Skocz do zawartości
biszkopt

Koło dwumasowe Passat B6 1.9TDI 105KM (BXE)

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś podczas pierwszego uruchomienia miałem dziwny przypadek. Wciskam sprzęgło, ale nie wrzucam luzu i odpalam samochód. Po chwili słyszę dziwną pracę silnika tak jak podczas ruszania bez operowania gazem. Sprzęgło oczywiście cały czas wciśnięte. Lewarek z oporem przełożyłem na luz. Wydaje mi się tak jakby wciśnięcie sprzęgła nie spowodowało rozsprzęglenia. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi szarpie przy ruszaniu na jedynce i wstecznym. Dokładniej przy puszczaniu sprzęgła. Efekt ten zmniejsza się bardzo jeśli przed odpaleniem silnika i ruszeniem kilka razy wcisnąć pedał sprzęgła. Mechanik mówi ze to początki końca dwumasy ale dziwi mnoe ten efelt z "pompowaniem" sprzęgła i to ze nie ma zadnych innych objawów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, czy może ktoś potwierdzić czy wymiana (kompletna wymiana) koła dwumasowego wraz ze sprzęgłem to: tarcza+docisk+łożysko oporowe+koło dwumasowe+ śruby ??? czy jest jeszcze coś jest warte wymiany lub też wypadałoby to zrobić jak juz sie za to zabieram.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie, czy może ktoś potwierdzić czy wymiana (kompletna wymiana) koła dwumasowego wraz ze sprzęgłem to: tarcza+docisk+łożysko oporowe+koło dwumasowe+ śruby ??? czy jest jeszcze coś jest warte wymiany lub też wypadałoby to zrobić jak juz sie za to zabieram.

 

Pozdrawiam

z podstawowej wymiany to jest wszystko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uszczelniacz dołóż do tego obowiązkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki uszczelniacz ? :D ile takie coś kosztuje ?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

uszczelniacz wału korbowego :D ok już doczytałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak, lepiej odżałować by póżniej nie dupać skrzyni bo uszczelniacz poszedł szczypnięty przy wymianie kompletu sprzegła z dwumasą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) jestem świeżo po wymianie koła dwumasowego, i kompletu sprzęgła :D po wymianie pozytywny szok, jazda bez porównana lepsza i wygodniejsza z tym że zauważyłem jedną rzecz a mianowicie "sprzęgło wcześniej bierze" mam tu na myśli np. wrzucam jedynkę puszczam sprzęgło i wcześniej zaczyna ruszać :D czy to normalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Proszę o poradę.

Zdecydowałem się na wymianę dwumasy.

Zaproponowali mi : komplet ( koło dwumasowe , docisk sprzęgła, tarcza sprzęgła, śruby montażowe, łożysko hydrauliczne) - SACHS 2370 zł LUK 2830 zł. Czy SACHS jest w porządku? Czy lepiej jednak dopłacić i brać LUKa?

 

(Passat 2.0 B7 TDI 2013r., silnik CFFB funkcja start-stop)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam takie pytanie.Czy wymieniać dwumasę na regenerowaną , słyszałem że sporo wytrzymują ,a jeżeli tak to może macie Panowie jakiś namiar na sprawdzony warsztat na Śląsku który specjalizuje się w regeneracji.Posiadam vw B6 2007 2 TDI 140 km kod silnika BMP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukas73, ja za 1400 kupiłem nową ( komplet naprawczy tarcza docisk koło wysprzęglik śruby smar) SACHS na ALLEDROGO więc wydajemi się że przystępna cena a tak czy siak dojdzie ci tarcza + wysprzęglik dla świętego spokoju.

 

SACHS miałem też startowy zestaw od 2k5 roku i zrobił 360kk bez wymian bo wszstko 2k5 i uwalone w 3 dupy.

 

Wymieniałem sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.,ta kwota 1400 to za cały komplet? Masz może namiary na sprzedawcę,nie znalazłem na allegro,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, spróbuje zapytać w tym temacie, chociaż jak widzę tutaj już dawno cisza..?

A teraz do działa...  w moim passat B6 1.9 105km dwomas juz robi mocną "imprezę "... czyli szykuje się wymiana. Mam zestaw- jednomas +zestaw sprzęgła od 1.6 tdi 90-105km, 2.0 tdi 110km. Czy będzie to pasowało  do mojego 1.9 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności