczki, czy ktoś zastanawiał się nad bezpieczeństwem takiego rozwiązania? Urządzenie jest cały czas pod napięciem (nawet jak wyłączymy stacyjkę), a kod do parowania BT jest wszystkim znany (1234 albo 0000). Zostawiając samochód na parkingu ktoś mógłby sterując modułem komfortu otworzyć drzwi samochodu przy pomocy zwykłej komórki. Nie wiem do końca czy to możliwe, ale wydaje się być prawdopodobne, a nie uśmiecha mi się ciągle wyjmować tego ustrojstwa z gniazda ODBII.

Przecież ten program odczytuje (Łączy się) tylko z silnikiem...

Tam nie ma żadnych adaptacji itd.

Poza tym....Połącz się przez ori. fejsa z jakimkolwiek sterownikiem bez przekręcenia kluczyka.

 

Ps.Motorola Atrix Andek 2.3.4 działa wszystko,łączenie poniżej 10sek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów,

mam paska 99r silnik AJM - PD, chciałem nabyć to urządzenie (http://allegro.pl/elm327-bluetooth-micro-elm-327-bt-obd2-pl-nowosc-i3082683998.html#tabsAnchor) koleś który to sprzedaje mówi że nie będzie działac z moim autem, aczkolwiek z wypowiedzi poprzedników wnioskuję że im się to udało nawet ze starszymi autami.

Może mi ktoś podpowiedzieć czy mogę spokojnie kupić to urządzenie i być zadowolonym, czy jednak będę miał przykrą niespodziankę.

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam pytanie. Czy jest mozliwosc uzycia tegointerfejsu elm pod bluetooth jak zwyklego kabla? Chce odblokowac sobie odsuwanie i zasuwanie szyb z kluczyka w passacie 3bg ale zwyklym kablem nie moge sie polaczyc, a przez bluetooth i telefon dziala to dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, mam pytanie. Czy jest mozliwosc uzycia tegointerfejsu elm pod bluetooth jak zwyklego kabla? Chce odblokowac sobie odsuwanie i zasuwanie szyb z kluczyka w passacie 3bg ale zwyklym kablem nie moge sie polaczyc, a przez bluetooth i telefon dziala to dobrze.

Nie ma takiej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy to jak wygląda podłączanie tego cacka pod niższe roczniki? Mój Pasio jest z końcówki 98r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy to jak wygląda podłączanie tego cacka pod niższe roczniki? Mój Pasio jest z końcówki 98r.

 

Też jestem bardzo ciekaw, a paska mam modelowo z 98' (ostatnie dni 97'). A moze ma ktos z okolicy takie cacko i dalo by sie podjechac, sprawdzic? Bylbym wdzieczny, bo tez myslalem o zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A6 c4 działa z tym tylko trzeba zastosowac przejsciowke więc passat będzie działal na 100%. To chyba jest identyczny interfejs jak w b5 fl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, znajomy kupił sobie ten interfejs. Fakt jest ich duzo z roznymi "bebechami". W jego wersji podobno da sie sczytac auta od 96r (benzyna - europejskie). Jak tylko odbiore swoje od mechanika, przetestuje to urzadzenie, i dam znac czy na moim pasku dziala. (sadze ze nie bedzie dzialalo)

 

---edit---

No i niestety, jak piszą tak jest. W moim autku adapter nie działa (a miał podobno najnowszą wersję softu)

Edytowane przez maxblink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam szanownych kolegów,

mam paska 99r silnik AJM - PD, chciałem nabyć to urządzenie (http://allegro.pl/elm327-bluetooth-micro-elm-327-bt-obd2-pl-nowosc-i3082683998.html#tabsAnchor) koleś który to sprzedaje mówi że nie będzie działac z moim autem, aczkolwiek z wypowiedzi poprzedników wnioskuję że im się to udało nawet ze starszymi autami.

Może mi ktoś podpowiedzieć czy mogę spokojnie kupić to urządzenie i być zadowolonym, czy jednak będę miał przykrą niespodziankę.

pzdr.

 

powinno zadzialac:) u mnie dziala rok 2000 silnik ATJ a u Ciebie AJM :) podobno to sa te same silnik i ECU tylko sie roznia momentem obrotowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam androida 4.2.2. I chciałbym program do diagnostyki (coś jak polski vag 4.9) którym można sprawdzić paska 95-94 . ma ktoś coś takiego tylko nie może być prz bluetooth tylko usb. Posiada ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię aby ktoś miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jeszcze pod elm327 androida jakie programy polecacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam interfejs bluetooth V-GATE i łączę się z nim z moim F. Cougarem bezproblemowo.

Mam jeszcze golfa III i coś nie mogę się zbytnio połączyć przez Torque.

Wiecie może z jakiego protokołu trzeba skorzystać żeby działało to na samochodach z koncernu VW ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował łączyć się przez kabel USB za pomocą tej aplikacji? Przez przejściówkę USB na USBmini ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam passata b5 2000r i u mnie elm327 bardzo szybko się łączy. Zapraszam do oglądnięcia filmu jak u mnie wygląda tablet zabudowany w połączeniu z elm327 :)

 

[video=youtube;L-pNS5cRvQk]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B5(3B) 1.8 20V 125KM (ADR), 1999

 

Chiński:

MINI ELM327 Interface Viecar 2.0 OBD2 BT Auto Diagnostic Scanner

 

Nie działa.

Paruje się poprawnie z HTC 610 Desire ale na tym koniec, nie komunikuje sie z ECU.

 

Na jakim protokole pracuje OBDII pasków sprzed 2000r. ?

Wg. skośnookich urządzenie obsługuje:

ISO 9141-2 (5 baud init, 10.4 Kbaud)

ISO14230-4 KWP (5 baud init, 10.4 Kbaud)

ISO14230-4 KWP (fast init, 10.4 Kbaud)

ISO15765-4 CAN (11bit ID, 500 Kbaud)

ISO15765-4 CAN (29bit ID, 500 Kbaud)

ISO15765-4 CAN (11bit ID, 250 Kbaud)

ISO15765-4 CAN (29bit ID, 250 Kbaud)

Edytowane przez 8472Ragnarok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie chyba nie ma jaeszcze programów na android które pokasują błędy w samochodach nie związane z silnikiem czyli np ABS, Klimatyzacja itp. Torque fajny program tyle że poza parametrami pracy silnika nic konkretnego nie pokazuje. Nawet po odpięciu przepływki w passacie B5 w celu sprawdzenia programu nie pokazał żadnego błedu. Ale zabawka fajna pokazuje np: Czas rozpędzania do 100, czas przejazdu na 1/4 mili itp. Może ktoś kiedyś napisze Vaga na android...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ivag i iobd2 scanner ale jak to działa to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności