Skocz do zawartości
rafi-r

wymiana rozrządu - kiedy?

Rekomendowane odpowiedzi

W benzynie sugerowana jest wymiana rozrządu co 6 lat lub 180K

 

W listopadzie pytałem w ASO o wymianę rozrządu w B6 z silnikiem 1,8 160 KM. W odpowiedzi powiedziano mi 5 lat lub tak jak napisałeś 160tyś. km To chyba się pomylili?

Edytowane przez 77Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek,

Paski gumowe (parcieją) wymieniamy co 5 lat a nie tylko po przebiegu - udzielili ci prawidłowej odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w silniku z 2010r 2.0 tdi cr dpf 168 km co ile powinno sie wymieniac rozrzad ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawid,

Spokojnie możesz do 180 tyś lub 5 lat

Jeśli ori części kolejne 180 tyś, jeśli zamienniki (90 tyś, tak dla bezpieczeństwa)

938294b7d33fdd6c9d908521f4b.jpg

Edytowane przez Doran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek,

Paski gumowe (parcieją) wymieniamy co 5 lat a nie tylko po przebiegu - udzielili ci prawidłowej odp.

 

a co powiesz na pasek (nie łańcuch..) w cytrynie i wymiana co 10 lat? wolniej parcieje? jestem po wymianie... ze względu na wiek, a nie przebieg... i nie wyglądał wcale źle......

co tak się wszyscy uparli na te 5 lat mimo, że serwisówki dla różnych samochodów piszą inaczej....

z drugiej strony znam fakty nt. pewnego modelu silnika fiata, gdzie mimo, że serwisówka mówiła 120kkm to wzywali na wymianę po 90kkm bo paski leciały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy się nie uparli tylko takie jest prawo natury, że guma parcieje po 5 latach i nawet opony mają certyfikat gwarancji tylko na 5 lat

 

Nie będę polonizował o "fiatach i cytrynach" bo to jest forum VW (Tak na marginesie, że ten co pisał książkę serwisową citroena i udzielił info że 240 tys lub 10 lat na gumowy pasek - To był na lekach albo najarany, proponuje mu zmienić dealer'a albo brać tylko połowę)

Edytowane przez Doran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doran pytam bo jade ogladac cc 2010 z takim wlasnie silnikiem z manualem czyli 180kk to jakies niecale 112.5tys mil wiec pewnie mie mial i mnie to bedzie czekalo a to kolejne 500 funa,niedobrze.

Edytowane przez fcbsoci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz zawsze to jest dobry argument na negocjację ceny, a jak zrobisz "sam" rozrząd to wiesz co masz i możesz spać spokojnie ... (CC furka fajna, trzymam kciuki za powodzenie w zakupie)

 

180 km = 111.80 mile

Edytowane przez Doran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w sumie chcialem zwyklego passata ale w Anglii ciezko znalesc full wypas zawsze cos nie tak a to manualna klima ze skora albo skora bez navi albo skora navi i 110 km a ja szukalem auta ze skora ,navi, xenon i z wieksza moca niz obecnie (leon mk1 110km) tylko te sprzegla ,kola dwumasowe no i paski rozrzadu oprocz tego pompy oleju i wiele innych rzeczy.Leona kupilem prawie 6 lat temu i nigdy sie nie zepsul a w piatek przyjezdza kupiec i na sobote sie umowilem w sprawie cc.

wciaz mam watpliwosci a sprzedawca chce 12994 funty i powiedzial ,ze nizej niz 12500 nie zejdzie no ale jak bedzie przed wymiana i sprzegla kiepskie to moze spusci .zobaczymy .

dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ty też się uparłeś.... dla mojego typu silnika jest wyraźnie napisane: "180kkm lub 6 lat.." i to nie ze względu, że "guma parcieje"...

a co do gumy to jest guma i gumeczka, technologia trochę poszła do przodu, nie tylko w tym temacie, i nie polonizuj nt. C i F bo wypowiadasz się o właściwościach fizykochemicznych czegoś nt. którego nie masz pojęcia......

a hasło "guma parcieje po 5 latach.." to nie jest prawo natury, to jakbym dziadka słyszał przed laty, że 10 letnie kalosze noszone prawie codziennie puszczają wodę bo guma sparciała....... (kalosze z czasów PRL, gdzie wszystko było zastępcze, ale 10 wytrzymały...)

widziałeś w ogóle kiedyś sparciałą gumę? gwarantuje ci, że pasek zdjęty zgodnie z instrukcją z rozrządu po 5 latach, po 10 dalej nie będzie sparciały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz BZDURY !!! Nigdzie nie ma napisane że pasek wymieniamy po 6 latach !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piszesz BZDURY !!! Nigdzie nie ma napisane że pasek wymieniamy po 6 latach !!!

A gdzie jest napisane że trzeba po 5 latach??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie możesz wymieniać co 10 lat - POWODZENIA.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

dla mojego typu silnika jest wyraźnie napisane: "180kkm lub 6 lat..

Człowieku ja cie nie będę przekonywał i walczył z twoimi przekonaniami, odpowiadam ci tylko że nikt normalny nie wymienia gumowego paska rozrządu w kolizyjnym set up silnika co 6 lat. Nigdzie nie ma "wyraźnie napisane" że co 6 lat - KONIEC KROPKA

Edytowane przez Doran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie możesz wymieniać co 10 lat - POWODZENIA.

jak dla mnie to ty się zaparłeś jak ....******

wyraźnie napisałem, że w pasku wymieniam po 6-ciu (zgodnie z serwisówką... mam na papierze jakby co....)

a w C5 wymieniałem po 10-ciu (też zgodnie z serwisówką....) ...

więc tekst o 5 latach to zaparcie w ciemno... a co z tego, że np. wymieniane przez ciebie opony tracą certyfikat po 5-ciu latach? to co natychmiast wymieniać? ja mam na większość sprzętu AGD gwarancję na 3 lata.. to co? po 3 wymieniać? nowe przepisy uznają, że producent może udzielić gwarancji na dowolny okres nawet, np. na miesiąc... to co po miesiącu wymieniać? (inna kwestia kto kupi sprzęt z gwarancją na 1 m-c... ale to znów może kwestia ceny....)

a jak się ma (żeby nie było to akurat przykłady z VW..) pasek rozrządu, na który producent daje 120kkm i 5 lat, a jak np. taki, że daje 240kkm i 5 lat? potrzeba wymiany wynika z parcenia gumy? nie wydaje mi się..... o ile w ogóle miałeś kiedykolwiek doczynienia z czymś takim jak obciążenia w czasie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zgodnie z serwisówką... mam na papierze jakby co....

To zrób skan książki bo chce zobaczyć te informacje - Ja znam książki serwisowe VW i nie ma takiej informacji o której piszesz.

 

Wymiana rozrządu w popularnych modelach

 

[TABLE=class: editorial-table]

[TR]

[TD]Model[/TD]

[TD]Koszt*[/TD]

[TD]Interwał[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Fiat Punto II 1.2[/TD]

[TD]600 zł[/TD]

[TD]co 60 000 km/5 lat[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Honda Civic 1.6[/TD]

[TD]800 zł[/TD]

[TD]co 120 000 km/6 lat[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Opel Vectra 1.9 CDTI[/TD]

[TD]1100 zł[/TD]

[TD]co 150 000 km/10 lat[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Skoda Octavia II 2.0 TDI VAG Group

[/TD]

[TD]1300 zł[/TD]

[TD]co 120 000 km/5 lat[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Renault Laguna 1.9 dCi[/TD]

[TD]1400 zł[/TD]

[TD]co 120 000 km/5 lat[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Toyota Avensis 2.0 D-4D[/TD]

[TD]1300 zł[/TD]

[TD]co 105 000 km/10 lat[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Volkswagen Golf IV 1.6 VAG Group

[/TD]

[TD]1000 zł[/TD]

[TD]co 90 000 km/5 lat[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 3]*Koszt obejmuje cenę kompletnego napędu rozrządu wysokiej jakości (pasek i niezbędne rolki oraz – jeżeli konieczne – pompę wodną), a także robociznę.[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

 

Nie wiem jak w Polsce ale w EU (IRLANDIA) przeglądu NCT nie przejdziesz na oponie starszej niż 5 lat

 

Ciekaw jestem jakich jeszcze przykładów użyjesz do twojej teorii 6 lat - AGD (zmywarką raczej po drogach nie da się jeździć, no może się mylę :ocochodzi

 

To jest mój argument,

Mam dwójkę małych dzieci 3 L Natalka i 6 L Michaś, są bardzo częstymi gośćmi na pokładzie naszego 200 konnego auta i nie wyobrażam sobie wozić moją kochającą rodzinę na oponach starszych niż 5 lat

Edytowane przez Doran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak znajdę chwilę czasu i skanner to zrobie..............

ale Ty z drugiej strony też nie masz na papierze 5 lat przy których się upierasz......

trochę weszliśmy w dyskusję podobną do tej na temat wymian oleju silnikowego w innym wątku, nieważne jaki olej wymiana co 10.000 km... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej wymieniam co rok lub co 15 tyś (Castrol EDGE 5w30) z doświadczenia nie robię w rok więcej jak 12 tyś

 

Ktoś mi kiedyś w VW powiedział, że "lepiej wymienić gorszy olej co 10 tys niż lepszy co 15 tyś"

Edytowane przez Doran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, abstra***ąc od Waszych sprzeczek powiedzcie mi jakie macie obroty silnika? 800 czy 900?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek,

Paski gumowe (parcieją) wymieniamy co 5 lat a nie tylko po przebiegu - udzielili ci prawidłowej odp.

Daron Czyli dobrze usłyszałem co 5 lat a nie sześć jak napisał skindred.

 

a co powiesz na pasek (nie łańcuch..)

Jeśli chodzi o łańcuch to VW także zaleca wymianę w swoich silnikach co 5 lat. Łańcuch jest właśnie w tym 160konnym silniku 1,8 montowanym w B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w ksiażce samochodu - jak byk napisane - 180tkm lub 5 lat :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności