Skocz do zawartości
egon290

TVSAT - problemy, montaż, ustawienia, naprawa

Rekomendowane odpowiedzi

TV reklamowej polszmat nie ma (huraaaaa), ale w komplecie przy wysokim abo bądź za 100pln na allegro jest moduł DVB-T do nboxa który to pozwala odbierać cyfrowo-naziemnie polszmat o ile masz w okolicy nadajnik cyfrowy. A nawet jak nie masz - to mieć będziesz, patrz ustawa cyfryzacyjna.

 

Multiroom kosztuje, średnio 10pln miesięcznie, bo biorąc np umowę na 2 lata za pierwszy rok nie płaci się nic, w drugim po 20pln miesięcznie - czyli uśredniając drugi dekoder (białas) masz za 10pln miesięcznie przez cały okres trwania umowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli uśredniając drugi dekoder (białas) masz za 10pln miesięcznie przez cały okres trwania umowy.

Mylisz się, za biały dekoder płacisz zależnie od abonamentu i jest on na własność :) a usługa multiroom tak jak napisałeś 20 zł po pierwszym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mówię, że Nka jest perfekcyjna, uczy się to też trzeba jej wybaczyć. A co do forum, to z drugiej strony zobacz też ile osób gada bzdury, że to, że tamto nie znając się i od razu zgłaszając to jako błąd Nki? Inny temat to to, że nadal wychodzi na to, że Nka ma dosyć konkurencyjną ofertę co do innych platform. Poza tym można powiedzieć, ze mam wgląd do plat. UPC i C+ i żadne z nich chociaż ma swoich pracowników i serwisantów nie mogło czasami dotrzeć do abonenta w razie problemu przez 30 dni :/ no to wolę już sam zadzwonić, dowiedzieć się i zrobić chociaż oczywiście nie jest to poprawne handlowo.

Tak czy siak... tak jak piszesz i ja się przychylam na razie każda platforma daje d... a najbardziej przyjemna oferta to N na dzień dzisiejszy.

 

Oczywiście pisząc o forum miałem na myśli te sensowne posty, bo głupich pretensji i innych takich jak piszesz jest całe mnóstwo ;)

I jeszcze oferta Nki jest najbardziej opłacalna.

A tak już przy okazji, to Dziwi mnie fakt, że turbo dekoder trzeba kablem podłączać do neta, jakby nie mógł miec już wifi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak już przy okazji, to Dziwi mnie fakt, że turbo dekoder trzeba kablem podłączać do neta, jakby nie mógł miec już wifi

Pewnie będzie w przyszłości :)

Oczywiście pisząc o forum miałem na myśli te sensowne posty, bo głupich pretensji i innych takich jak piszesz jest całe mnóstwo

Czytamy te same fora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekoder mam 5720SX.

Co do kabla HDMI to jest firmy techlink, więc biorąc pod uwagę cenę to chyba dobry kabel.

Może tak się dzieje, dlatego, że mam słaby sygnał :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem poniższego posta

Ustawiać czaszę należy na kanale z najsłabszego transpondera - czyli np HBO 2, AXN. Grupa satelit Hotbird to kilka ptaszków, które są umiejscowione na orbicie obok siebie. Jedne bliżej, drugie dalej, na dodatek przesłonięte nieco innymi ptaszkami. Należy przy dobrej pogodzie ustawić jakość sygnału na minimum 90-95%, a idealnie jest jak się wstrzelimy w 100%. Na innych kanałach da to nam stałe 100% bez względu na warunki pogodowe, jednak te słabsze kanały będą spadały do np 80 czy 70% ale nie spowoduje to przerw w odbiorze. Ustawienie 70% w pełnym słońcu to 30-40% w deszczu i sieczka na ekranie...

i muszę się do niego zastosować bo u mnie nagminnie nie działa nSport - szczególnie we wtorki i środy i ogólnie zauważam, że kanały HD mają mnie w dupie a inne działają ale to naprawdę loteria. Czasami deszcz i wszystko działa extra a czasami przy braku opadów działa co 10 kanał.

jak ustawi mi monter HBO 2, AXN na maxa to z resztą będzie lepiej???

talerz mam 90 cm albo 100 (producenta sprawdze) i konwerter z zezem ale też producenta nie znam. Czy wymiana konwertera na jakiś lepszy zalatwi sprawę?

dzięki za info Panowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem ogarnąć temat z nową anteną i konwerterem jeszcze przed świętami, ale taki jest młyn na mieście i w sklepach, że nawet nie chce mi się iść, a poza tym monterzy mają pełne ręce roboty i sporo sobie krzyczą za ustawienie anteny w tym okresie ;)

Btw.

dźwięk już działa normalnie, kanały HD również

Edytowane przez zdun_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się odbiję od głównego wątku i zadam pytanie z innej beczki -> czy jest taka możliwość, żeby polską platformę cyfrową (obojętnie którą) zamontować w innym kraju - powiedzmy sobie - w południowej Azji? :hyhy czy kąt/zasięg/położenie satelit uniemożliwi już odbiór? (czy może istnieje jakaś mapa pokrycia satelit dla różnych obszarów świata?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy może istnieje jakaś mapa pokrycia satelit dla różnych obszarów świata?

http://www.eutelsat.com/satellites/13ehb6_popd.html

http://www.eutelsat.com/satellites/13ehb8_popd.html

http://www.eutelsat.com/satellites/13ehb9_popd.html

 

Np telewizja N bez problemu odbiera w UK, chociaż N tego zabrania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, czyli każdy z tych hotbirdów będzie miał tam gdzie akurat ja chcę najniższy (no - jeden od najniższego) poziom sygnału. Jakie warunki trzeba spełnić po stronie odbiorczej, żeby móc bezproblemowo sygnał HD odbierać w rejonie, w którym mapa z powyższych stron mówi o "42-43 dBW" ? (i co to w ogóle znaczy? :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak ustawi mi monter HBO 2, AXN na maxa to z resztą będzie lepiej???

 

sam sobie ustaw, jeśli masz prawie idealnie ustawione tzn działa ale przerywa to doreguluj, byćmoże uzyskasz 100% jak masz 90tkę. Musisz w zależności od regionu Polski przekręcić konwerter w uchwycie o kilka stopni w prawo (patrząc od strony satelity na czaszę - dla Gdańska jest to 7 stopni) oraz poprzesuwaj konwerter w przód i tył, tam jest 1cm luzu o którym prawie nikt nie wie a ma on kolosalne znaczenie bo ustawia się konwerter w punkcie ogniskowania czaszy.

 

I nie rób tego sam, bo łazić co chwila do TV to dramat, poproś kogoś o pomoc, łączność uskutecznijcie za pomocą np komórek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jest taka możliwość, żeby polską platformę cyfrową (obojętnie którą) zamontować w innym kraju - powiedzmy sobie - w południowej Azji? :hyhy czy kąt/zasięg/położenie satelit uniemożliwi już odbiór?

Podam ci na przykładzie :D W Afganie działają wszystkie polskie platformy - tak więc chyba masz już odpowiedź :bry2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podam ci na przykładzie W Afganie działają wszystkie polskie platformy - tak więc chyba masz już odpowiedź

:ok wprawdzie ja jeszcze z 500km na południe, ale o to chodziło!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygnał SATki jest z reguły na poziomie 56-60, więc czasem obraz "staje" ale ogólnie jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wprawdzie ja jeszcze z 500km na południe, ale o to chodziło!

 

Marek, w Iraku na moim kontenerze stał malutki talerzyk i wszystko chodziło, jut teraz nie pamiętam na jakim poziomie był sygnał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam kolesia z Kazachstanu, który miał Polsat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sam sobie ustaw, jeśli masz prawie idealnie ustawione tzn działa ale przerywa to doreguluj, byćmoże uzyskasz 100% jak masz 90tkę. Musisz w zależności od regionu Polski przekręcić konwerter w uchwycie o kilka stopni w prawo (patrząc od strony satelity na czaszę - dla Gdańska jest to 7 stopni) oraz poprzesuwaj konwerter w przód i tył, tam jest 1cm luzu o którym prawie nikt nie wie a ma on kolosalne znaczenie bo ustawia się konwerter w punkcie ogniskowania czaszy.

 

I nie rób tego sam, bo łazić co chwila do TV to dramat, poproś kogoś o pomoc, łączność uskutecznijcie za pomocą np komórek...

 

antena jest ok 50 km na pd-wsch od Wawy

 

dziękówa cervandes - będę rozkminiał żeby nie kląć na eNkę w święta

Edytowane przez BartekP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam kolesia z Kazachstanu, który miał Polsat ;)

 

Borat :?::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziękówa cervandes - będę rozkminiał żeby nie kląć na eNkę w święta

 

tu nie ma co rozkminiać, ustaw dekoder na AXN, sprawdzaj WYŁĄCZNIE jakość sygnału, poruszaj bez odkręcania śrubek delikatnie lewo/prawo dół/góra i będziesz wiedział ile możesz osiągnąć maksymalnie. Jeśli wskoczy na chwilę 100% to będziesz wiedział, że bez dotykania konwertera takie ustawienie jest realne. Jeśli będzie mniej niż 100% do osiągnięcia to ustaw tyle ile się da na max osiągnąć, dokręć mocno śruby. Odkręć wkręt przy konwerterze i poruszaj - tak jak napisałem przód tył (bliżej i dalej czaszy) oraz kąt przechyłu. Dla Twojej okolicy to powinno być 7 stopni (Garwolin), ale to zależy przecież też od tego czy czasza jest idealnie w pionie ustawiona, więc bierze się tą wartość jedynie orientacyjnie.

 

Naucz się raz, będziesz znajomym ustawiał :) Mina kumpla któremu eNka przerywała w deszczu jak mu wyrecytowałem co i jak - bezcenna.

 

tutaj kalkulator: http://sci.pam.szczecin.pl/~pastupam/satel/az/index.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności