Skocz do zawartości
rafi-r

wymiana rozrządu - kiedy?

Rekomendowane odpowiedzi

Lubię swoją b6,fajnie się jeździ,ale coś musi być na rzeczy,skoro po 5latach jazdy b5FL chciałem tylko i kupiłem b6,ale następne auto to chyba już nie b7 -choć pewnie Audi

O tym właśnie piszę. Wystarczyło kilka drobnych, ale upierdliwych i kosztownych (jeśli brać pod uwagę ASO) awarii, żeby rozważać zmianę marki. Zapewne jeśli strzeliłby Ci pasek przed wyznaczonym przez producenta terminem, to nie zastanawiałbyś się tylko po remoncie silnika od razu byś go sprzedał i jeszcze znajomych i znajomych Twoich znajomych ostrzegłbyś przed zakupem tej marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto co mówi niemiecka książka serwisowa o paskach "zębatych",przy:

90kkm w benzyniakach sprawdzić

120kkm wymiana w silniku 2.0 SDI

150kkm wymiana w 4 cyl.dieslu na pompowtryskach

180kkm wymiana w 2.0 FSI; 2.0 TFSI; TDI CR- sprawdzenie(!)

240kkm wymiana rolki napinacza w 2.0 SDI

300 kkm Wymiana rolki napinacza w TDI na pompowtryskach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*wektor pod warunkiem że używasz oryginalnych części, zaraz znajdzie się masa zwolenników zapobiegawczemu wymienianiu w połowie tego przebiegu no ale :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka aut i co do paska zębatego zawsze brałem oryginalny- polecam takie rozwiązanie

Niestety, gwarancja na pasek zwykle działa wówczas, gdy wymiany dokonuje jakiś autoryzowany mechanior.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe modele mishubischi outlander wydluzyly okres do wymiany rozrzadu na okres 160 tys mil auto jest napedzane paskiem rozrzadu i silniki te sa stosowane jak i w mitsu tak i w vw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już tylko krok do całkowitego wyparcia łańcuchów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i do bezrobocia u mnie w pracy :( nie lubie wymieniac rozrzadu gdzie sa kolka plywajace na walkach rozrzadu ale teraz bede robil to rzadziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafi-r spokojnie tak jak juz kiedyś mówiłem wymiana 180 tkm ja juz swoim mam nastukane 160 tkm i jest cisza a wiec nie ma obawy ja bede mienił po wakacjach a wiec koło 170 tkm tylko zastanawia mnie jeden fakt czy rozrząd wymienia sie tak pasek napinacze rolka i pompa wody czy jeszcze koła z rozrządu a wiec koło zembate z wału i koło z wałka rozrządu bo kiedys sie wymieniało co 2 rozrząd koła zembate a teraz nie wiem?????? oprócz tego widziałem przyrząd do wymiany rozrządu moze ktos taki ma na uzyczenie bo w sklepie kosztuje 200 zł pytałem w ASO wymiana rozrządu 1700 zł ale nie odpowiedzieli mi czy te koła tez wymieniają ale pompe wody dają po regeneracji a wiec wniosek prosty 500 zł rozrząd ale wiem ze mam nowy cały wraz z pompą i wymiana w własnym warsztaciku wtedy mam pewnosc ze mam nowe i autko bedzie dalej latało.

 

Nie tak jak kiedys dałem wymiecic rozrząd i po 20 tkm rozpadł sie pasek okazało sie ze gosc go wogóle nie wymienił jego odp bo on jeszcze fajnie wyglądał a wiec od tego czasu robie sam sobie moje wozidełka i jestem zadowolony nie mam problemów

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek ja wymieniłem rozrząd u siebie przy przebiegu 173kkm, kół nie wymieniałem,za części płaciłem nieco ponad 500pln u kolegi naszego z forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Endriu czesci orginał czy zamieniki ?i to masz z pompą wody bo oryginał rolki sa metalowe a zamieniki sa bakielitowe ??????

 

---------- Post added at 08:28 ---------- Previous post was at 08:27 ----------

 

podaj namiary na gostka

 

a propo widze ze jakos spalanie ci zmalało z 10.10 co tego efektem jest ??????

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Endriu czesci orginał czy zamieniki ?i to masz z pompą wody bo oryginał rolki sa metalowe a zamieniki sa bakielitowe ??????

 

---------- Post added at 08:28 ---------- Previous post was at 08:27 ----------

 

podaj namiary na gostka

 

a propo widze ze jakos spalanie ci zmalało z 10.10 co tego efektem jest ??????

 

Wojtek części ori rolki ina, pompa wody skf. Kolega Weso, mają temat na forum.

A spalanko spadło bo w tym miesiącu więcej traski, no i wreszcie chyba wyczułem silnik. Jestem coraz bardziej zadowolony i to też trochę dzięki Tobie. Dzięki za poradę przy wyborze. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem coraz bardziej zadowolony i to też trochę dzięki Tobie. Dzięki za poradę przy wyborze.

 

Andrzej nie ma za co wypijemy kiedys Flache hihihihhihihihihhihi tak myslaem ze nie bedziesz załowac bo ja nie załuje jak bym miał wybierac jeszcze raz to to samo bym wybrał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Odświeżę trochę ten temat. Mam pytanie co do wymiany rozrządu w moim pasku 2.0 FSI BVY 2007r przebieg 78 000 km słyszałem, że mimo iż zgodnie z przebiegiem nie trzeba wymieniać jeszcze rozrządu to po 6 latach trzeba bo pasek się starzeje. Poza tym piszczy mi coś w rozrządzie i nie wiem czy wymienić cały czy tylko rolkę? Przez jaką firmę są robione części rozrządu w oryginale (pasek, rolki, pompa wody)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniaj cały rozrząd. Ori montują Ina pasek i pompą wedle uznania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Po 6 latach, to już najwyższy czas na zmianę rozrządu niezależnie od przebiegu. Wymieniaj wszystko co się da przy okazji wymiany rozrządu. Pasek, rolki, pompę itp.

A przez jaką firmę są te części robione, to przyznam, że nie wiem. Ja wymieniałem na ori po cenie zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniam wszystko w środę zamówiłem już oryginalną pompę za 119zł z allegro, i kompletny rozrząd za 399zł też oryginalny ( mechanik powiedział mi 1400zł z wymianą w tym 400zł sama wymiana), odrazu wymiana płynu chłodniczego i oleju wszystko na raz i będę miał spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

ja wymienilem rozrzad przy 177kkm (mam silnik Common Rail , CBAB) i jest ok.

Jedyny problem (a juz z 4000km przejechalem ) po wymianie z rozrzadu, to fakt, ze slychac pracujaca pompe wody w okolicach 1000 obrotow. Jak spadnie na jakies 800 obrotow jest cisza.

Jakas wadliwa pompa czy trafilem po prostu na troche glosniejszy (niz srednia) model.

Mam bardzo dobry sluch i kazdy nowy dzwiek w aucie od razu wylapuje :)

 

Auto zachowuje sie normalnie :) Wszystko ok. Plynu nie ubywa. Po prostu ja slychac na pewnym zakresie obrotow.

 

Rozdrzad wymienialem w warsztacie w kotrym wczesniej wymienialem rozrzad w B5

Wszystkie czesci oryginalne VW. Pompa wody tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smieszne, ale zauwazylem ta sama przypadlosc...wymienilem rozrzad ostatnio przy 174tys i rowniez przy 1000 obrotow (akurat wypalal sie DPF na postoju) pompa wody halasuje troche. Na razie skoro ogolnie wszystko ladnie dziala to jezdze dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem we wcześniejszych postach jak to mi się udało tanio kupić oryginalny rozrząd do mojego paska, niestety ale dopiero wczoraj zobaczyłem, że pasek rozrządu miał ważność do 2011 roku. Oczywiście w sklepie nie zauważyli, że już jest po terminie i nawet nie przeprosili za tą sytuację jak oddawałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam przejechane 98tyś mil to (około 157tyś km) ostatnio byłem w ASO na wymianie olejów i powiedzieli mi że powinienem w najbliższym czasie zmienić rozrząd,mówili mi coś że VW zmieniło wymianę paska z 5 lat na 4 lata,nie wiem co o tym myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności