Skocz do zawartości
biszkopt

Koło dwumasowe Passat B6 1.9TDI 105KM (BXE)

Rekomendowane odpowiedzi

Jazda z założonym jedno masem powoduje, że wszystkie drgania przechodzą na skrzynię oraz wał korbowy. A wiadomo, że właśnie za tłumienie drgań odpowiada dwu mas. W tym przypadku żywotność skrzyni jest ograniczona. Nie jest to opinia gdzieś usłyszana lub wyczytana tylko osobiście widziałem jakie są efekty jazdy z kołem jedno masowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak słyszałem, no ok ale odnośnie dwumas to co polecacie luk sachs czy valeo ? bo głowa boli jak czytam opinie co rusz inne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tez tak słyszałem, no ok ale odnośnie dwumas to co polecacie luk sachs czy valeo ? bo głowa boli jak czytam opinie co rusz inne...

 

Zdania na temat jakości zestawu sprzęgło, dwumas są podzielone. Po wyjęciu skrzyni był oryginał LUKa wiec kupiłem też cały zestaw LUKa w inter carsie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz po wymianie:) kupiłem na allegro w dobrej cenie cały komplet Luka oryginalnie by sachs teraz chodzi jak pszczółka:)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja juz po wymianie:) kupiłem na allegro w dobrej cenie cały komplet Luka oryginalnie by sachs teraz chodzi jak pszczółka:)))

 

mógłbyś zapodać link do sprzedawcy? byłbym wdzięczny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja juz po wymianie:) kupiłem na allegro w dobrej cenie cały komplet Luka oryginalnie by sachs teraz chodzi jak pszczółka:)))

 

jakie zmiany na lepsze? osiagi plynne ruszanie czy cos innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/luk-kolo-dwumasowe-sprzeglo-vw-passat-b6-1-9-tdi-i4168339281.html o link do sprzedawcy a jakie zmiany..niema takiego uderzenia-szarpnięcia podczas odpalania silnik chodzi płynnie jak nowoczesny turbo diesel bo ostatnio przed wymiana to jak traktor no może przesadzam ale jak stary diesel..teraz sprzęgło fajnie bierze od razu z dołu..jestem zadowolony!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie bo mi bryka przy odpalaniu szarpie jak bym na korbe odpalal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wymiana sprzęgła z dwumasą nie pomogła, dalej szarpie przy odpalaniu :dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie bo mi bryka przy odpalaniu szarpie jak bym na korbe odpalal

 

Poduszka silnika jest wybita i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślisz kolego Marku.:) ze to poduszka nie dwu mas??może racja nieraz trzepnie autem ale nie za kazdym razem!!następne kolejne elegancko pali...na dotyk:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem poduszkę, która podtrzymuje silnik i telepanie ustało. Fakt, że B6 miał przejechane ponad 460 tyś. Poduszka w środku była rozwulkanizowana. Zdjęcie przedstawia wymienioną poduszkę.

[ATTACH=CONFIG]118396[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]118397[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]118398[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja trafiłem na fajny artykuł o dwumasie i jego użytkowaniu: http://iparts.blox.pl/2014/04/Kolo-dwumasowe-budowa-i-eksploatacja.html polecam, może ktoś się dowie czegoś nowego :)

 

Ten artykuł napisany jest dla typowego dałna. Każdy chyba zdaje sobie sprawę w jaki sposób operować prawidłowo pedałem sprzęgła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwumas jest głownie po to, żeby silnik nie drażnił wibracjami przy jeździe na wysokim biegu przy małej prędkości. Ale taka jazda zabija dwumasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam założony jednomas z Valeo. Złego słowa nie mogę powiedzieć. Nie ma żadnej różnicy podczas jazdy czy postoju. Czy żywotność podzespołów jest obniżona to wątpię. Żadnych dodatkowych drgań nie mam. Tarcza w tych zestawach jest zbudowana jak w starszych dieslach ze sprężynami eliminującymi drgania. Ja przejechałem na tym zestawie dopiero 10tyś. Kolega na Taxi ze sztywnym kołem zrobił już 60tyś km i jakoś nic mu się nie dzieje , a ma dokładnie takiego samego paska jak ja. Na innym forum czytałem że w najnowszym dieslu odeszli od dwumasy. :luka

Edytowane przez cichykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz dałeś mi do myślenia ^^ sam już nie wiem co robić tyle wersji ...

a na 19stego mechanior zamówiony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na innym forum czytałem że w najnowszym dieslu odeszli od dwumasy.

 

W jakich samochodach? Skoro czytałeś to może podeślij linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Właśnie jestem po wymianie dwumasy na jednomasę i sprzęgła SACHS (tak jak podpowiedział mi mój mechanik).

Nie zaobserwowałem żadnych drgań, szumów czy innych dziwnych rzeczy, a koszt prawie o połowę niższy przynajmniej w UK.

A sprzęgło wyglądało tak 2014-05-15 17.47.40.jpg

Pozdrawiam i życzę trafnych wyborów

Edytowane przez SirPawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie

Właśnie jestem po wymianie dwumasy na jednomasę i sprzęgła SACHS (tak jak podpowiedział mi mój mechanik).

Nie zaobserwowałem żadnych drgań, szumów czy innych dziwnych rzeczy, a koszt prawie o połowę niższy przynajmniej w UK.

A sprzęgło wyglądało tak [ATTACH=CONFIG]119111[/ATTACH]

Pozdrawiam i życzę trafnych wyborów

 

a ile miales zrobione km na ori dwumasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ile miales zrobione km na ori dwumasie

 

około 150 tys km (91 tys mil)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności