Skocz do zawartości
pedro_78

VAG na androida?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z forum miał już może okazję przetestować program "Torque"na platformę android?

Tutaj http://torque-bhp.com/ dla zainteresowanych można poczytać trochę więcej o programie. Do połączenia z autem potrzeba adapter OBD2 z bluetooth.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile za takie cacko trzeba zapłacić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adapter bluetooth oryginał ok 200$ http://www.carplugs.com/obd2bluetooth.html ,ale na Ebay i Allegro można już znaleźć tanią chińszczyznę, program z Android market można mieć za darmo, lub wersję full za 3,40 euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mozna kupic przejściówki z min usb na duzy i mieć zwykły kabel USB ?? ja nazywa sie aplikacja w markecie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio bawiłem sie programami Torque Pro (OBD2&Car) v1.5.16 i DashCommand (2.7.0) ten w markecie android kosztuje blisko 70 zl.

Podłaczyłem bez problemu przez adapter bluetooth z HD2 z andkiem 2.3.5 na pokładzie.

Zabawka fajna ale sensownego nic nim nie idzie zrobić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ostatnio bawiłem sie programami Torque Pro (OBD2&Car) v1.5.16 i DashCommand (2.7.0) ten w markecie android kosztuje blisko 70 zl.

Podłaczyłem bez problemu przez adapter bluetooth z HD2 z andkiem 2.3.5 na pokładzie.

Zabawka fajna ale sensownego nic nim nie idzie zrobić :P

czyli konkretnie co na nim mogles zrobic, mi by wystarczylo jak by odczytywal chwilowe i srednie spalanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz przykład co na nim możesz zobaczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interface ODBII z BT można zakupić za ok 90,- / aplikacja Torque jest za free z Marketu na Androida ew za 15,-PLN ver pro.

Domyślnie monitorować możemy podstawowe parametry + odczyt błędów z ECU i ich kasowanie. Sama aplikacja jest uniwersalna ( na pewno funkcjonuje/testowana na B5 2000 / Audi A6 2007 / A3 2005 / saab 95 renaut espace).

Aplikacja naprawdę fajna, chodź jeszcze mało rozpoznana => można tworzyć/definiować własne parametry do odczytu ale trzeba znać PID-y od marki/wersji auta przekładające się na paramter mierzony. Zastanawiam się czy jest jakiś "klucz" przekładający odczytywane dane z VAG-COM na PIDy

Jeśli ktoś posiada wiedzę dot. PID-ow innych paramterów prośba o info :)

U mnie z fajnych rzeczy poza pokrywającymi się z tymi na liczniku działają bez porblemu

- Engine Coolant Temperature

- Engine Load

- Mass Air Flow Rate

- Turbo Boost Gauge ( w PSI )

 

HTC DHD Android 2.2.1

Edytowane przez tofana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze rozumiem da się odczytać kody błędów czymś takim? http://allegro.pl/elm-327-bluetooth-bt-bezprzewodowy-obd2-pl-elm327-i2192673752.html . Pytam ogolnie bo koszt 79zł to nie dużo a jak mógłbym sprawdzać błędy w innych samochodach niż VW/Audi np Mercedes(nawet te nowsze?...) to byłoby fajnie x)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mojej wiedzy tylko z ECU. / ford focus tez dal rade - Aplikacja robi autodetekcje protokołów a ma ich sporo i dała radę.

 

Wizualnie jak to wygląda można kuknąć na YT - sporo już tam jest przykładów.

Edytowane przez tofana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy za pomocą tej aplikacji skasuje świecącą się poduszkę ?

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.prowl.torque&feature=search_result

 

Żeby uruchomić tą aplikację potrzebuję tego ? Będzie to współpracować z B5 FL 2001 r ?

http://allegro.pl/elm-327-bluetooth-bezprzewodowa-diagnoza-obd2-id2-i2193540870.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktoś dopomóc w uruchomieniu całości . Zakupiłem wszystko ale nie chce chulac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby było ciekawie to zakupiłem w/w program oraz elm 327 na youtube facet robi wszystko tak jak ja ,lecz gdy zadzwoniłem do dostawcy elm to powiedział mi ze uządzenie powinno poprosic o jakiś nr blut lecz nie chce. Czy ktoś próbował to zgrać z takim samochodem jak mój tzn. Vw passat b5 1,9 tdi 115km 1999r. ?bo zachodze w głowe ze być moze za stary samochód mam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie smiga a mam zblizone auto jak Ty ( tylko silnik ATJ ).

Kupilem interface http://allegro.pl/euroscan-pl-2011-elm-327ver-1-4b-bluetooth-i2215003487.html

Kupilem program w GooglePLay - wlaczylem BT na telefonie - sparowalem z interface ( domyslny parowania to kod 0000 ) i dziala az milo.

 

P.S>

Sparuj najpierw podlaczony interface do samochodu z telefonem bo chybta tego nie zorbiles.

Edytowane przez tofana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość resi

też korzystam z torque oraz z dash command na androidzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie próbowałem i w rzaden sposób nie widzi elm i nie paruje sie . W jaki sposób to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- włączasz elma do obd2

- włączasz na telefonie BT

- w opcjach BT na telefonie wyszukujesz/dodajesz nowe urządzenie - telefon szuka nowych urządzeń po BT

- Wybierasz elma z listy znalezionych urządzeń (na pytanie o kod wprowadzasz 0000 lub 1234 w zalezonosci od producenta / u mnie 1234)

To tyle - odpalasz program i czekasz chwile (autodetekcja steronika auta)

 

P.S> nie wiem jaki masz tel. wiec napisałem ogólniej i prościej się nie da.

Edytowane przez tofana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak piszesz u góry lecz mój tel galaxy ace nie znajduje urządzenia. W noki n96 sie pojawia wiec sądze ze elm działa . Na jakim telefonie to połączyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

program jeden jak i drugi działa na 100% trzeba tylko sparować na początku :P

Sam telefon nie ma znaczenia grunt ,żeby był andek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widze ze tu kolega zakupil ten adapter majac auto ponizej 2k roku. Probowal ktos podlaczac pastucha z 97/98 ? Działa na tych starszych ? Bo w opisach aukcji jest w sumie jasno napisane ze auta od 2000/2001 w gore... i ponizej zamieszczaja listy aut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności