Skocz do zawartości
rafi-r

wymiana rozrządu - kiedy?

Rekomendowane odpowiedzi

Bez przesady. 50 tys. to jesteś mniej więcej w połowie cyklu wymiany rozrządu. Ale nad paskiem możesz się zastanowić. Ktoś mądry mi powiedział, że pasek, jak każda "guma" z czasem zużywa się. Tym bardziej, że pracuje w ciężkich warunkach. Przy Twoim przebiegu wnioskuję, że auto częściej jeździ w cyklu miejskim, więc pasek tym bardziej dostaje w kość. Ja u siebie wymieniałem rozrząd po nieco ponad 5 latach i przebiegu(rozrządu) ok. 60 tys km. Ale tylko dlatego, że kolega załatwił mi w dobrej cenie oryginalny rozrząd(z ASO). I co się okazało? Sam rozrząd był w całkiem dobrym stanie, ale pasek przy dokładnych oględzinach nosił już ślady zużycia-pęknięcia(sparciałe) i na grzbiecie delikatny wytarty rowek. Auto jeździ głównie po mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pacjet B7, ostatnia wymiana 2019 rok przy 210 tys, teraz 280 tys. Szukać powoli czegoś czy raczej spokojnie jeszcze ten rok przejeżdża. Dodam że do tej pory raczej cykl miejski teraz do pracy trasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, urbinio napisał:

Panowie pacjet B7, ostatnia wymiana 2019 rok przy 210 tys, teraz 280 tys. Szukać powoli czegoś czy raczej spokojnie jeszcze ten rok przejeżdża. Dodam że do tej pory raczej cykl miejski teraz do pracy trasa.

Ja mam B6 2.0 TDI i po zakupie auta zmieniłem na kompletny INA z racji tego, że było już 80tyś km najechane od poprzedniej zmiany. Rozrząd zmieniałem sam i po zdjęciu wszystkie elementy były sprawne a pasek nie zniszczony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie passat b7 2.0TDI CR CFGC rozrząd po 30tk.Co jest uszkodzone? Firma DAYCO pompa oryginał VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności