Skocz do zawartości
EEKTRONIK2

Grzałka elektryczna w B5FL i B5 zobacz!!

Rekomendowane odpowiedzi

A według mnie odpowiedź jest prosta-każde TDI w B5FL wyprodukowane na Europę, gdzie występują zimy, ma tę grzałkę, pod warunkiem, że nie ma jeszcze dogrzewacza na świecach żarowych

 

Ja mam u siebie fabrycznie zamontowaną grzałkę i dogrzewacz z trzema świecami, tak więc nie jest to wybór albo to albo tamto.

 

ps.

Auto zostało wyprodukowane na rynek austryjacki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz alternator? I czy wiesz jak sterowane są te dogrzewacze-czy tak samo z tych samych przekaźników, czy masz dodatkowe, czy włączają się równocześnie, czy niezależnie?

No i ostatnie, czy masz pewność, że fabrycznie obydwa były założone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i ostatnie, czy masz pewność, że fabrycznie obydwa były założone?
ETKA pokazuje albo pierwsze albo drugie rozwiazanie. Nie ma nic mowy, ze wystepowaly razem.

 

Zostaje rozkodowanie kodow wyposazenia danego auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jest to fabryczne rozwiązanie przynajmniej tak wygląda. W skrzynce ECU mam 3 przekaźniki od podgrzewania dwa są takie same jeden jest większy. Fabrycznie alternator 120A, akumulator 380 Amperow (80 Amperogodzin). W kodach wyposażenia nie ma nic o dogrzewaczu czy grzałce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:hmm

Według tego co mi wyszło po kodach z VIN'u takiego rozwiązania jak grzałka jednak niemam,a co jest ciekawszeniby mam webasto,którego nie mam na 100%.

Sprawdziłem dzisiaj rano-nawiew na szybę,wentylator na 3'ci zakres i po 30 sekundach leciało letnie powietrze.Na dworze +1 :hyhy

Sam już nie wiem :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:hmm

Według tego co mi wyszło po kodach z VIN'u takiego rozwiązania jak grzałka jednak niemam,a co jest ciekawszeniby mam webasto,którego nie mam na 100%.

Sprawdziłem dzisiaj rano-nawiew na szybę,wentylator na 3'ci zakres i po 30 sekundach leciało letnie powietrze.Na dworze +1 :hyhy

Sam już nie wiem :lol

 

Patryk, ja też nie mam w kodach wyposażenia grzałki a fizycznie jest zamontowana. U mnie ktoś sobie to dołożył u dealera przy odbiorze samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie ktoś sobie to dołożył u dealera przy odbiorze samochodu.
W benzynach chyba nie ma takiej grzalki, a szkoda, bo moje AWT za dlugo nabiera temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie to dziwi...Lustra grzane,dupy grzane,spryski też :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zakupiony w Polsce w 2005 roku i nie posiadam tej grzałki nie widnieje też w wyposażeniu na wlepce bagażnika. Jednak nie mogę narzekać autko bardzo szybko się nagrzewa i na szybę leci ciepłe powietrze już po kilku minutach nawet przy minusowych temp. a dodam że nie mam też podgrzewaczy płynu... Sam nie wiem jak to jest czyżby spaliny podgrzewały czy coś innego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd ta pewność, że nie masz podgrzewaczy płynu :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy sprawdzić czy kabelki do nich zasówają-widać je :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A skąd ta pewność, że nie masz podgrzewaczy płynu

Bo o ile się orientuję to podgrzewacz ze świecami powinien się znajdować nad czujnikiem g62 lub w jego okolicach gdzieś przy wejściu do nagrzewnicy a ja tam nie mam tego ustrojstwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przeczytałem cały wątek i nie bardzo rozumiem schemat (nie widac wszystkich wyjaśnienie/ ucięta strona) czy ktoś posiada schemat po polsku w całości?

Konkretnie chodzi mi o to skąd wziąć sygnał sterujący/ włączający grzałkę w odpowiednie pozycje. ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skąd wziąć sygnał sterujący/ włączający
Sygnał ten podawany jest ze sterownika silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie jak u mnie to wygląda:

 

Autko stało całą noc na polu. Rano temp -1 stopień. Na filmiku pierwsze odpalenie po nocy. Temp 1.5 stopnia (patrzeć na drugą temp od góry - to ta od czujnika na kablu) włożona do kratki nawiewu szyby. Odpalamy auto i chodzi na wolnych obrotach cały czas. Początkowa temp 1.5 stopnia z nawiewu, po 2.5 min już dmucha temp 20 stopni.

 

Filmik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś byłem rano sprawdzić Vagiem MS Blocks i 016 po odpaleniu auta (oczywiście ogrzewanie HI na szyby i 4 kreski) załącza się na początku w 3 rubryce 01, nie wiem jak długo jest bo nie liczyłem, ale coś koło pół minuty-minuty?? Później włącza się 10, też jest coś koło tego czasu, po tym włącza się 11 i w tym momencie po chwili czuć wyraźna różnicę ciepła powietrza w porównaniu z 10.

Czy mam tą farelkę??

Edytowane przez nex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziś byłem rano sprawdzić Vagiem MS Blocks i 016 po odpaleniu auta (oczywiście ogrzewanie HI na szyby i 4 kreski) załącza się na początku w 3 rubryce 01, nie wiem jak długo jest bo nie liczyłem, ale coś koło pół minuty-minuty?? Później włącza się 10, też jest coś koło tego czasu, po tym włącza się 11 i w tym momencie po chwili czuć wyraźna różnicę ciepła powietrza w porównaniu z 10.

Czy mam tą farelkę??

Masz

http://forum.vw-passat.pl/threads/95336-Grzalka-elektryczna-w-B5FL-i-B5-zobacz!!?p=1172388&viewfull=1#post1172388

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a pytanie, Ci którzy jej nie mają ile muszą czekać na ciepło od odpalenia auta?? Jeżeli ja np po 2.5 min mam 20 stopni z kratki, Ci bez nagrzewnicy będą te 20 stopni miec po 5? 10? min?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sygnał ten podawany jest ze sterownika silnika.

 

tyle wiem a dokładniej które to wejscie na schemacie ? skąd weziąść sygnał który kabelek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem tylko jednego, niektórzy piszą tu że po 30 sek po odpaleniu auta czują ciepło - przecież to niemożliwe bo najpierw załączają się świece żarowe. 00 - 01 -10 i dopiero na końcu 11 a to jest po 2.5-3 min. Nie za bardzo kumam jak można wczesniej czuć ciepło skoro nagrzewnica załącza się dopiero przy 11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności